Dani - H0 kolekcija

ivan2horvat

Član foruma
Meni je Asea tako lijepa lokomotiva. Žao mi je samo što Roco i dalje ne unaprjeđuje svoje modele. Njihova Asea sad ima tropolni motor i još uvijek nisu napravili model sa kratkim kopčanjem. Bilo bi zanimljivo kada bi se Piko dao u izradu modela u Expert seriji.
Prije par dana sam spomenuo kako bi rado imao Aseu, no nabrojao sam neke nedostatke kod Rocovog modela. Sada vidim da planiraju izbaciti u 4Q/2024 novu seriju sa 5-polnim motorom i kratkim kopčanjem.

 

Coppaz

Član foruma
Zaista su lepe, ali istovremeno koštaju malo previše. Starije varijante kostaju oko 88 evra, a novije oko 105 evra. Srećom po mene što delimično nisam neki veliki ljubitelj putničkih vagona, a delimično osećam da su oni previše moderni po mom ukusu. Oni su se pojavili tek od 1980-ih godišnje . Iako uglavnom sakupljam modele iz epohe IV, više me zanima raniji period te epoha.

 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Zaista su lepe, ali istovremeno koštaju malo previše. Starije varijante kostaju oko 88 evra, a novije oko 105 evra. Srećom po mene što delimično nisam neki veliki ljubitelj putničkih vagona, a delimično osećam da su oni previše moderni po mom ukusu. Oni su se pojavili tek od 1980-ih godišnje . Iako uglavnom sakupljam modele iz epohe IV, više me zanima raniji period te epoha.

HNoll modeli govore sami za sebe i po izgledu ,kvalitetu i po cijeni.
Dugo sam pokušavao da ignoriram HNoll upravo zbog cijene, a opet u drugu ruku ja obožavam spavaća kola iz 80-90-godina, tako da me nije teško bilo na kraju nagovoriti da kupim i ovaj model.

Problem je u tome sto se nakupovalo drugih sličnih modela godinama i nemaš vise ni mjesta gdje sve to slagati .
Na kraju sam morao rasprodati nekoliko NMJ/SJ vagona , sreća pa imaju dobru polovnu cijenu na Tradera.
Ali takodjer sve manje imam i zelju da kupujem nove setove vagona, na kraju ne vidiš više šumu od drveća ,to jest sve kutije setova na policama i plastičnim kutijama iz Ikea.

Znaš kako to ide , ovaj vagon odgovara za ovaj sastav vagona, onaj vagon ili set odgovara za neku drugu kompoziciju.
Na kraju niti imaš gdje to provozati ili gdje to složiti na policama , obično se radi o 8-10 vagona u sastavu kompozicije.
Znaš kako kažu onaj koji umre sa najviše lokomotiva u kolekciji je pobjednik :hihihi: ..
 

nik

Veteran foruma
Prije par dana sam spomenuo kako bi rado imao Aseu, no nabrojao sam neke nedostatke kod Rocovog modela. Sada vidim da planiraju izbaciti u 4Q/2024 novu seriju sa 5-polnim motorom i kratkim kopčanjem.

Taj model sigurno neće imati kratko kopčanje.
 

nik

Veteran foruma
Meni je Asea tako lijepa lokomotiva. Žao mi je samo što Roco i dalje ne unaprjeđuje svoje modele. Njihova Asea sad ima tropolni motor i još uvijek nisu napravili model sa kratkim kopčanjem. Bilo bi zanimljivo kada bi se Piko dao u izradu modela u Expert seriji.
A kakve ima veze što Roco sad ugrađuje tropolne motore?
Evo ova na ebay-u je očigledno nekorištena i ima 5-polni motor.
https://www.ebay.de/itm/364188658134
Cijena je skromna a model je još 'made in Austria' odnosno sa početka 2000-ih.
Niti jedan aktualni Roco 'made in Vietnam' nije ni blizu toj kvaliteti.
 

ivan2horvat

Član foruma
A kakve ima veze što Roco sad ugrađuje tropolne motore?
Evo ova na ebay-u je očigledno nekorištena i ima 5-polni motor.
https://www.ebay.de/itm/364188658134
Cijena je skromna a model je još 'made in Austria' odnosno sa početka 2000-ih.
Niti jedan aktualni Roco 'made in Vietnam' nije ni blizu toj kvaliteti.
Pretpostavljam da svi mi imamo nešto što nam je kod modela bitno, pa tako i ja. Nekome je bitna serija, broj, bojanje...slaganje kompozicije...dok su meni bitni motor, detalji i kerefeke koje nudi digitalija. Nemam u planu dati 160€ i onda kopati po lokomotivi da bi ugradio LED rasvjetu, kad za iste novce ili kojih par desetaka eura kupim lokomotivu sa PLUX22 utorom i mjestom za zvučnik, uz petopolni motor, kad se nađe. Jer nije Roco jedini. Tu nam i Piko i ostali brišu guzu sa šmirgl papirom. Uopće mi je smiješno da u 2024. godini spominjemo tropolni motor, pogotovo sa ovim cijenama i tehnologijom koja nas okružuje.
 

nik

Veteran foruma
Pretpostavljam da svi mi imamo nešto što nam je kod modela bitno, pa tako i ja. Nekome je bitna serija, broj, bojanje...slaganje kompozicije...dok su meni bitni motor, detalji i kerefeke koje nudi digitalija. Nemam u planu dati 160€ i onda kopati po lokomotivi da bi ugradio LED rasvjetu, kad za iste novce ili kojih par desetaka eura kupim lokomotivu sa PLUX22 utorom i mjestom za zvučnik, uz petopolni motor, kad se nađe. Jer nije Roco jedini. Tu nam i Piko i ostali brišu guzu sa šmirgl papirom. Uopće mi je smiješno da u 2024. godini spominjemo tropolni motor, pogotovo sa ovim cijenama i tehnologijom koja nas okružuje.
Žarulja ili LED, jednako svijetle (samo što žarulja više liči na žarulju). Roco uglavnom ne ugrađuje svjetlo u kabini i slično kad preuredi model na LED. Za zvučnik, da, treba više posla za ugradnju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh