D294/295 Jugoslavija Express

Davor

Veteran foruma
Umetnička sloboda. Možda je i time simbolično povezao Dortmund i Beograd.
Da je hteo sve po JUS-u bio bi inženjer.
 

nik

Veteran foruma
Mogao je onda naslikati i sise liku na prozoru, bilo bi jednako smisleno...
 

nik

Veteran foruma
140 056-3 schleppt den Jugoslavia Express mit samt der Zuglok von Salzburg nach München.Hier kurz vor Traunstein. Sommer 88
frueher-gab-es-bunte-zuege-4624de57-e9d6-4546-8cae-127ebb84cfa6.jpg

http://www.fotocommunity.de/pc/pc/mypics/2137723/display/36579956
 

željko halambek

Veteran foruma
Treno D294/295 "Jugoslavia Express" in transito sul Plastico de "La Direttissima" dell'AFP di Prato.
Al traino di una Br 110 DB, carrozze Jugoslave e Tedesche, tipiche degli anni '80.


 

nik

Veteran foruma
Am 8. Juli 1989 hat es die Stuttgarter 110 233 ins Ruhrgebiet verschlagen. Hier beschleunigt sie einen Vorzug zum D 295, "Jugoslavija-Express", Dortmund – Beograd; aus dem Duisburger HBF., der komplett aus belgischen Wagen gebildet ist.

3332633935653038.jpg


http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,7072753
DB 110 233-4 @nik za Jugoslaviju Express @nik :D (model mi je danas stigao pa je slikan direktno iz kutije - bez popikanih detalja; samo sam mu skinuo modelarsko kvačilo sprijeda).

Roco 43392
IMG_6862.JPG
IMG_6863.JPG
IMG_6864.JPG
IMG_6865.JPG
Model je proizveden cca 1993. a nikada do sada nije korišten - na kotačima nema nikakvih tragova vožnje.

Riječ je o lokomotivi koja je izuzetno dugo (do u devedesete) zadržala svoj originalan izgled (srebrni krov sa žljebom, horizontalni rukohvati ispod prednjih stakala) osim što joj je sredinom osamdesetih dodan DB 'keks' na čela (iako su za epohu 4b lokomotive sa plavim krovom bez žljeba daleko uobičajenije iz raličitih razloga nije mi odgovarao niti jedan Roco model sa plavim krovom).
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nik, jel to Roco 43392?
 

nik

Veteran foruma
DB 110 233-4 @nik za Jugoslaviju Express @nik :D (model mi je danas stigao pa je slikan direktno iz kutije - bez popikanih detalja; samo sam mu skinuo modelarsko kvačilo sprijeda).

Roco 43392
View attachment 86064
View attachment 86065
View attachment 86066
View attachment 86067
Model je proizveden cca 1993. a nikada do sada nije korišten - na kotačima nema nikakvih tragova vožnje.

Riječ je o lokomotivi koja je izuzetno dugo (do u devedesete) zadržala svoj originalan izgled (srebrni krov sa žljebom, horizontalni rukohvati ispod prednjih stakala) osim što joj je sredinom osamdesetih dodan DB 'keks' na čela (iako su za epohu 4b lokomotive sa plavim krovom bez žljeba daleko uobičajenije iz raličitih razloga nije mi odgovarao niti jedan Roco model sa plavim krovom).
110 233-4 in Ensingen am 2.3.1986.
30998212701_82f2ce5488_b.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?017,8127346
 

nik

Veteran foruma
Ali, tada još nije na čelima imala logotip, što je na modelu očito nesukladno u odnosu na otisnutu reviziju...
Logotip su dodavali naknadno, sredinom osamdesetih, i to vjerojatno izvan revizije (koliko znam riječ je o naljepnici).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Logotip su dodavali naknadno, sredinom osamdesetih, i to vjerojatno izvan revizije (koliko znam riječ je o naljepnici).
Reviziju je imala 02.04.1986. (E2.0, München-Freimann (MF)), mjesec dana nakon što je datirana prethodna slika, što bi značilo da je u periodu između te i revizije na modelu, vjerojatno ipak još bila bez logotipa....:neznam:
 

nik

Veteran foruma
Reviziju je imala 02.04.1986. (E2.0, München-Freimann (MF)), mjesec dana nakon što je datirana prethodna slika, što bi značilo da je u periodu između te i revizije na modelu, vjerojatno ipak još bila bez logotipa....:neznam:
Moguće da je a moguće i da nije...
:neznam:
A možda su tokom popravka logo nalijepili koji trenutak ili sat ili dan prije nego su ažurirali datum revizije...
:D
Iako bi osobno rađe da je model bez loga, bez veze na datum revizije.
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Moguće da je a moguće i da nije...
:neznam:
A možda su tokom popravka logo nalijepili koji trenutak ili sat ili dan prije nego su ažurirali datum revizije...
:D
Iako bi osobno rađe da je model bez loga, bez veze na datum revizije.
Sve je moguće, ali ako su logotip stavili koji trenutak/sat/dan prije ažuriranja datuma revizije,
onda ovaj model praktički vrijedi samo unutar kruga radione...:vrag2: :D

Šalu na stranu, logotip na modelu se može maknuti, ali osobno ga ne bih dirao, jer ti se
ovakav sa logotipom baš poklapa sa ACME modelima Jugoslavije Ex (bolje nego bez logotipa),
a uzmi i u obzir da je u orientrot šemu prefarbana tek u 3. mjesecu 1991. godine.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh