Drvca, palme, zelenilo i ostalo

NClight

Hybernated
Gotovo svaka maketa ili diorama ima drveće ili slično zelenilo.
Za sve one koji hoće nešto extra, a modeliraju određene dijelove Amerike ili nešto egzotičnije (a može i mediteran, npr. Dalmacija ;) ) obavezne su palme!

http://www.samtrees.com ima izbor palmi (i ostalih drvaca) u raznim veličinama, mjerilima i izgledima...

No, da nebi ostalo samo na palmama, kakva su vaša iskustva sa drvcima i zelenilom? Koje proizvođače preferirate i zašto?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Bah, još nisam blizu detaljiziranja makete, ali imam par Noch stabala, i dvadesetak "no-name" borića...

Internet je pun dobrih ideja kako napraviti realno drveće, ali kod nas je UVIJEK neki vrag teško nabavljiv! :citaj:

Ona smjesa mljevene spužve, to sam vidio u "Moku", ali jedno pitanje ostaje: Ima li kod nas kupiti BILO KAKVO ljepilo sa štrcaljkom?

Baš sam jučer pogledao DVD "Woodland Scenics Clinic", gdje tip i ženska pokazuju modelarima kako se radi diorama... milina kad su ti materijali pri ruci ili lako nabavljivi...
 

vule

Poznati forumaš
Kaj se lepila tiče ,ja sem kupil v "Pevcu"cjene se ne sećam,ali negde oko 30 kn i dobro je!Kolko inaće koštaju sprej lepila,super.
IMG_2058.jpg
 

vule

Poznati forumaš
Ova su od"Mehana",al mi sečini da nema dosta lepila jer se trune :??:
IMG_2063.jpg

palma je doslovno igračka ,bum ju probal doraditi :zvizdi:
IMG_2064.jpg
 

NClight

Hybernated
Štrcaljkom? Misliš u spreju?
Evo, Vule ti je pokazao da ima (ako na to misliš)... koristi se za montažu tepiha i linoleuma ako se ne varam.
Obično se može nabaviti i OHO ili UHU Spruhkleber koje je univerzalno ljepilo za ljepljenje većih površina u sprej-dozi kao i ovo gore.

Ove travuljine ima u hobby-centrima (islandski lišaj, morska trava ili tzv."morska pjena" i slično)

Za najbolji efekt još se doda posip od nekog proizvođača (heki, noch itd...)

ne zaboravite i da imamo dobavljača za Heki materijale!
 

Mr.Joe

R.I.P.
Ja koristim ove lepilo u spreju.Zadovoljan sam kako lepi.
 

Attachments

  • P3160001.JPG
    P3160001.JPG
    57.3 KB · Pregleda: 170

Mr.Joe

R.I.P.
Thommo
Bah, još nisam blizu detaljiziranja makete, ali imam par Noch stabala, i dvadesetak "no-name" borića...

Internet je pun dobrih ideja kako napraviti realno drveće, ali kod nas je UVIJEK neki vrag teško nabavljiv! :citaj:

Nedavno sam stavio članak kako se pravi drveće.Sve možeš sam da uradiš.Evo par slika.
 

Attachments

  • P8300024.JPG
    P8300024.JPG
    68.1 KB · Pregleda: 191
  • P8310030.JPG
    P8310030.JPG
    62.1 KB · Pregleda: 193
  • PC130039.JPG
    PC130039.JPG
    73.7 KB · Pregleda: 191

Dzigi

Član foruma
Uradio par komada danas za probu da vidim kako ce mi ici izrada.Nadam se kritikama .Probano sa vise materijala zica bi trebala biti tanja.
Supruga mi rece da nepravim racun bez krcmara ( jer jos nemam plcu sa sinama) Al ovo smiruje ,kao i pecanjeIMG_20191229_103137.jpg
 

MortyPorky

Član foruma
Pozdrav, ma da ne otvaram novu temu. Dali je netko od vas probao uzgojiti, brati i osušiti Teloxys Seafoam biljku koju prodaju za masne novce u dućanima. Vidim da se sjeme prodaje za relativno male novce, ali ne u HR. Opet lijepa naša HR, i iz biljka se dodatno da izvući dosta sjemena za buduću sadnju drvca.... Znam da je to dug proces, ali dok meni dodju drvca na red taman će bit spremna.... Tako da razmišljam o ideji nabave sjemena i sadnje.. Možda netko od vas ima koje sjeme viška.... Vrta imam koliko mi srce želi....
 

Attachments

  • seafoam.jpg
    seafoam.jpg
    129.5 KB · Pregleda: 30

ilijevski

Član foruma
Pozdrav, ma da ne otvaram novu temu. Dali je netko od vas probao uzgojiti, brati i osušiti Teloxys Seafoam biljku koju prodaju za masne novce u dućanima. Vidim da se sjeme prodaje za relativno male novce, ali ne u HR. Opet lijepa naša HR, i iz biljka se dodatno da izvući dosta sjemena za buduću sadnju drvca.... Znam da je to dug proces, ali dok meni dodju drvca na red taman će bit spremna.... Tako da razmišljam o ideji nabave sjemena i sadnje.. Možda netko od vas ima koje sjeme viška.... Vrta imam koliko mi srce želi....
Pozdrav, druže! Sad videh tvoj post, nakon skoro godinu dana...

Jesi li uspeo da nabaviš seme i poseješ?

I mene zanima ta poqoprivredna kultura :)
 

MortyPorky

Član foruma
Pozdrav, druže! Sad videh tvoj post, nakon skoro godinu dana...

Jesi li uspeo da nabaviš seme i poseješ?

I mene zanima ta poqoprivredna kultura :)
Pozdrav drug.... Nažalost nisam.... Sve što sam gledao je preko e bay-a i slično, kod nas nema u prodaji nigdje.... A došlo ljeto i druge obaveze tako da sam i zaboravio.... Nema ni u Italiji i sloveniji.....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh