Dan malih željeznica - 2.12.

1borna

Veteran foruma
Hagen von Ortloff sa SWR-a je pokrenuo inicijativu za obilježavanje toga dana što su sa zadovoljstvom
prihvatili svi proizvođači, prodavači i vlasnici maketa otvorenih za javnost!

Više podataka o događanjima širom svijeta je na Linku
na slijedećem linku će početi prijenos u živo 2.12. točno u podne

 

romi

Član foruma
Prihvaćam i ja sa oduševljenjem no što mi vrijedni skupljači imao od toga? skuplje modele jer će imati logo !!
To mi miriše kao kad odete u Marklin muzeum ,nema skupljeg mjestana planetio za kupovinu njihovih modela nego tamo
 

1borna

Veteran foruma
Je ali biti u njihovom muzeju i udisati taj plemeniti zrak te dobiti Maerklin-vrećicu je neprocjenjivo :hihihi:
Ovaj poseban dan i priredbe kojih će biti je privlačenje pažnje i poticaj na kupnju, uostalom dolazi vrijeme za to.
 

Mon

 
Osoblje foruma
A što baš 02.12. ? :hmmm:
.
Ako sam dobro razumeo članak kojeg mi je Google preveo :citaj:
gospodin von Ortloff je čuo da postoji dan hemiskih olovki pa mu je sinula ideja da bi i ovaj naš hobby mogao da ima svoj dan-praznik.
Mišljenje je bilo da je najbolje da taj dan bude jedan dan u vremenu adventa a pošto je 01.12. bio zauzet (?) odlučeno je da to bude 02.12.
Znači, dan 02.12. nije povezan sa nekim događajem iz istorije železničkog modelarstva i samim tim, po mom skromnom mišljenju nema neku "težinu" ukoliko je stvarno tako, da je dan odabran kako je to objašnjeno u članku. :neznam:
.
 

romi

Član foruma
Ma kome je bitan bitan datum !!!!Bitno je da se mi veselimo našim malim vlakičima i svemu što ide uz taj hobi
Prema tome sretan nam naš hobi i mi kroz cijelu godinu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

1borna

Veteran foruma
Povodom našeg dana snimljen je duugački film od 6 sati (treba biti pacijent da se sve odgleda)
U početku su imali nekih tehničkih problema tako da počinje na 9 i pol minuta
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh