CAF WLm vagoni

nik

Veteran foruma
A ovo je ACME YC.
U%20Hansa%20-%20Acme%2050970.jpg

Razlika u odnosu na U-Hansa vagone je u tipu prozora i postolja te ponekom detalju.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kad već govoriš o U-hansa vagonima, evo jednog od njih kod ACME:
View attachment 74441

Dodao sam još ACME letak za taj vagon gdje se može vidjeti i koji detajl. Vagoni bi već trebali biti u dućanima.
Tu kod toga od sanduka i interijera ništa ne vidim što bi se moglo iskoristiti...
 

nik

Veteran foruma
Nik i ostali, gde su sve vozili ovi vagoni na međunarodnim vlakovima - vozovima?
Pitaš za naše ili španjolski vagone?
Španjolski nisu vozili izvan Španjolske koliko znam a naši su kao rekonstruirani vozili preko Austrije u Zapadnu Njemačku (Jugoslavija Express) odnosno preko Mađarske, Čehoslovačke i Istočne Njemačke u Švedsku (Sassnitz Express) te kasnije preko Bugarske u Tursku (Optima Express) a za nerekonstruirane (do sredine 80-ih) zasad nemam podatke.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nik i ostali, gde su sve vozili ovi vagoni na međunarodnim vlakovima - vozovima?
Vozili su po svuda u Europi, ali bio bih skromnoga mišljenja da bih umjesto toga španjolca u JŽ verziji, rađe volio vidjeti Goša Y četverovratnu
verziju vagona i s njime bih pokrio modelarske prikaze iz 70-ih, pa mi ne treba španjolac...:daj_pivu:
 

nik

Veteran foruma
Vozili su po svuda u Europi, ali bio bih skromnoga mišljenja da bih umjesto toga španjolca u JŽ verziji, rađe volio vidjeti Goša Y četverovratnu
verziju vagona i s njime bih pokrio modelarske prikaze iz 70-ih, pa mi ne treba španjolac...:daj_pivu:
A zašto ne oba?:D
A sad bez zafrkancije; četverovratni Goša Y je moguć jer sve ispod poda zajedno sa postoljima kao i komponente interijera te alate čela već imamo a količinu prodanih modela garantira dugotrajna upotreba u exYU te veliko i rastuće tržište modela u Poljskoj.
Isto tako je moguć i CAF jer je razlika u odnosu na CIWL/RENFE minimalna, pod i postolja već imamo kao i vjerojatno komponente interijera a relativno kratko razdoblje eksploatacije nerekonstruiranih JŽ kompenzira ogromno tržište u Španjolskoj kao i tradicionalna popularnost CIWL vagona kao modela.
 

nik

Veteran foruma
Za Švicarsku, Njemačku.....
Jel postoji i neka slika? Inače jasno je da su 'morali' voziti posvuda jer su to tada bili naši najbolji WL (i jedini klimatizirani) a količina od 20 komada i nije baš mala. Meni osobno su ovi vagoni posebno dragi i dobro ih pamtim.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
A zašto ne oba?:D
A sad bez zafrkancije; četverovratni Goša Y je moguć jer sve ispod poda zajedno sa postoljima kao i komponente interijera te alate čela već imamo a količinu prodanih modela garantira dugotrajna upotreba u exYU te veliko i rastuće tržište modela u Poljskoj.
Isto tako je moguć i CAF jer je razlika u odnosu na CIWL/RENFE minimalna, pod i postolja već imamo kao i vjerojatno komponente interijera a relativno kratko razdoblje eksploatacije nerekonstruiranih JŽ kompenzira ogromno tržište u Španjolskoj kao i tradicionalna popularnost CIWL vagona kao modela.
Da, slažem se. Uz sve to, evidentno je da je Goša Y ekonomski puno isplatiji za izradu, pa eto ako baš moramo birati između ta dva,
ja sam se već izjasnio. A na kraju krajeva, i naš @Mon bi pukao od sreće da dobije model četverovratnog makedonca...:cool_2:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jel postoji i neka slika? Inače jasno je da su 'morali' voziti posvuda jer su to tada bili naši najbolji WL (i jedini klimatizirani) a količina od 20 komada i nije baš mala. Meni osobno su ovi vagoni posebno dragi i dobro ih pamtim.
Mislim, da čak i imam negdje slikice....
 

nik

Veteran foruma
Da, slažem se. Uz sve to, evidentno je da je Goša Y ekonomski puno isplatiji za izradu, pa eto ako baš moramo birati između ta dva,
ja sam se već izjasnio. A na kraju krajeva, i naš @Mon bi pukao od sreće da dobije model četverovratnog makedonca...:cool_2:
Ali ako pribrojiš tržište u Španjolskoj onda je i CAF itekako isplativ.
A @Mon bi se ionako teško odlučio između četverovratnog makedonca i CAF-a na vlaku za Švedsku...:cool_2:
 

nik

Veteran foruma
Mislim, da čak i imam negdje slikice....
:gladan

BTW ja imam nešto vlastitih slika JŽ ŽTP Zg i HŽ ali sve su rekonstruirani vagoni (a čak bi se negdje i revizije vidle ali što vrijedi kad modele rekonstruiranih ne možemo očekivati).
 

Mon

 
Osoblje foruma
... A na kraju krajeva, i naš @Mon bi pukao od sreće da dobije model četverovratnog makedonca...:cool_2:

...A @Mon bi se ionako teško odlučio između četverovratnog makedonca i CAF-a na vlaku za Švedsku...:cool_2:
Jes!
Ma izaš'o bih ja na kraj sa "obojicom" modela :D ali kako je krenulo izgleda da ćemo malo pričekati.
U svakom slučaju ukoliko se neko odluči na preradu nek napravi i jednu preradu "viška"! ;)
.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
A @Mon bi se ionako teško odlučio između četverovratnog makedonca i CAF-a na vlaku za Švedsku...:cool_2:
Na vlaku za Švedsku ne mora biti CAF, odlično se mogu iskoristiti i četverovratna Goša kola, jer su u vrijeme kada su nabavljeni ovi CAF vagoni, također i četverovratne Goše vozile tu relaciju.;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh