EN 466/467 Wiener Walzer ('09./'10.)

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Iz Salzburga su vozili samo 59-70 kušeti?
Iz svih materijala koje imam (VR koji tebe zanima), uglavnom vidim samo 59-70, što ima logike, jer su i spavaća kola iz tog kursa stari tip 70-70.
OBB je takve kušete i prodao česima.
 

wiggum

Veteran foruma
Iz svih materijala koje imam (VR koji tebe zanima), uglavnom vidim samo 59-70, što ima logike, jer su i spavaća kola iz tog kursa stari tip 70-70.
OBB je takve kušete i prodao česima.
:fp:
A ja imam 59-90 jer sam prvo planirao sekciju ÖBB kuseta napraviti u kombinaciji 'modularni' + 59-90 jer to je bilo cesto. Ali kako je LS najavio samo setove, odlucio sam kupiti taj set, a ovog 59-90 iskoristiti za kursna kola iz Praga. U meduvremenu dolazi i singl model 'modularnog' kuseta i sad saznajem da ovaj 59-90 kuset i nije najispravniji model. :fp:

No, sto je tu je. Kompozicija od 12 vagona ce barem biti lijepo podjeljena na dvije police sa 6 vagona po polici, a na trecoj polici lijepo Croatia od isto 6 vagona. Lijepo i simetricno. :andjel: Rekli bi Ameri "when life gives you potatoes, you make a nice potatoe salad". :gladan
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
:fp:
A ja imam 59-90 jer sam prvo planirao sekciju ÖBB kuseta napraviti u kombinaciji 'modularni' + 59-90 jer to je bilo cesto. Ali kako je LS najavio samo setove, odlucio sam kupiti taj set, a ovog 59-90 iskoristiti za kursna kola iz Praga. U meduvremenu dolazi i singl model 'modularnog' kuseta i sad saznajem da ovaj 59-90 kuset i nije najispravniji model. :fp:
Ja se ne bih zamarao time. Nije to nikakva greška.
08.05.2010. u Zurichu je snimljena jedna takva vanredna kombinacija OBB kušeta (2 modularna + 1 59-90 + čeh), jedan modularni vanredno na početku kompozicije:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Preostaje mi za nabaviti još samo ÖBB WLAB-30. To je Heris 13009 ili Railtop 32503. :hmmm:

Da napišem nešto i o drugome kursnom 'čehu', tj. OBB kolima za spavanje; ovaj Heris 13009 ti dođe isto kao i RailTop 32503 kakvoga imam u kolekciji (vagoni bez A-OBB/A-CWL oznaka):

OBB WLAB 61 81 70-70 Vb.JPG

Heris je napravio model 13031 (vagon sa novim logotipom i A-CWL oznakom), a mislim da im je u ljeto 2010. bilo prvo takvo pojavljivanje (to moram još provjeriti,jer nisu svi doživjeli takvo preobilježavanje).
No, zato LS Models planira kroz svoj asortiman ponuditi takav sa novim logotipom kao kataloški broj 47035 i ovakav kao RailTop (sa starim logotipom), ali sa A-OBB oznakom kao kataloški broj 47034.
 

wiggum

Veteran foruma
No, zato LS Models planira kroz svoj asortiman ponuditi takav sa novim logotipom kao kataloški broj 47035 i ovakav kao RailTop (sa starim logotipom), ali sa A-OBB oznakom kao kataloški broj 47034.
Na tri videa (ovaj iz par postova iznad i ovaj
i ovaj
) vagon ima A-CWL oznake kolko mogu raspoznati. :hmmm:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Šta znači izraz "modularni vagon"? :)
Koncept razvoja dizajna vagona u cilju unapređenja komfora putničkog prostora. Spomenuti kušet zapravo ne spada u modularne vagone, već mu je dodjeljen nadimak 'modularni'
zbog konstrukcije krova (idejno rješenje preuzeto iz modularnog koncepta), iako sam vagon gabaritima odgovara UIC-Z normama (ista stvar je i sa grčikm vagonima),
za razliku od pravog predstavnika modularnog vagona austrijskog grossraum vagona tipa Bmpz70, koji gabaritima nešto odudara od normi.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Na tri videa (ovaj iz par postova iznad i ovaj vagon ima A-CWL oznake kolko mogu raspoznati. :hmmm:
Da, imaju, jer je za ovo razdoblje koje tebe zanima (VR 2009/10), označavanje A-CWL već bilo uvedeno.
Za tri vagona još nemam pouzdane podatke, ali od ovih ostalih svi su u navedenom periodu bili označeni A-CWL, osim vagona 006,
koji je skroz do isteka svoje zadnje revizije (04/2012) tj, povlačenja iz OBB voznog parka, nosio oznaku A-OBB.
Taj vagon LS Models upravo planira odraditi pod kataloškim brojem 47034.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh