DB Rheingold

brum

Član foruma
Obzirom da su moje područje interesa novije epohe DB-a, da li bi uopće Reheingold došao u obzir? To su mi vrlo lijepe kompozicije u obje kolorističke izvedbe i želio bih ih imati jednog dana na maketi.

Čitao sam o tom luksuznom vlaku, ali mi nije najjasnija njegova upotreba u 90-im godina, da li redovno prometuje, ili samo izuzetno? Vidio sam dosta slika s njemačkom kancelarkom u tom vlaku pa onda valjda vozi...

Što se tiče izbora modela na ebayu, ponuda je sasvim solidna, kako pojedinačnih modela vagona i lokomotiva, tako i setova s ili bez lokomotiva. I raspon cijena je "interesantan" (gornja granica je nekakvih 1500 eura za Märklinov set :o). Ne znam kakva je ponuda novih modela.

Stoga, poučen vrlo korisnim savjetima na moju temu DB Autozug (hvala svim kolegama još jednom), želio bih zamoliti za slične savjete oko odabira modela i u ovoj temi.

E sada vi "pucajte" ;)
 

1borna

Veteran foruma
Utipkaj na tražilicu Rheingold zuge pa ćeš dobiti puno rezultata, i danas vozi dosta tih vlakova ali uglavnom kao povijesni sa starijim voznim parkom.
Najpovoljnija varijanta po cijeni je uglavnom Lima, no nađu se i skuplje marke po povoljnoj cijeni na E-bay-u.
 

brum

Član foruma
Hm, znači samo kao povijesni vlak. A baš lijepo izgledaju.

Ima na ebayu ovakvih setova, ali ne znam da li su izmjenićni ili istosmjerni, te koja bi to epoha bila, predpostavljam III.

http://www.ebay.de/itm/Liliput-Rhei...027046?hash=item33ac0035e6:g:enIAAOSwiLdV~raX

Kakva je kvaliteta ovih Lima vagona u usporedbi s recimo PIKO i Roco današnjim vagonima. Imam neke Lima vagone, ali su ...pa nisu dobri, jeftino izgledaju, pa sam malo skeptičan.

http://www.ebay.de/itm/Lima-HO-Rhei...093353?hash=item3d07c0fd69:g:VLwAAOSweW5VBv0l
 

1borna

Veteran foruma
Stara jeftina Lima je za današnje pojmove loša i sa manje detalja, novija je bolja ali i skuplja.
Liliputovi vagoni su uvijek bili kvalitetni, garnitura koju si našao spada u starije epohe dok je Limin noviji.
Treba polako i dugo vrebati na bayu dok se ne nađe nešto dobro i jeftino...a uglavnom uvijek piše jesu li AC ili DC
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Stara jeftina Lima je za današnje pojmove loša i sa manje detalja, novija je bolja ali i skuplja.

Ne samo za današnje pojmove, jeftina Lima je bila i tada loša, a negdje u početku 90-ih, ako se ne varam, je napokon proizvela i nekoliko boljih (i skupljih) modela, ali onda se firma polagano ugasila.
 
Last edited:

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
imal sam prilike imat "rheingolde" od par proizvođaća v rukama i; po meni jedino kaj vredi je "Liliput" ili "Merklin" (ok, Roco i Fle nisam videl, tak da...) s tim da mi je kod Merklina fora kaj im svijete i stolne lampe nutra, al da se daju masno platit, i to stoji.
 

nik

Veteran foruma
Ne samo za današnje pojmove, jeftina Lima je bila i tada loša, a negdje u početku 90-ih, ako se ne varam, je napokon proizvela i nekoliko boljih (i skupljih) modela, ali onda se firma polagano ugasila.
Lima je dobre modele počela raditi sredinom 80-ih.
 

nik

Veteran foruma
Hm, znači samo kao povijesni vlak. A baš lijepo izgledaju.

Ima na ebayu ovakvih setova, ali ne znam da li su izmjenićni ili istosmjerni, te koja bi to epoha bila, predpostavljam III.

http://www.ebay.de/itm/Liliput-Rhei...027046?hash=item33ac0035e6:g:enIAAOSwiLdV~raX

Kakva je kvaliteta ovih Lima vagona u usporedbi s recimo PIKO i Roco današnjim vagonima. Imam neke Lima vagone, ali su ...pa nisu dobri, jeftino izgledaju, pa sam malo skeptičan.

http://www.ebay.de/itm/Lima-HO-Rhei...093353?hash=item3d07c0fd69:g:VLwAAOSweW5VBv0l
Ova Lima sa tvog linka je smeće. OK su svi Lima modeli koji su 'exact' u mjerilu što znači najčešće duljinu 303mm.
 

nik

Veteran foruma
Pozdrav,
imal sam prilike imat "rheingolde" od par proizvođaća v rukama i; po meni jedino kaj vredi je "Liliput" ili "Merklin" (ok, Roco i Fle nisam videl, tak da...) s tim da mi je kod Merklina fora kaj im svijete i stolne lampe nutra, al da se daju masno platit, i to stoji.
Marklin postoji plehnati iz valjda 90-ih koji je bez veze i bolji plastični koji je došao negdje 2000-ih. Tu mislim na Rheingold iz epohe 2. Oni iz epohe 3 i 4 su skraćeni pa time i neupotrebljivi.
 

nik

Veteran foruma
Hm, znači samo kao povijesni vlak. A baš lijepo izgledaju.

Ima na ebayu ovakvih setova, ali ne znam da li su izmjenićni ili istosmjerni, te koja bi to epoha bila, predpostavljam III.

http://www.ebay.de/itm/Liliput-Rhei...027046?hash=item33ac0035e6:g:enIAAOSwiLdV~raX

Kakva je kvaliteta ovih Lima vagona u usporedbi s recimo PIKO i Roco današnjim vagonima. Imam neke Lima vagone, ali su ...pa nisu dobri, jeftino izgledaju, pa sam malo skeptičan.

http://www.ebay.de/itm/Lima-HO-Rhei...093353?hash=item3d07c0fd69:g:VLwAAOSweW5VBv0l
A koju epohu u stvari želiš kupiti; 2, 3 ili 4?
 

brum

Član foruma
Sve je počela kada sam nabavio nekoliko putničkih bordo-bež i plavo bež Roco vagona, te još jedan poštanski koji se jako lijepo voze i jako sam njima zadovoljan. Mislio sam ih kompletirati u kompozicije, pa kada sam vidio Rheingold vlakove, to mi se jako svidjelo i želio sam kompletirati obje kolorističke kombinacije. Međutim, koliko vidim na slikama, Rheingold vagoni imaju srebrni krov, a ne sivi kao ovi moji pa sada uopće ne znam da li ih mogu iskoristiti za tu priču, ili moram krenuti ispočetka i nabavljati vagone koji točno odgovaraju Rheingold specifikaciji, a ove svoje iskoristiti za neku drugu kombinaciju kompozicija.

P3150026.JPG

P3150025.JPG

P3150024.JPG

P3150023.JPG

P3150022.JPG
 

brum

Član foruma
Mislio sam da ću možda nači nešto iz epohe IV, jer sam se nekako ograničio na epohe nakon parnjača i pomislio sam na ovakve vlakove, koje vuku ovakve električne lokomotive BR 103 i E 10 (ako sam dobro napisao oznake lokomotiva)

am-2652012-gab-es-grosse-600623.jpg
IC-1973-10.jpg


TEE-Rheingold-112-312-4-701.jpg

2012-08-25C.jpg

zurueck-60er-eine-rheingold-e10-156869.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Obojiti samo krovove i nije teško, najbolje bi bilo skinuti ih, dobro očistiti alkoholom i upotrijebiti srebrni spray (najbolje naći najpogodnije sa sitnim
zrnom od auto- programa). Nakon toga će biti matt i pomalo hrapavi pa bi bilo dobro onda upotrijebiti i polu-sjajni iliti polu-mat spray!
 

nik

Veteran foruma
Obojiti samo krovove i nije teško, najbolje bi bilo skinuti ih, dobro očistiti alkoholom i upotrijebiti srebrni spray (najbolje naći najpogodnije sa sitnim
zrnom od auto- programa). Nakon toga će biti matt i pomalo hrapavi pa bi bilo dobro onda upotrijebiti i polu-sjajni iliti polu-mat spray!
Boja krova podrazumijeva određenu epohu i tip vagona tako da nasumično prefarbavanje nema nikakvog smisla.
 

brum

Član foruma
Da li to znači da ove svoje vagone nemogu nikako iskoristiti za Rheingold kompoziciju?

Ako je tako onda ću ih iskoristiti za nešto drugo.

Što bi od proizvoda dostupnih na tržištu (novih ili rabljenih) , osim Märklina i Lime, moglo biti interesantno, čak i da slažem kompoziciju iz epohe III, koja bi bila na maketi kao povijesni vlak.
 

nik

Veteran foruma
Da li to znači da ove svoje vagone nemogu nikako iskoristiti za Rheingold kompoziciju?

Ako je tako onda ću ih iskoristiti za nešto drugo.

Što bi od proizvoda dostupnih na tržištu (novih ili rabljenih) , osim Märklina i Lime, moglo biti interesantno, čak i da slažem kompoziciju iz epohe III, koja bi bila na maketi kao povijesni vlak.
A što fali Limi?
 

brum

Član foruma
Pa zar niste rekli da Lima nije dobra, eventualno noviji modeli mogu proći...?
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Pa zar niste rekli da Lima nije dobra, eventualno noviji modeli mogu proći...?
Nik misli na noviju Limu,sa kinematikom.Lima je i tu imala ponudu i 1:100 i exakt 1:87.Iskreno,bez obzira sto je cinjenica da je pravi model u Ho jedino 1:87,meni su 1:100 zanimljivi jer su pririodniji u voznji,posebno u zavojima.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh