Donacije

Damir

 
Osoblje foruma
naravno, oni koji vrte najveću paru najmanje daju. Kaže stara arapska poslovica, tko ima jedan dukat pita se bože šta ću s njim, tko ih ima 100 kaže bože daj još! :)
Znam na koga i što misliš,ali USKORO to više neće biti dozvoljeno ako se ne uplati kinta koja će biti određena za takove vrste radnji na forumu. Uostalom obavjestićemo Vas o svim detaljima.:papa:
 

Robi74

Član foruma
Supporter (2016)
yMJOV2_fR9v0eZZPsWYIu4cARAjvhMVah_egQCFfcclKllgVAtw3YHb0D4PHLHnISaImoNQb06wGWHYchpd6Xdvwv8XHyPW-tXTg=s0-d-e1-ft
Mar 31, 2016 09:06:17 PDT
Transaction ID: 2S092196XU8739155
Hello Robert,

You sent a payment of €20.00 EUR to Forum i portal malezeljeznice.net.([email protected])


It may take a few moments for this transaction to appear in your account.
Merchant
Forum i portal malezeljeznice.net
[email protected]
Instructions to merchant
You haven't entered any instructions.
Description Unit price Qty Amount
Forum i portal malezeljeznice.net
€20.00 EUR 1 €20.00 EUR
Subtotal €20.00 EUR
Total €20.00 EUR
Payment €20.00 EUR
Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *MZ.NET"
Payment sent to [email protected]
From amount 157.20 HRK
To amount €20.00 EUR
Exchange rate: 1 Croatian Kuna = 0.127232 Euros
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Znam na koga i što misliš,ali USKORO to više neće biti dozvoljeno ako se ne uplati kinta koja će biti određena za takove vrste radnji na forumu. Uostalom obavjestićemo Vas o svim detaljima.:papa:
a to će biti kad Damirić proda one lokse iz zakljčane teme :dada::dada::dada: :hahahaha::hahahaha::hahahaha:!!
 

Didy

 
Osoblje foruma
Sto se tice IBANa, slabo se razumijem u te pojomove (mada znam o cemu se radi), pa cemo vidjeti sta mozemo uraditi povodom toga. A kao sto kameni most kaze, iako nemate paypal racun mozete opet izvrsiti uplatu (ne samo nama vec inace) upisom broja kreditne kartice. Ali ja recimo taj nacin ne preferiram jer ne volim upisivati brojeve kreditnih kartica. Jednom sam zbog key loggera (program koji snima sta pisete na tastaturi pa izmedju ostalog pokupi i podatke o kartici kad je negdje unosite) nastradao za 1000€ sa kartice.
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma moze se kao group bay.. ;)
Odnosno uvjek se nekome unutar istog grada zemlje od kolega koji ima pay pal, prenaciti novce i on odradi uplatu pay palo i samo stavi u napomenu uplate nik name na koga se odnosi)..
Ja sam iz BIH al cesto nekim kolegama uplacujem i kupujem na ebayu..
Ako tko ima volju ja nesto uvjek mogu smisliti i pomoci (uvjek ima rjesenje gdje ima volje).. mada je lakse unutar iste drzave..
Al evo ipak.. ako netko iz HR i BIH ima zelju a nema pay pal nek se javi meni na pp pa nesto smislimo..
;)

P.s. naravno da s IBAN -om se neisplati.. iz HR i ostali non EU zemalja radi ogromne provizije tako da je kolega TV Slovenija u pravu..
Naravno pretpostavljam da je racun na koji je vezan PAPal account malih zeljeznica u BIH ili negdje van EU i Hr??
 
Last edited:

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sto se tice IBANa, slabo se razumijem u te pojomove (mada znam o cemu se radi), pa cemo vidjeti sta mozemo uraditi povodom toga. A kao sto kameni most kaze, iako nemate paypal racun mozete opet izvrsiti uplatu (ne samo nama vec inace) upisom broja kreditne kartice. Ali ja recimo taj nacin ne preferiram jer ne volim upisivati brojeve kreditnih kartica. Jednom sam zbog key loggera (program koji snima sta pisete na tastaturi pa izmedju ostalog pokupi i podatke o kartici kad je negdje unosite) nastradao za 1000€ sa kartice.

Baš tako!

Ni ja ne želim upisivati brojeve svoje kartice. IBAN metoda (dakle uplata preko moje banke) mi je daleko najsigurniji način plaćanja, i već godinama ju bez ikakvih problema koristim za kupnju po cijeloj Europi.

Po mom iskustvu od prije nekoliko godina »kraljevstvo« Pay Pal-a počinje tek u Engleskoj, tamo mi netko nije prihvatio da platim putem IBAN i umjesto toga tražio da platim sa Pay Pal.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Da problem IBANa je trenutno sto bi bilo to jako skupo, posto kao sto djzalaja kaze racun je van EU. Ali to cemo rijesiti tako da neko od clanova administratorskog tima moze dati svoj racun koji se nalazi u EU. Samo dok to jos dogovorimo...

I pay pal uzima dio ovoga sto vi uplatite pa npr
Ko je uplatio 1€, paypal je uzeo 0.38€ a malim zeljeznicma ostavio 0.62€
Ko je uplatio 10€ payl pal je uzeo -€0.82 EUR a malim zeljeznicama ostavio €9.18 EUR
Ko je uplatio 20€ pay pal je uzeo -€1.29 EUR a malim zeljeznicama ostavio €18.71 EUR
itd......

Ali u svakom slucaju ovi gore troskovi su manji nego da se salju pare IBAN (u smislu EU - > non EU)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@TV Slovenija kolega al to s IBAN on.. tj IBAN broj ima svatko (al nebitno sad sta i kako) to samo funcionira unutar EU i to ne za sve zemlje nego samo one koje su u SEPA sustavu .. npr u kojemu Hrvatska nine.. dakle samo tu funkcionira nez problema.. za sve drugo platis od 5 do 20 EUR s ojoj banci provizije i jos isto toliko INO banci njenu proviziju jer i ona se naplacuje.. ;)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da problem IBANa je trenutno sto bi bilo to jako skupo, posto kao sto djzalaja kaze racun je van EU. Ali to cemo rijesiti tako da neko od clanova administratorskog tima moze dati svoj racun koji se nalazi u EU. Samo dok to jos dogovorimo...

I pay pal uzima dio ovoga sto vi uplatite pa npr
Ko je uplatio 1€, paypal je uzeo 0.38€ a malim zeljeznicma ostavio 0.62€
Ko je uplatio 10€ payl pal je uzeo -€0.82 EUR a malim zeljeznicama ostavio €9.18 EUR
Ko je uplatio 20€ pay pal je uzeo -€1.29 EUR a malim zeljeznicama ostavio €18.71 EUR
itd......

Ali u svakom slucaju ovi gore troskovi su manji nego da se salju pare IBAN (u smislu EU - > non EU)

Pa mislim da bi kolega Mon mogao biti taj, za sve koji smo unutra EU i SEPA.
 

Martin

Poznati forumaš
Alzo, dakle, kad je tome tako, molim nekog od kolega iz Hr (tko je voljan, i ima paypal) da mi na PP pošalje svoj IBAN - uplatit ću 20 €, pa neka proslijedi preko paypal-a. Može tako?
 

Martin

Poznati forumaš
Ima li informacija koliko takva transakcija košta, ako se plaća izvan okvira SEPA-e?
 

Didy

 
Osoblje foruma
Ima li informacija koliko takva transakcija košta, ako se plaća izvan okvira SEPA-e?

Martine, nema potrebe da se izlazes trosku i da placas niti ti niti bilo ko drugi bilo kakve troskove koji se mogu izbjeci. Ovo je samo jeda od racuna koji se mogu koristiti. Mislim da cemo pronaci neki racun i u RH.

Ako je volja da se pomogne tu onda to moze i pricekati kad pronadjemo neki racun koji nece iziskivati dodatne troskove uplatiocu.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ako tko ima volju ja nesto uvjek mogu smisliti i pomoci (uvjek ima rjesenje gdje ima volje).. mada je lakse unutar iste drzave..
Al evo ipak.. ako netko iz HR i BIH ima zelju a nema pay pal nek se javi na pp

Kad vec nitko nenudi iz HR ja cu oped staviti ovaj post ;)
Evo nezelim se nametati al tu sam za kolege iz HR nek se jave imam racun od rodjaka u HR mozete uplatit tamo a ja cu PAY PAL om odmah na MZ.. ;)
Evo npr u ponedjeljak jutro javite se ja vam uplatim Didi vam oznaci oznaku donatora i javi na pp da sam uplatio (koliko ste mi poslali na pp porukom) i Vi tek tada uplatite meni na HR racun ;)

Evo bolje od ovog nemogu izac u susret :)
Ako se netko iz HR javi dotad.. jos bolje..al evo imate opciju
Pozzz
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh