D218/219 TAUERN-EXPRESS (Split-Oostende-Split)

4w4

Član foruma
...da iznesem svoje misljenje...ova zadnja fotografija "Tauern Ex"...ne da mi je sumnjiva...ne sjecam se da sam u brojnim dokumentima na mrezi ikada vidio "JZ" ova spavaca kola na etapi kroz Njemacku...vuce mi na "Istambul Ex"...
 

nik

Veteran foruma
...da iznesem svoje misljenje...ova zadnja fotografija "Tauern Ex"...ne da mi je sumnjiva...ne sjecam se da sam u brojnim dokumentima na mrezi ikada vidio "JZ" ova spavaca kola na etapi kroz Njemacku...vuce mi na "Istambul Ex"...
Poslije je u toj temi na njemačkom forumu odakle je slika ispravljen podatak i riječ je o Tauern Orientu a ne o Tauern Expressu (i tu je tvoja opaska bila točna jer je malo kasnije Istanbul Express zamijenio Tauern Orient).
 

nik

Veteran foruma
Wir beginnen unsere Reise im winterlichen Bahnhof Faak am See, der ja heute zur Unkenntlichkeit rückgebaut wurde. Am 17.03.1986 war die Welt noch in Ordnung als die 1043.01 den Ex 218 durch diesen typischen Bahnhof in Richtung Villach Hbf beförderte.
221_01_05004.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,6985425
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Sastav Tauerna iz 1955. (dio PDF dokumenta) i fotografija istog Tauren exp 8. 9. 1955. Ljubljana A.JPG Tauren exp ljeto 1955.jpg vlaka na izlazu iz Ljubljane (sve s interneta). Imali tko ideju koji su ovo vagoni iza parnjače...koji bi bili vagoni (i modeli) za sastav na dionici kroz Jugu?
 

milošjocif

Član foruma
Imam jedno pitanje.Nekada je vozio vlak TB i BT (Tauern-Beograd i Beograd-Tauern).Jeli tu govorimo o istom vlaku?
LP Miloš
 

SHUCA

Poznati forumaš
Imam jedno pitanje.Nekada je vozio vlak TB i BT (Tauern-Beograd i Beograd-Tauern).Jeli tu govorimo o istom vlaku?
LP Miloš
NE !
To je voz "Tauern-orijent" express (TB-BT) sa direktnim kolima za Atinu i Istanbul..
U Beogradu je vrsio razmenu kursnih kola sa " Direct orijentom" PO-OP....

Ima posebna tema na forumu o TB i PO....koji su usli u trasu i satnicu Simplon-Orijenta
posle 1961 :neznam:
 

nik

Veteran foruma
Tauern Orient je naslijedio Istanbul Express dok je Tauern Express naslijedio bezimeni Stuttgart-Split a onda njega u sličnom terminu Mimara.
 

nik

Veteran foruma
Ovo bih voleo da pojasnis ???
Izmedju ova dva voza je 10 i vise sati razlike po VR... U oba smera..!
Koliko znam postoje dva Istanbul Expressa; 'stari' koji je vozio dok je postojao Tauern Orient i 'novi' koji je uveden nakon ukidanja Tauern Orienta a bio je u drugom terminu od 'starog'.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
iz stDSC_0065 JŽ 363-002 kod kol. Otoče, Split-Oostende.JPG arog francuskog časopisa 1976., lokomotiva JŽ 363-002 kod kolodvora Otoče (Ljubljana-Jesenice, relacija Split-Oostende), foto. J-C Roca. Vagon iza lokomotive je belgijanac 1R s moderniziranim okvirima prozora!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh