EC 'Mimara'

nik

Veteran foruma
Nürnberg, 5.1.1994
46434270_2415610008480696_5105255795998588928_o.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2415610005147363&set=g.116543471818456&type=1&theater&ifg=1
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Lepe slike a i lepe boje, nekaj mi se dizajn boje na Z1 vagonima dosta plavu, kak i na ACME modelima istog vlaka
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Lepe slike a i lepe boje, nekaj mi se dizajn boje na Z1 vagonima dosta plavu, kak i na ACME modelima istog vlaka
To sam i ja odmah mislio reci ..al sam vec jednom piso pa sam odusto :)
Mozda je ova slika i slicne (dosta ih ima ovakih) i krivac za tu plavu ACME nijansu
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Ne provociram a ni ne gledam u svoje koljeno, ali i tu se crta plavi ko na ACME modelima JZ Mimare....
 

nik

Veteran foruma
To su skenovi fotografija. Jedina koliko-toliko relevantna usporedba boja je ako se direktno gleda dobro očuvan originalni kvalitetni diapozitiv slikan po sunčanom danu. Crta je bila relativno tamna, tirkiznoplava. Sjećam se isporuke vagona i da su još mirisali po boji. Ta crta je bila polusjajna kao i sivobijela osnovna boja dok je suknjica bila sjajnocrna. Nešto od toga je još bilo ljepljivo jer se nije potpuno osušilo, čini mi se crta ali nisam više siguran.
 

nik

Veteran foruma

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pa dobro, original Mimara boja nam je već poznata.
Nego, u dodatku DB AG Halberstadta u orientrot shemi bojanja iz mojeg predhodnog posta, kao slijedeći model za isti vozni red, kao jednu od opcija, dodao bih austrijanca 'Villach-Leipzig' (ACME model, nisam ga primjetio u temi):

OBB Bmz.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh