Dorada na MoKo 642/643 lokomotivama

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Malimiha, iako sam član kluba Baat to ne znači da ja prodajem ovu kesicu. Molim Te da zaboraviš PeGo model u vezi sa klub Baat i da prestaneš sa tim.
Btw, slika, koju je objavio nik je moja, snimljena na berzi. Slao sam mu je e-mailom. Na toj sliki su pločice JŽ i pločica sa brojem izjetkane, stavljene pokusno na lokomotivi, vlasnik koje je još drugi član kliba Baat. Oko prodaje tih pločica se obratite na Boruta Puklavca, mejl je borutp (at) yahoo (tačka) com.
 

malimiha

Član foruma
Molim Te da zaboraviš PeGo model u vezi sa klub Baat i da prestaneš sa tim.
Gorchi, ako sam te uvrijedio se ispričavam. Pitao sam zato, jer kruže okolo glasine o jeftinih kupnjah, ali gdje ima dima ima i vatre.
Pa sad ću završiti s ovim da ne skrenemo.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Evo i novog nastavka u vezi dorada na 642/643 lokomotivama.

Utor za NEM kvačiko se može skinuti radi stavljanja ralice bez otvora ali njegova montaža na 'klik' nije dovoljno čvrsta tako da se u oštrom zavoju može zakrenuti u onosu na nosač što onda prilikom upotrebe kratkog kvačila dovodi do zapinjanja odbojnika lokomotive i vagona odnosno do iskakanja. Zato je potebno utor zalijepiti za nosač (kap ili dvije tekućeg CA ljepila) pazeći da se pritom ne zalijepi i mehanizam kratkog kvačenja.
View attachment 18706

index.php


Nik, da li si kod 643 modela primijetio da NEM utor za kopču ne klizi glatko? Kao da sam vidio na forumu neki savjet za to, ali ne znam u kojoj temi.
 

1borna

Veteran foruma
Može biti da kanal nije dovoljno dobro napravljen pa imade oštre rubove (ili je grub) pa bi ga trebalo nekako dotjerati (turpijicom,
finim brusnim papirom ili skalpelom) a isto tako zub kopče koji ulazi u njega može biti prevelik?
(trebalo bi sve to dobro pregledati pod velikim povećalom, može biti sitnih stvari koje se golim okom ne vide!)
 

nik

Veteran foruma
JŽ 642-200 u Puli 1982. godine a riječ je o slovenskoj lokomotivi jer je pruga do Pule za vrijeme nekadašnje države spadala pod ŽG Ljubljana.
a043c9906f4d092699f4ee434b53ac8a.jpg

95c8117a5c63da256370a1320e0cc882.jpg

Uz inspiraciju ovim slikama KlubBaat bi mogao ponuditi i jetkane bočne JŽ pločice kojima bi se Moko SŽ 642-199 mogla lako preurediti u JŽ 642-199 a kako lokomotiva na gornjim slikama nema nikakav logo na čelu treba samo na modelu onaj od SŽ prefarbati odgovarajućom zelenom bojom; RAL 6005 (npr. Revell 62) te ukloniti klimu, antenu i retrovizore a bočne pločice nalijepiti preko postojećeg loga i broja.
642199_.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh