Dani Skandinaviska kolekcija

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Dani modeli odlično izgledaju , imam neke rocove modele i jako sam zadovoljan sa vožnjom, detaljima, zvukom , jedino što su im svi vagoni skupi i to jako , i putnički a o erzwagenima da i ne govorim
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Sljede dva poznata modela

JECO Svedski proizvodjac modela.
Rc3-1135 Green Cargo plavi, mogucnost ugradjivanja zvucnog dekodera,duzina 178mm.

rc1.jpg

Ellok Rc3 1056 SJ crna,mogucnost ugradjivanja zvucnog dekodera,duzina 178mm.
rc2.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Interesantna lokomotiva u svakom slučaju! Čemu služe ovi "pak-tregeri" naprijed i natrag? (viđao sam to i na drugim manevarkama sa sjevera)
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Kad ih po zimi guraš da te grije za ruke ( kao naš stari jugo sa grijanjem na zadnjem staklu tako i kod njih vjerojatno grijači he he he)
Inače lokse izgledaju odlično a video sa zvukom ćemo vjerojatno imati prilike u kratkom periodu čuti
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Da malo skoknemo i do Norveške ,NMJ proizvodnja ..
NSB SKD 224, jedan jako simpatican model male dizel lokomotive. Ljubav na prvi pogled :in_love:.
Digitalni pogon,ali na moju žalost nema mjesta za mali zvučnik... rado bi želio da joj čujem glas..
I diorama počinje da polako raste u pozadini..


DSC_0093.JPG
DSC_0091.JPG
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
IORE (Roco 72537) je jedna od najacih lokomotiva na svjetu i sluzi za vucu vagona za transport uglja .
Specijalno narucena od Svedske firme LKAB, izgradjeno u Njemackoj 9 duplih lokomotiva i jos 4 nova para su u izgradnji.
Moze da povuce 68 vagona sa tezinom do 120 tona po vagonu, maximalna tezina 8160 tona.
Duzina 45,810 metara.
ESU zvucni dekoder .



DSC_0027.JPG

DSC_0029.JPG

DSC_0030.JPG


IORE_beim_Torneträsk.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Svedska RC4 dugo ocekivan model za DC verziju...:ples2:
Roco model sa zvucnim dekoderom (typ Zimo-MX645),15 razlicitih funkcija .
Ostaje da montiram rukohvate, retrovizore...

greenca.jpg


Zajedno sa Trix modelom RE 1429...
greenc2.jpg
 

Attachments

  • greenc1.jpg
    greenc1.jpg
    187.7 KB · Pregleda: 2

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
U svakoj kolekciji postoji par favorita, jedan od mojih je Di3 NOHAB diesel lokomotiva..
Model dolazi od NMJ Norveska kompanija.
Ovaj model u razlicitim bojama je u prometu i danas u Svedskoj, Norveskoj, Danskoj i Madarskoj.


DSC_0034.JPG

DSC_0036.JPG

Mali reklamni video...
 

1borna

Veteran foruma
Stvarno je to impresivna lokomotivčina!
Ja sam početkom 70-ih kupio u Budimpešti jednu Pikovu Mađaricu u namjeri da joj ugradim Maerklinov motor, no mojeom nepažnjom
uspjeli su je neki fakini otuđiti.
Nedavno je u moju kolekciju došla jedna originalna Maerklinka koju sam i pokazao.
Inače u stvarnosti ta lokomotiva imade začetke u Americi još 1937 godine, a u Europu je došla 1949 godine kad ju je NOHAB počeo raditi
po licenci- evo malo podataka:
Nummerierung: DSB: MY 1101–1159,
MX 1001–1045
NSB: Di 3.602–3.633, 3.641–3.643
MÁV: M61 001–020
Anzahl: 159
Hersteller: EMD-GM, Nydqvist och Holm, AFB
Baujahr(e): 1954–1965
Ausmusterung: 1982ff.
Achsformel: Co'Co' oder (A1A)'(A1A)'
Länge über Puffer: 18,9 m
Dienstmasse: 108,0 t
Radsatzfahrmasse: 18,0 t
Höchstgeschwindigkeit: 105–140 km/h (je nach Ausführung)
Stundenleistung: 1.950 PS
Anzahl der Fahrmotoren: 6 oder 4
Antrieb: diesel-elektrisch
Pored Europe (Skandinavija, Belgija i Luxemburg, Madžarska te Kosovo na kraju) i u Australiju su otišle brojene Američke lokomotive, malo modificirane
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh