D290/291 Akropolis

nik

Veteran foruma
Tako je i sa dom.st Kosovo Polje ;)
Mada gledajući ovo malo slika Akropolisa što imamo, uglavnom se vidi ovaj stari papučar:neznam::crvenilo:
Pored njega ne bi bila na odmet i jedna skopska klasa isto kao ljubljanski B u setu YU express.
Živo me zanima da li postoji mogućnost da je ŽG Lb davala vagone za Skopje-Minhen ili Solun-Mihnen, kao što je to bio slučaj i na "Hellasu" i "Slaviji"
To bi možda @4w4 znao...
 

4w4

Član foruma
...mislim da ih nisam vidio(u internacionalnom obrtu) na 290 /291 u periodu 88-91...kada sam znao prosetati do Zg Gl kol...u tom periodu sam zivio u Zg...nego meni i dalje oko 416 /417 ...mislim i dalje da sam vidjao a/b i b kola Lb domicila ...a da su ponovo sa stupanjem VR 91 /92 beogradska kola...mislim da imaju veze sa rotacijom vagona iz kompozicije"Slovenija" (ovo treba provjeriti...ko ima dokumenta...i sl)...vagona koji rotiraju Lb -Bg i onda idu na 416...u obrnutom slucaju isto... vagoni Zh -Bg ...koji su dosli oko 16-17h idu navece na "Sloveniju"...do Ljubljane(ne do Kopra)...nesto se i ko metalnih kursnih tabli sjecam ...sa onom vodoravnom crtom po sredini...a "Akropolis " je imao krajem 80 ih vagone Ljubljana-Kosovo Polje...ljubljanskog domicila...jedan a/b ....u periodu jesen ,zima ,proljece...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
....nego meni i dalje oko 416 /417 ...mislim i dalje da sam vidjao a/b i b kola Lb domicila ...a da su ponovo sa stupanjem VR 91 /92 beogradska kola...
Točno. Za 416/417 AB i B kola su davala povremeno Ljubljana, pa onda opet Beograd.
 

nik

Veteran foruma
Tako je i sa dom.st Kosovo Polje ;)
Mada gledajući ovo malo slika Akropolisa što imamo, uglavnom se vidi ovaj stari papučar:neznam::crvenilo:
Pored njega ne bi bila na odmet i jedna skopska klasa isto kao ljubljanski B u setu YU express.
Živo me zanima da li postoji mogućnost da je ŽG Lb davala vagone za Skopje-Minhen ili Solun-Mihnen, kao što je to bio slučaj i na "Hellasu" i "Slaviji"
Evo Prištinskog ABl vagona sa diskovima u sastavu Akropolisa kasnih 80-ih.

Villach Westbf
4t5agz.jpg

2rhrcyt.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?31,7097634,7099694#msg-7099694

To je drugi vagon u kompoziciji a prepoznaje se po gornjim dijelovima čela u boji krova.
 

nik

Veteran foruma
Evo Prištinskog ABl vagona sa diskovima u sastavu Akropolisa kasnih 80-ih.

Villach Westbf
4t5agz.jpg

2rhrcyt.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?31,7097634,7099694#msg-7099694

To je drugi vagon u kompoziciji a prepoznaje se po gornjim dijelovima čela u boji krova.

Koliko mogu prepoznati vagone sastav bi bio slijedeći.

JŽ Bl stari ŽG Lb
JŽ ABl novi ŽTO Pr
JŽ Bl stari ŽTO Sk (valjda)
DB BDms stari
DB ABm stari
OSE B 'DDR'
JŽ Bcl ŽTP Zg novi (ili Bl)
JŽ Bl ŽTP Zg novi (ili Bcl)
DB Bm novi (ili Bcm novi)
 

nik

Veteran foruma
Iz ove slike gore izašao bi lijepi 4-djelni ACME set 'Akropolis' a da niti jednu ovakvu varijantu modela još nismo imali...

JŽ ABl ŽTO Pr Wegmann diskovi
JŽ Bl ŽTO Sk Wegmann papuče
JŽ Bcl ŽTP Zg MD52*
JŽ Bl ŽTP Zg Wegman diskovi*
*) vagoni sa 'prekinutom crtom

Odgovarajući dodatni 4-djelni set 'Akropolis' bi sa svojim alatima također mogao napraviti i LS Models.

DB BDms 272
DB ABm 223
OSE Bm (ex DB Bm 232)*
DB Bm 234 (ili Bcm 243)
*) umjesto Y/B70 vagona
 

damir661

Veteran foruma
LS models bi mogao uraditi i onaj ex DB Bcm valjda 242, kao što je radio i Alpha trains.
Jesi siguran da je taj 6. vagon OSE, sumnjam da je išao samo jedan OSE vagon i to Bm,, oni su uvek bili u paru i to na relaciji Thessaloniki-Mihnen, no nikad se ne zna.
Na 7. vagonu se jasno vidi prekinuta bela crta, dok su 8. i 9. nepoznati, 9. se vidi da je plavo-beli
 

nik

Veteran foruma
LS models bi mogao uraditi i onaj ex DB Bcm valjda 242, kao što je radio i Alpha trains.
Jesi siguran da je taj 6. vagon OSE, sumnjam da je išao samo jedan OSE vagon i to Bm,, oni su uvek bili u paru i to na relaciji Thessaloniki-Mihnen, no nikad se ne zna.
Na 7. vagonu se jasno vidi prekinuta bela crta, dok su 8. i 9. nepoznati, 9. se vidi da je plavo-beli
6. vagon ima šiljasti krov; ne može ništa drugo biti nego OSE B ili AB.
Meni se čini da i 8. vagon ima prekinutu crtu ali nisam 100% siguran...
 

damir661

Veteran foruma
Onda je umesto ABl (Minhen-Ljubljana), u stvari bio Bl, i to na ovoj strani gde su skopski i kosovski vagoni.
Slika je koliko vidim iz RV 1987/1988, nemamo sastav za tu godinu
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Onda je umesto ABl (Minhen-Ljubljana), u stvari bio Bl, i to na ovoj strani gde su skopski i kosovski vagoni.
Slika je koliko vidim iz RV 1987/1988, nemamo sastav za tu godinu
Zimi i jest išao Bl na relaciji Munchen-Ljubljana, kojega je davala Ljubljana!

D291 1987/88 zima:
1987-1988.JPG
 

damir661

Veteran foruma
Sad sa ovim sastavom ima smisla, i meni deluje pre da je neki Gosa Y sa visim krovom.
Jedino je ljubljanski Bl trebao biti ipak na kraju kompozicije.
Hvala Sky:respect:
 

nik

Veteran foruma
Zašto ne OSE Goša kušet?
Odokativno mi bočni nagib krova više lići na DDR nego na visoko Goša krov.
Ali s obzirom na rezoluciju i dimenzije tog dijela slike mogao bi biti i Goša krov.
Teško da ćemo uspjeti u potpunosti točno dešifrirati sastav sa ove slike.
 

nik

Veteran foruma
Sastav 'dešifriran' na DSO forumu...

Ono visoko je ipak OSE Bc Goša Y a ljubljanski Bl je na krivom kraju vlaka jer je 'olistan' (neispravan) dok je na njegovom mjestu 'zamjenski' DB Bm.

JŽ Bl stari ŽG Lb (neispravan)
JŽ ABl novi ŽTO Pr
JŽ Bl stari ŽTO Sk
DB BDms stari
DB ABm stari
OSE Bc Goša Y
JŽ Bcl ŽTP Zg novi
JŽ Bl ŽTP Zg novi
DB Bm novi (zamjenski)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Sastav 'dešifriran' na DSO forumu...

Ono visoko je ipak OSE Bc Goša Y a ljubljanski Bl je na krivom kraju vlaka jer je 'olistan' (neispravan) dok je na njegovom mjestu 'zamjenski' DB Bm.

JŽ Bl stari ŽG Lb (neispravan)
JŽ ABl novi ŽTO Pr
JŽ Bl stari ŽTO Sk
DB BDms stari
DB ABm stari
OSE Bc Goša Y
JŽ Bcl ŽTP Zg novi
JŽ Bl ŽTP Zg novi
DB Bm novi (zamjenski)
Eto, sve sam pogodio, bravo ja! :cool_2:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nisi baš sve.
Nisi pogodio da je ljubljanski vagon olistan.
A lijepo se vidi na slici.
Pogodio sam sve ono što ti nisi znao he he....:vrag:
Za olistan vagon nisi pitao, nego te je mučila relacija na kojoj je vozio.
Lijepo se vidi na slici da je ljubljanski olistan, isto kao što se lijepo vidi da onaj OSE nije nikakav 'B' DDR sa svojim špicastim krovom,
već da je 'povišena' Goša, jel tako?!:cool:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh