damir661 - HO kolekcija

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
SNCF B5Dd2 50 87 82-70 104-0

Prvi put se susrećem sa REE modelom. Na prvi pogled model deluje sasvim solidno, kompaktno, od dodatnih delova dolaze kvačila i sitni detalji za čelo. Model je iznenadjujuće lagan, kao da nema ništa za dodatno otežanje.
Medjutim, na modelu (ne znam da li konkretno samo ovom), postoji KRIMINALNA GREŠKA u pogrešno ispisanom broju vagona, tačnije režimom razmene koji je na modelu "50", dok u najavi, kao i po kontrolnom broju treba biti "51". Zaista divan prvi utisak, zgranut sam.:mad::mamurluk:
View attachment 74975
View attachment 74973
View attachment 74974
View attachment 74972
Lijepo izgleda... što se tiče težine izmjeri vagon i pogledaj po NEM 302 normi minimalnu težinu. Treba bit 0.4g / mm.
U normi piše da težina može ići i do +30% na minimalnu ali da onda postoji opasnost od prevrtanja :)
 

damir661

Veteran foruma
Malo Rumuna. Sećanje na brzi Beograd-Bukurešt :(
Za 100% originalni sastav nedostaje još jedna obična CFR 2. klasa.
IMG_6929.JPG

U svom kasnijem skraćenom sastavu sa rumunskim spavaćim.
IMG_6940 - Copy.JPG


661-224 je bila jedna od neprikosnovenih lokomotiva na ovom vozu.
Resize of IMG_0290.jpg

Sa crvenim CFR (ex DB spavaćim)
20120402-17-42-Vrsac-B-361-Belgrad-Bukarest-466-50-53-71-31-002-8-WLABmee-a.jpg

I na kraju ACME star JŽ WL 635 je bio čest na ovom vozu.:cool::ljubav
IMG_7428 - Copy.JPG
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020

Vedi

Član foruma
Slažem se za ruski spavaći i sam sam ga kupio prije nekih 2 tjedna i to mnoštvo detalja oduševljava, ACME modeli su stvarno opravdali svaku lipu
Vidim da su vagoni kupljeni ciljano , daj mi reci koju kompoziciju sklapaš?

RŽD WLABm nema veze sa ostatkom ovih zadnjih vagona, a DB Bcm može u kombinaciju sa TCDD AB ili B i OSE B vagonom (iako su vozili samo ili najviše Poljaci) u Hellas-Istanbul exp. ili samo Istanbul exp. bez OSE, gdje se moće ubaciti i kursni BDŽ B vagon (Istanbul - Venezia).
 

damir661

Veteran foruma
DB Bcm će prvenstveno biti u kompoziciji Akropolisa, izbor je pao baš na ovaj Rocov, zbog povoljnije cene, jer mi se za Herisov Bcm243 ne daje 40-50eura, a s druge strane se LS Modelsovi Bcm243 malo teže nalaze, a neke verzije nikako da se pojave na tržištu.
Gledajući neke slike Akropolisa, ovaj DB Bcm241 je vozio na Akropolisu do neke sredine osamdesetih.

Ruski spavaći je namenjen naravno za Avalu (sad već odosmo u ep VI), a može poslužiti i za sve ostale kompozicije u kojima se nalazio ruski spavaći.

Jedva čekam da izadje i SŽD verzija.:cool:

ps. Vedi mala ispravka, BDŽ vagon u Balkan express setu je kušet Bcme, samo nema natpise iznad prozora i "Turističeski spalen vagon"
IMG_7016.JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

damir661

Veteran foruma
Slažem se Sky, nekako mi se ABllm više slaže sa ovim Corail-om, nego uz Y BD. Tako da mislim da će onaj REE modeles u prodaju.
Na ovaj 45749 sam slučajno naleteo na ebay za 35eura.:slinim:
UIC-Z2 familija JŽ ABllm & SNCF B6Dd2, baš nekako idu jedan uz drugog. :cool:

IMG_7134.JPG
ČD WLABmee je predivan. Podjednako kao i original. Šteta što više ne dolaze.
Davore, dolaze i te kako, samo što mislim da nisu više u ovoj boji, već su svi plavo-beli. Dolaze sredom i subotom.
Jedna moja fotka iz 2011. nedaleko od Virpazara u CG (kod Skadarskog jezera), na subotičkom barcu i to u paru sa ČD kušetom. Naravno radi se o relaciji Prag-Bar
6.7.2011 Virpazar.jpg
IMG_7177.JPG
 

Davor

Veteran foruma
Naravno da znam da dolaze ČD spavaći kursevi za Bar ali mi je žao što ih nema u toj šemi.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Naravno da znam da dolaze ČD spavaći kursevi za Bar ali mi je žao što ih nema u toj šemi.
U toj shemi kao što je Damirov model, kod nas je jedne sezone dolazio sa Lisinskim, a u akutalnoj
plavo-bijeloj na Adriji za Split.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh