DB stvarčice

Domagoj Vu

Aktivan član
S obzirom da već par mjeseci tražim, ali nemogu naći odgovor na pitanje pa ću možda ovdje pitati (iako znam da ne postoji model)
Zna li netko više o ovoj cisterni, proizvedenoj u Waggonbau Uerdingenu 1971, čije firme su bile vlasnik te cisterne prije VTG-a? Prvi put vidim i KROLL logo, firmu za koju nikad nisam čuo.
uerdingen 1.jpg

Na pločici se jedva išta vidi, i teško je bilo pročitati.
uerdingen 2.jpg

uerdingen 3.jpg

Logo Kroll - a.
uerdingen 4.jpg

Tu cisternu stalno viđam u Vinkovcima.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
S obzirom da već par mjeseci tražim, ali nemogu naći odgovor na pitanje pa ću možda ovdje pitati (iako znam da ne postoji model)
Zna li netko više o ovoj cisterni, proizvedenoj u Waggonbau Uerdingenu 1971, čije firme su bile vlasnik te cisterne prije VTG-a? Prvi put vidim i KROLL logo, firmu za koju nikad nisam čuo.
View attachment 118751

Na pločici se jedva išta vidi, i teško je bilo pročitati.
View attachment 118752

View attachment 118753

Logo Kroll - a.
View attachment 118754

Tu cisternu stalno viđam u Vinkovcima.

Prethodni vlasnik je, ak se ne varam, cijelo vrijeme bila tvrtka Kroll. Donja slika prikazuje isti tip cisterni, fotografiranih u godini 1984. Dok su bile u vlasništvu Kroll-a cisterne najvjerojatnije so vozile uglavnom po Njemačkoj.

Münster, 19. 4. 1984 – kopija.jpg
https: //www.flickr.com/photos/42309484@N03/5618709464/in/album-72157623920919449/
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
DB BR 215 negdje u Jugoslaviji.
499_001.jpg

499_002.jpg

https://www.delcampe.net/en_GB/coll...are-original-vintage-snapshot-1035591499.html
 

Thommo

 
Osoblje foruma
25290_3.jpg25290_4.jpg25290_5.jpg25290_6.jpg

Class 249 dual power locomotive

Prototype: DB Cargo AG class 249 two-powered locomotive (Vectron Dual Mode light). From the Vectron product family from Siemens. Road number 249 002. Factory condition May 2022.

• Complete redesign
• Buffer height according to NEM
• Chassis and body largely made of metal
• Numerous applied details
• Driver's cab lighting can be controlled digitally
• Engine room lighting can be controlled digitally
• With digital decoder DCC/mfx and extensive sound functions

Model: The locomotive has a digital decoder and extensive sound functions. Controlled high-efficiency propulsion. 4 axles powered. traction tires. The triple headlights and dual red marker lights change over with the direction of travel, will work in conventional operation, and can be controlled digitally. The headlights on locomotive end 2 and 1 can each be switched off digitally separately. If the headlights are switched off on both ends of the locomotive, then the double A light will function on both sides. Cab lighting that changes with the direction of travel and can be controlled digitally. Engine room lighting can be controlled digitally. Spotlight can be controlled separately and digitally. lighting
with maintenance-free warm white and red light-emitting diodes (LED). attachable
Brake hoses and shunting coupling are included separately.
Length over the buffers approx. 23.6 cm.

From: https://www.modellbahnshop-lippe.com/Dual+Power+Locomotive/Dual+Power+Locomotive/Trix-25290/gb/modell_410612.html
 

Domagoj Vu

Aktivan član
GATX Falsovi koji dobrih tri godine bili parkirani na deponiji u Čačincima, danas su otišli ujutro iz Čačinaca, prema informacijama koje sam dobio, navedeni vagoni su bili ponuđeni na prodaju ali kupac se nije našao te će biti izrezani u Sisku.
Čačinci 1.4.2023
gatx1.jpg

gatx2.jpg

gatx3.jpg

gatx4.jpg

gatx5.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Simbolični visoki DB-ovi crveni boxcarovi Hbbins-tt 292, Hbbins-tt 309, Hbis-tt 293, Hirrs-tt 325 koji nalikuju američkim 'boxcarovima' koje je DB Cargova podružnica Automotive RailNet i Railion nabavio za General Motors Europe 'Opel' za prijevoz autodijelova. :zvizdi:
DB_Opel_GM.png

Hbis-tt 293 i Hirrs-tt 325 je nastao rekonstrukcijom starih DB-ovih Hbills 295 vagona.
Hbbins-tt 292 je nastao rekonstrukcijom Hbillns 302 vagona.

Nažalost neki od tih Hbis-tt 293 su nažalost izrezani tokom DB-ovog kontroverznog programa MORA-C od bivšeg DB-ovog šefa Hartmuta Mehdorna u Eberswaldeu kod Berlina, što mi je veoma glupa odluka da se isjeku tako mlad život 'novog rekonstruktiranog vagona'. :harakiri:mamurluk::palac_dolje:

Nekoliko Opel / GM vagona koje sam u Beču fotkao proljetos na Audijevom vlaku s autodijelovima Ignolstadt - Gyor.
Koliko sam načuo Opel nažalost više ne koristi vlak, što mi je čudno, a već od 2006 su i drugi automobilski proizvođači uzeli te vagone u najam, poput Mercedes-Benza i Audija.

Beč 26.4.2023 8:24h
42 80 D-DB 2261 042 - 5 Hbis-tt 293
GMOpelvagon1.jpg

42 80 D-DB 2262 022 - 6 Hbins-tt '292'
Vagone je proizvodio Linke Hofmann Busch Alstom
GMOpelvagon2.jpg

Beč 5.5.2023 8:00h
42 80 D-DB 2468 067 - 3 Hbbins-tt (Hbbins-tt 309)
GMOpelvagon3.jpg

Modeli postoje pod sljedećim brojevima u Hbis i Hirrs varijantama:
Piko 54400
piko 54400.jpg
Ovdje ima popis svih Pikovih modela navedenih 'boxcarova'
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Danas u 11:32 sati je prošao dugačak teretni vlak iz Malma za Hamburg u okolici Ringsteda.
Pažnju mi je privukao ovaj bijeli Habiins od privatne iznajmljivačke firme Touax, prethodni vlasnik je bio GE Rail Services koji je prodan 2015 godine pa je njihove vagone preuzeo Touax.
Vagon je proizveden 1984 u Waggon Unionu za Eisenbahn-Verkehrsmittel AG (EVA) podružnicu Cargowaggon, osim toga vagone su napravili u bijeloj boji za BMW, koji du vozili autodijelove između Dingolfinga i Steyra.
BMW Steyr ne koristi vlak, što mi nije poznato, ali predpostavljam da je do raskida ugovora DB-ovog kontroverznog programa MORA C.
Službena oznaka vagona je bila Habins 1.

33 80 D-TOUAX 2744 047 - 2 Habiins
20230905113344_IMG_9860.JPG

Screenshot_20230905_135610_Gallery.jpg
Ovaj vagon 047 je fotkan od mnogih ljubitelja željeznice.
Ima rasprava o navedenom vagonu i na DSO forumu:

Evo ga s BMW logom, nažalost slika je takva kakva je iz 1998 godine.
Wernstein am Inn 15.4.1998
IMG_20230905_164807.jpg
Vagoni se nalaze na 13:30.

Okolica Dingolfinga.
IMG_20230905_165046.jpg
Vagoni se nalaze na: 0:30.

Model ima Arnold ali u nažalost u N mjerilu, i što je zanimljivo istim brojem 047!
33 80 DB 278 2 047 - 5 [P] Habins '1'
70558arnold_schiebewandwagen-bmw_db (1).jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
U H0 bi ga se dalo napraviti iz bilo kojeg Jouefovih Habis vagona: :harakiri
674200_3151321_Qty1_1.jpg

Izgleda da su na navedenom Habiinsu izmjenili zamjenili originalna okretna postolja 665 sa WU 83 (DB BA 575) koja se nalaze i dan danas na navedenom vagonu.
P64_f1.jpg

Drehgestell Bauart 665
p66_665_f_sa_hjh.jpg

Habis 4 (višlja varijanta vagona) ima 665 okretna postolja i do dan danas.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Albert model radi mađarsku verziju Shimmns-a, to su modificirani ex-tenkovski vagoni od Varšavskog pakta. Dosta su drugačiji od njemačkog prototipa, koji se proširio u Austriju, Italiju, Belgiju, Luksemburg i Francusku.

2022-12-23_Rijeka (14) - Copy.JPG

2023-06-07M_Rijeka (3) - Copy.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Izvinjavam se, nisam detektirao da se radi o nekim specifičnim Shimmns vagonima. Inače AM Shimmns vagon je u biti frem od Eams vagona sa Shimmns teleskopskom nadogradnjom. Ne sječam se koje sve šeme bojanja se napravilo kod AM Shimmns vagona no sigurno MÁV u epohi 5 i 6.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ma nemaš se što izvinjavati, dosta su slični u gornjem dijelu, dok je šasija dva vagona jako različita.

Dobro je da na tržištu postoje oba tipa, npr. u Rijeci se često vide oba tipa vagona, RCA i RCH, u jednoj kompoziciji.

Ja imam dva MAV Shimmnsa od Albertmodella, nažalost njihova vozna svojstva su dosta lošija od Roca, Pika, Trixa, pa se slabo voze po maketi.
 

wiggum

Veteran foruma
Ma nemaš se što izvinjavati, dosta su slični u gornjem dijelu, dok je šasija dva vagona jako različita.

Dobro je da na tržištu postoje oba tipa, npr. u Rijeci se često vide oba tipa vagona, RCA i RCH, u jednoj kompoziciji.

Ja imam dva MAV Shimmnsa od Albertmodella, nažalost njihova vozna svojstva su dosta lošija od Roca, Pika, Trixa, pa se slabo voze po maketi.
Jel tebi isto postolje zapinje u frem vagona?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Koliko imate radijuse na maketama? Modeli bi trebali normalno voziti po R=400mm+
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh