Donacije

Didy

 
Osoblje foruma
Naravno, onaj ko je podrzao rad foruma (finansijski) veliko mu hvala, ali oni koji iz bilo kojih razloga nisu dali bilo kakav doprinos, ne trebaju da se osjecaju da su duzni isti da daju jer sve ovo je iskljucivo na dobrovoljnoj bazi i ne povlaci nikakve benefite ali niti restrikcije za ne donatore.

Baner koji stoji ispod nickova donatora je tu kao jedan vid javne zahvalnosti, posto nemamo drugog nacina da se zahvalimo. Ali taj isti baner donatora ne amnestira i stavlja u povlasteniji polozaj od osobe koja nije donator.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Upravo tako, a ako je zeleni banner nekome trn u oku odnosno ako mu smeta što ga i sam nema, neka da taj 1€ pa će ga imati, stvar riješena :)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Samo smanjite dimenzije i nijansu tona da bude u skladu sa nickom clana i statusom na forumu.
Ovako malo bode u oci.
Ili stavite sve u isti kvadratic,kazu kako je manje vise:hihihi:.

A sastavljanje popisa sa nickovima donatora ili uplacenim sredstvima nebi bilo lose da se
vidi koliko uopste kosta forum i na sto se sredstva upotrijebe.
Ne iz razloga tko je koliko uplatio,svatko prema mogucnostima i zeljama.
Ovo pitanje bi se sigurno kasnije upotrijebilo u kakvoj besmislenoj raspravi,pa bolje sprijeciti nego lijeciti:andjel:.

Podrzavam forum,i naravno da mi nije zao uplatiti nesto love koja bi se ionako potrosila ali
bilo bi u redu sve napraviti transparentno i svakome na uvid da nebude kasnije problema.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Sto se tice bannera, mozemo vidjeti oko boje :) Mada nama lijepa ova zelena boja - odmra oci :) hahaha. Ali ako neko od donatora zeli da mu maknemo baner, mozemo i to.

Sto se tice liste donatora, mi smo protiv toga, jer ne pravimo razliku izmedju iznosa i na taj nacin bi se neko mogao osjecati neugodno (jer donacije se krecu od 1€ pa na vise, tako da ima ljudi koji su dali 1€ ali i onih koji su ali 10, 20, 30 ...€). Ako neko zeli da kaze iznos koji je donirao, neka to uradi sam na ovoj temi - dobro dosao.

Sto se tice troskova foruma na godisnjem niovu (ugrubo, jer ima jos nekih sitnih izdataka koji su nebitni i koji se ne ponavljaju svake godine, kao npr kupovina licence za addone i teme i slicno, konverzije iz domicilne valute u EUR-e prilikom placanja itd...):

Hosting 363,59€
Domene 18,00€
Forum godinsnje licenca - nadograndnje 36€
_______________________
Ukupno 417,59€
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Jel se zna koliko je do sada skupljeno?
 

Didy

 
Osoblje foruma
Jel se zna koliko je do sada skupljeno?

Oko 160€ čistih od članova, a struktura donacija izgleda ovako:

Iznos ............. Br. članova
1€ ............. 2
2€ ............. 1
5€ ............. 2
10€ ............. 7
15€ ............. 1
20€ ............. 3 (dvije donacije od po 20€ pojedinacno i jedna od ukupno 20€ ali od trojice clanova zajedno)
30€ ............. 1



Sta mislite o tome da napavimo novi logo za ovaj forum?

/Dani

To bi bilo dobro, ali taj logo bi trebao biti moderan i zanimljiv a izrada neceg slicnog kosta dodatno...

Hosting 363,59€ ?! :)

Al te neko dere onda ko musa keseđiju !

Ne znam ni zašto ti odgovoram, ali trenutni VPS (managed) u poređenju sa drugima uopste nije nikakvo deranje... A clanovi koji su bili uz male zeljeznice prije 2 godine znaju sta se desilo kada su se pokusali rezat troskovi pa zakupiti VPS po neznatno nizoj cijeni (cca 50$ manje), ali sa nikakov DDoS zastitom te je 5 IP addresa od strane providera bilo null rutovano zbog 8gbps DDoS napada (vidjeti graph). Plus serveri su u Europi.

Tako da molim te okani se ti brige oko malih zeljeznice iz vise razloga:
1) Iako si 100% klon osobe koja je inace neslavno zavrsila (ali poznat je pod vise nadimaka zetovic, KOKOTAC i SYNC... svabo) sa malim zeljeznicama a zajednicke poveznice su vam nacin izrazavanja, lokacija odakle dolazite (Sopje, Slatina), oglase koje objavljujete i nacin komunkacije, ali eto ipak imas privilegiju pa nisi jos uvijek baniran iako krsis bar 3 pravila... al bas da vidimo dokle ces jos izdrzat?

2) Nisi donirao nista, imas ukupno 1 post i to bas na temi donacija
 

Attachments

  • aggregate_graph.PNG
    aggregate_graph.PNG
    89.5 KB · Pregleda: 23
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Sto se tice bannera, mozemo vidjeti oko boje :) Mada nama lijepa ova zelena boja - odmra oci :) hahaha. Ali ako neko od donatora zeli da mu maknemo baner, mozemo i to.

Sto se tice liste donatora, mi smo protiv toga, jer ne pravimo razliku izmedju iznosa i na taj nacin bi se neko mogao osjecati neugodno (jer donacije se krecu od 1€ pa na vise, tako da ima ljudi koji su dali 1€ ali i onih koji su ali 10, 20, 30 ...€). Ako neko zeli da kaze iznos koji je donirao, neka to uradi sam na ovoj temi - dobro dosao.

Sto se tice troskova foruma na godisnjem niovu (ugrubo, jer ima jos nekih sitnih izdataka koji su nebitni i koji se ne ponavljaju svake godine, kao npr kupovina licence za addone i teme i slicno, konverzije iz domicilne valute u EUR-e prilikom placanja itd...):

Hosting 363,59€
Domene 18,00€
Forum godinsnje licenca - nadograndnje 36€
_______________________
Ukupno 417,59€
Ma boja je OK,slozite to u okviru prozorcica sa slicicom,nickom i to je to.
Samo se drzite te sirine kvadratica,ovo bode u oci,makar bilo"smirujuce zeleno".

A sto se tice doniranih para,nemorate voditi poimence koliko je donirano,vodite
racuna o tome da ce netko pitati,ili je pitao,ili ce se voditi razgovor o tome koliko para je uslo a koliko izaslo.
Ja osobno nebi isao ni gledati listu sa imenima/nickovima clanovima a kamoli gledati
koliko je tko novaca uplatio.

Uglavnom,ponavljam da podrzavam rad foruma i da cu po potrebi financijski pomoci,
bez obzira dali ce se vidjeti koliko je para sakupljeno za rad foruma.
Mozda bi takvo nesto bilo i produktivno,dok bi clanovi vidjeli koliko novaca fali za normalan rad foruma.
Nadam se da nisam nikog uvrijedio ili upitao koje krivo pitanje,cudi me da vec netko nije takvo sto upitao?
Najbitnije je da sve bude potpuno transparentno,da se ne vode rasprave o tome kamo je lova otisla.
Pod time mislim da se vidi kolicina uplacenog novca na godisnjoj razini.

Ocito sam ja prvi potegao to pitanje,kome krivo,kome pravo,morao sam napisati sto mislim.
Istog momenta cim se negdje krene sakupljati nekakva lova,padati ce kad tad i sakupljanje
isto toliko pitanja gdje je lova.

Da pohvalim KC ekipu,posto nemamo svi paypal,@draženzki je uplatio pare a ja i @prle kc
smo se slozili sa uplacenim iznosom.
Uskratili smo si jedno tjedno druzenje,cak nam je po tome i nesto sitno para ostalo:hihihi:.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
@tomislavm
Dok si pisao post, objavio sam strukturu donacija, tj. koliko je donirano po iznosima, bez navodjenja imena. Nalazi se u mom prethodnom postu ;)
Pregledno i potpuno jasno,nadam se i produktivno,da ce se cifra povecati.

Ja nedam vise ni euro,nebum sutra za pivu imal:hahahaha:.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh