Carine za uvoz stranih kola 1964 JŽ turistički RV

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Turistička izdanja nisu tako izdašna za proučavanje kursnih grupa ali donese neke zanimljivosti, u ovom godištu pregled cijena i carina za najčešće modele. Mislim da nekih nema u modelu H0....2d.jpg
 

keniki7

Član foruma
... kada je to bilo 1950. ? Tada se još zbrajala carina i porez a danas (tj. zadnjih 35 god.) se množi jedno s drugim !!! Državi nikad dosta. Zato se svi (političari) bore za vlast, jer kad si na vlasti tebi je dosta, a ostalima mirvice ili ni to ako nisu jako radišni !!!
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Kakva 1950, pa to je 1964.! I kakav je to vonj politike, zbrajanje, množenje a najbolja je matematika dodavanje nule s prave strane. Ima i opcija: ukradi pa imaš - zadnjih 35 godina. Mene više brine ova desna strana, usisivači, bojleri i radioni s (pre)više elektronki. A tranzistori u rinfuzi mogli su se lako šverocati. Mislim da u neki drugim godištima se samo spominjala opcija, ako se strana kola kupuju u Jugoslaviji ali za devize, bude jeftinije nego da se uvoze već kupljena.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh