Dani - H0 kolekcija

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Napokon je i JZ kolekcija dobila svoje mjesto...:sef:
Diorama od 6 polica je gradjenda sa 8,0 mm sperplocom i 3 ,0 mm plexiglasom .
Jos ostaje da se montira plexiglas i rasvejta sa LED diodama..
Hylla.jpg

Hylla1.jpg

Hylla2.jpg

Hylla3.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
:) Zahvaljujem se na pohvalama..
Polica ce dobiti jos dva sprata, nadogradnja je potrebna..:citaj:
Klub Baat vagoni cekaju na montiranje i lakiranje...


/Dani
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ideja "Vitrina-diorama" je za svaku pohvalu a kolekcija je za cistu 10-ku, zna se zasto.:cool_2:

A ako si krenuo Dani, ubrzo neces imati mesta na zidu za nadogradnju.;)
Kad sam vec kod nadogradnje: predlozio bih ti da je planiras u sirini sve dok imas mesta.:palac_gore:
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Malo po malo pa i vitrina postade tjesna :neznam:.. .vidim ja nista drugo nego u prodavnicu pa nosi stolaru da izreze kako treba!
120 x100x10 cm sve ukupno 12 polica , plexiglas iz dva djela koji lezi na pokretnoj lajsni.
Prvi red na polici su doblie Svedjanke , onda idu modeli JZ u razlicitim bojama :cool:..
Imam i par BAAT modela sto cekaju da se montiraju , cekam i dvije nove lokomotive 661, 663 ..tako da ce ubrzo i ova polica da se napuni..
Malo sam tanak sa teretnim vagonima JZ :(, izgleda da cu morati da se dam na rucni rad...

/Dani


DSC_0126.JPG DSC_0127.JPG DSC_0128.JPG DSC_0131.JPG DSC_0132.JPG
 

nik

Veteran foruma
Nešto mi je čudna 'Avala'; ima restoran a fali set.
Isto fali i set oko ona dva 'Mimara' vagona.
Dodatni Bl za 'Croatiu' neću spominjati.
:D
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
E tako to krene, umjesto da kažeš sad sam popunio policu i dosta kupovanja ...sve okrene na drugu stranu gdje police postaju sve duže i duže sa što više redova da može stati cijela avala u jedan red...
Nik ovo ti je ko u Beli kad kartaš, pokazao ti je dva vagona i restoran onda znaš da ima Asa u kutiji :cool_2:
Polica je lijepa , sviđa mi se plexi i vjerojatno ne opterećuje policu kao staklo kod mene.
Vlakovi su za primjer svakom balkancu ( pitanje da li montiraš dijelove na vagone ili ne)
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Sreca pa nema puno JZ modela da se kupi :) .. inače bi trebalo jos šperploče..
Ja sam prije par godina poceo sa Märklin , pa se onda pojavise ACME JZ :o,onda sam uspjeo da prodam 20-tak Mäklin modela nekom šveđanu i sad se drzim ACME i ROCO .
AVALA -set nije jos kompletan , nadam se iduci mjesec da cu i njega moci nabaviti..
'Mimara' :( se rasprodala na internetu, ne znam da li Branko jos ima koji set u prodavnici, moram provjeriti, ince su ti vagoni meni barem jako simpaticni.
'Croatia -set sam ovo ljeto nabavio, ako se ne varam,tu jos nedostaje restoran-vagon?
Polica je lagana i plexiglas je svega 3 mm, trebao bi uzeti malo bezbojnog laka pa je i premazati..
Trenutno gradim i jednu dijoramu ,4 metra dugu po kojo cu moci da probam malo ove setove ..

/Dani
 

nik

Veteran foruma
Sreca pa nema puno JZ modela da se kupi :) .. inače bi trebalo jos šperploče..
Ja sam prije par godina poceo sa Märklin , pa se onda pojavise ACME JZ :o,onda sam uspjeo da prodam 20-tak Mäklin modela nekom šveđanu i sad se drzim ACME i ROCO .
AVALA -set nije jos kompletan , nadam se iduci mjesec da cu i njega moci nabaviti..
'Mimara' :( se rasprodala na internetu, ne znam da li Branko jos ima koji set u prodavnici, moram provjeriti, ince su ti vagoni meni barem jako simpaticni.
'Croatia -set sam ovo ljeto nabavio, ako se ne varam,tu jos nedostaje restoran-vagon?
Polica je lagana i plexiglas je svega 3 mm, trebao bi uzeti malo bezbojnog laka pa je i premazati..
Trenutno gradim i jednu dijoramu ,4 metra dugu po kojo cu moci da probam malo ove setove ..

/Dani
Memoba je nedavno nenajavljeno izdala i treći Bl vagon za 'Croatiju' a restoran se tek čeka.
Od Memobe ti fali onaj sarajevski JŽ kušet; zeleni sa plavim donjim rubom.
Fali ti i ACME Hellas-Istambul set u kome je, uz turske i grčke vagone, skopski JŽ kušet.
I fale još ona dva zelena ljubljanska JŽ vagona; ABl i Bl, koi su prvi izašli od tipa Y.
A ako dobro vidim nemaš ni plavi beogradski JŽ spavaći nego dva ista zagrebačka.
Tu bi se također dobro uklopila i garnitura Plavog vlaka koju je, istom tehnologijom kao Baat, radio Jocif.
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Bilo bi steta imati modele ,a da se ne mogu ni malo provozati. :plac:
Ali i za to ima rjesenje , diorama 240x40cm.
Nisam neki veliki expert sa WinTrack , ali uspjeo sam da nacrtam od prilike sto sam i zamislio.

/Dani
JZ BANA.jpg lay1.jpg Lay2.jpg lay3.jpgIMG_0956.JPG
 
Last edited:

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
U medjuvremenu je pristigao i AVALA-set tako de je sad komplet :dada:.

DSC_0238.JPG

Ali jos vece iznenadjene je ROCO E626 koji je pristigao sa Svedskog Ebay za 71.00 Euro sa postarinom, ako se ne varam ovo je bila dobra cjena za ovaj model koji je u izvrsnom stanju :slinim:.
Ovo je rjetkost na Skandinaviskom trzistu,barem za mene koji cesto prati aukcije ovdje.

DSC_0233.JPG

/Dani
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh