D296/297 Mostar-Dalmacija Express

Vedi

Član foruma
Našao i ja tu fotku, odlična je i iz koje se jako lagano i uz malu pomoć navedenog VR-a može jako lako složiti sastav!

vil4r5.jpg


Evo recimo, prvi na slici ÖBB vagon je Salzburg - Ploče, slijedi ga zajedno sa njime kursna grupa za Ploče/Sarajevo, iza kursna grupa za Zagreb i Split i na kraju za Rijeku (koja se odvajala u Ljubljani na B 1611).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hvala, Vedi! :palac_gore: Znači, kursnu grupu za Ploče/Sarajevo čine ova 4 vagona iza OBB-a, sa plavo obojanom gredom (kušeti, AB i B), ne?
 

Vedi

Član foruma
Sky kaže:
Hvala, Vedi! :palac_gore: Znači, kursnu grupu za Ploče/Sarajevo čine ova 4 vagona iza OBB-a, sa plavo obojanom gredom (kušeti, AB i B), ne?

Nema na čemu kolega! ;)
Tako je, to su vagoni Sarajevskog ŽTP-a, sve se (kolko-tolko) jasno vidi na slici, evo po redu kako ja to vidim:

ÖBB B Salzburg - Ploče
JŽ AB Stuttgart - Ploče
JŽ Bc Stuttgart - Ploče
JŽ Bc Stuttgart - Sarajevo
JŽ B Stuttgart - Sarajevo
JŽ WL Stuttgart - Zagreb
JŽ Bc Stuttgart - Split
JŽ AB Stuttgart - Split
DB Bm Stuttgart - Zagreb
JŽ WL Stuttgart - Rijeka
JŽ Bc Stuttgart - Rijeka
JŽ AB Stuttgart - Rijeka
JŽ B Stuttgart - Rijeka
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pitanje za poznavatelje DB vagona:
Koji su se sve tipovi Bm vagona mogli vidjeti u ovakvim sastavima: Bm232, Bm234, Bm235?

Doma imam Bm235 (200km/h), Roco 44746:
 

Vedi

Član foruma
Sky kaže:
Pitanje za poznavatelje DB vagona:
Koji su se sve tipovi Bm vagona mogli vidjeti u ovakvim sastavima: Bm232, Bm234, Bm235?

Doma imam Bm235 (200km/h), Roco 44746:

Nisam neki poznatavtelj DB vagona :D, ali Bm234 i 235 su definitivno vozili na Hellas i Hellas/Istanbul expressu, tak da nemožeš fulat ni na ostalim garniturama koje su imale DB vagone, kao i Mostar/Dalmacija express.
To su bili njihovi standardni vagoni na međunarodnim brzim (i IC) vlakovima.

Ja sam uvrstil baš taj Roco 44746 (22-90 557-5 i 22-90 056-8) u svoj "budući" sastav Hellas expressa.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vedi kaže:
Nisam neki poznatavtelj DB vagona :D
Ali, daleko od toga da ih ne poznaješ! :cool:
Hm, za Hellas isto trenutno nedostaje 1-2 vagona... :hmmm


Loksa Roco 63866:
 

Attachments

  • Rh1020.jpg
    Rh1020.jpg
    143.3 KB · Pregleda: 267

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vedi kaže:
Sky kaže:
Hm, za Hellas isto trenutno nedostaje 1-2 vagona... :hmmm

Neznam na koja to točno 1-2 vagona misliš? :S:
Na one koji nisu uopće u najavi (bar zasad) :D Sorry, malo sam se krivo izrazio...


Kuc, kuc ACME.... ako nas čitaš....., mi bi i naše kušete! :cool:
 

Vedi

Član foruma
Sky kaže:
Vedi kaže:
Neznam na koja to točno 1-2 vagona misliš? :S:
Na one koji nisu uopće u najavi (bar zasad) :D Sorry, malo sam se krivo izrazio...

Hm, još uvijek ne kužim...

Kad izađu Gošini UIC-Y vagoni, baš za Hellas express nebude nikaj nedostajalo...?

Odosmo malo Offtopic.. :D

EDIT: Ahaaa... Kušeti.... :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Sastav Hellasa si već fino prostudirao, ali se u nekoj od tema nažalost izgubio :(
Bio bi zanimljiv (bar meni), kao zasebna tema.
Dobro bi došla i koja fina fotkica, volim dokaze takve vrste.... ;)
 

Vedi

Član foruma
Ispravak netočnog navoda!

U biti ispravljam sam sebe, ovo je točan sastav sa prve slike u temi:

ÖBB B Salzburg - Ploče
JŽ (Sa) AB Stuttgart - Ploče
JŽ (Sa) Bc Stuttgart - Ploče
JŽ (Sa) Bc Stuttgart - Sarajevo
JŽ (Sa) B Stuttgart - Sarajevo
JŽ (Zg) WL Stuttgart - Rijeka
JŽ (Zg) Bc Stuttgart - Rijeka
JŽ (Lb) AB Stuttgart - Rijeka
DB Bm Stuttgart - Zagreb
JŽ (Zg) WL Stuttgart - Zagreb
JŽ (Zg) Bc Stuttgart - Split
JŽ (Zg) AB Stuttgart - Split
JŽ (Zg) B Stuttgart - Split

Ispričavam se za prvi (krivi) sastav.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hm,... da. Bilo bi malo čudno da se splitska grupa ubaci između dva zagrebačka vagona...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Austrijska trgovina 'Memoba' nam kao posebnu seriju u ACME izradi, najavljuje sarajevski model kušeta: :palac_gore:

mb24000 - JZ Liegewagen Typ Y "Gosa": 2.Klasse, grün/blauer Rahmen, gelbe Anschriften, Wegmann-Drehgestell, Hersteller ACME,
memoba Sondermodell, Epoche IV
€ 53,90
 

damir661

Veteran foruma
Vedi kaže:
Ispravak netočnog navoda!

U biti ispravljam sam sebe, ovo je točan sastav sa prve slike u temi:

ÖBB B Salzburg - Ploče
JŽ (Sa) AB Stuttgart - Ploče
JŽ (Sa) Bc Stuttgart - Ploče
JŽ (Sa) Bc Stuttgart - Sarajevo
JŽ (Sa) B Stuttgart - Sarajevo
JŽ (Zg) WL Stuttgart - Rijeka
JŽ (Zg) Bc Stuttgart - Rijeka
JŽ (Lb) AB Stuttgart - Rijeka
DB Bm Stuttgart - Zagreb
JŽ (Zg) WL Stuttgart - Zagreb
JŽ (Zg) Bc Stuttgart - Split
JŽ (Zg) AB Stuttgart - Split
JŽ (Zg) B Stuttgart - Split

Ispričavam se za prvi (krivi) sastav.


Ajmo da vidimo kako bi to moglo u modelu izgledati: :>idea:
Za recimo grupu kola Stuttgart - Split bi se mogli iskoristiti zagrebački AB i B iz seta Jugoslavija express, kada izadje (ACME setovi 55060 i 55061), zatim zagrebački WL (ACME 52850) za Stuttgart-Zagreb, a i za Stuttgart-Rijeka ako nekome ne smeta isti broj. :andjel:
Ljubljanski AB Stutgart-Rijeka vec imamo (ACME 52800), DB Bm Stuttgart-Zagreb, je mislim najmanji problem (Rocov širok spektar npr. već pomenuti 44746).
Memoba je najavila sarajevski kušet koji mozemo iskoristiti i za Ploče-Stuttgart i za Sarajevo-Stuttgart, opet kažem ako nekome ne smeta isti broj. :D

Ne znam čiji će biti kušet iz seta Jugoslavije expressa, ali ako neko želi može njega iskoristiti za Stuttgart-Rijeka, ostaje prolem sa još jednim zagrebačkim kušetom za Stuttgart-Split, no nadamo se da će ACME ubuduće uraditi i neki sa MD 52 postoljima i širokom belom trakom, što bih lično priželjkivao.

Sada ostaju kao problem sarajevski vagoni, a u aktuelnoj ponudi imamo samo ACME 52820 (ljubljanski B),ako nekome to ne smeta može ga iskoristiti za Stuttgart-Sarajevo, tako da ostaje samo jedan sarajevski AB za Stuttgart-Ploce. :S:
Ko je spreman na kompromise, moze iskoristiti preostali B iz seta Jugoslavija express, dok nam ACME ne uradi jos neki AB. :andjel: čisto da bi imao tačan broj vagona.

I eto za početak improvizovanog modela Mostar-Dalmacije kao na slici. :plaza:
Dok se ne pojave sarajevski vagoni, još neki zagrebački kušeti itd
Umalo da zaboravim, Obb B se može nabaviti od Roca ili od Klein Modelbahna, staviću kataloške brojeve kasnije.
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Vedi kaže:
Ispravak netočnog navoda!

U biti ispravljam sam sebe, ovo je točan sastav sa prve slike u temi:

ÖBB B Salzburg - Ploče
JŽ (Sa) AB Stuttgart - Ploče
JŽ (Sa) Bc Stuttgart - Ploče
JŽ (Sa) Bc Stuttgart - Sarajevo
JŽ (Sa) B Stuttgart - Sarajevo
JŽ (Zg) WL Stuttgart - Rijeka
JŽ (Zg) Bc Stuttgart - Rijeka
JŽ (Lb) AB Stuttgart - Rijeka
DB Bm Stuttgart - Zagreb
JŽ (Zg) WL Stuttgart - Zagreb
JŽ (Zg) Bc Stuttgart - Split
JŽ (Zg) AB Stuttgart - Split
JŽ (Zg) B Stuttgart - Split

Ispričavam se za prvi (krivi) sastav.


Ajmo da vidimo kako bi to moglo u modelu izgledati: :>idea:
Za recimo grupu kola Stuttgart - Split bi se mogli iskoristiti zagrebački AB i B iz seta Jugoslavija express, kada izadje (ACME setovi 55060 i 55061), zatim zagrebački WL (ACME 52850) za Stuttgart-Zagreb, a i za Stuttgart-Rijeka ako nekome ne smeta isti broj. :andjel:
Ljubljanski AB Stutgart-Rijeka vec imamo (ACME 52800), DB Bm Stuttgart-Zagreb, je mislim najmanji problem (Rocov širok spektar npr. već pomenuti 44746).
Memoba je najavila sarajevski kušet koji mozemo iskoristiti i za Ploče-Stuttgart i za Sarajevo-Stuttgart, opet kažem ako nekome ne smeta isti broj. :D

Ne znam čiji će biti kušet iz seta Jugoslavije expressa, ali ako neko želi može njega iskoristiti za Stuttgart-Rijeka, ostaje prolem sa još jednim zagrebačkim kušetom za Stuttgart-Split, no nadamo se da će ACME ubuduće uraditi i neki sa MD 52 postoljima i širokom belom trakom, što bih lično priželjkivao.

Sada ostaju kao problem sarajevski vagoni, a u aktuelnoj ponudi imamo samo ACME 52820 (ljubljanski B),ako nekome to ne smeta može ga iskoristiti za Stuttgart-Sarajevo, tako da ostaje samo jedan sarajevski AB za Stuttgart-Ploce. :S:
Ko je spreman na kompromise, moze iskoristiti preostali B iz seta Jugoslavija express, dok nam ACME ne uradi jos neki AB. :andjel: čisto da bi imao tačan broj vagona.

I to je ceo model za početak improviziranog Mostar-Dalmacije kao na slici. :plaza:

Umalo da zaboravim, Obb B se može nabaviti od Roca ili od Klein Modelbahna, staviću kataloške brojeve kasnije.

Zagrebački; 51 72 59-80 206-7

20110205_0044_Spielwarenmesse.jpg


20110205_0045_Spielwarenmesse.jpg


20110205_0046_Spielwarenmesse.jpg


20110205_0047_Spielwarenmesse.jpg


http://modelni.vlaki.com/fotke/dogodki/ ... 0&PageID=1
 

damir661

Veteran foruma
Onda odlično ako je zagrebački. Iako teško, ali bi bilo dobro onda na neki način doći do još jednog takvog kušeta iz seta YU expressa i koristiti ga za Stuttgart-Split.

A za Obb B se može koristiti npr Roco 64263 ili 64264, pošto nažalost nema Obb Bm u orange boji kao model.

64263-4.jpg
 

Vedi

Član foruma
1991/1992. g.




:)
 

Attachments

  • 296.jpg
    296.jpg
    122.8 KB · Pregleda: 131
  • 297.jpg
    297.jpg
    124 KB · Pregleda: 132

SHUCA

Poznati forumaš
mali dodatak ....Iz knjiga "STERN" autorskih fotografija/serijal o gastarbajterima....1975.
 

Attachments

  • 18 108.jpg
    18 108.jpg
    168.6 KB · Pregleda: 103
  • 18 109.jpg
    18 109.jpg
    167.3 KB · Pregleda: 104

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh