ESU E-lok BR 151

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zanima me da li netko ima bilo koju od super zanimljive 3 lokomotive BR 151 koje je napravio ESU da podijeli iskustva.
title_EEE_BR151-080_02.jpg
Osim sto ima 5 polni motor ima i 4 pogonske gumice i tezinu od cak 600g ima ugradjen Power pack i v4.0 sound decoder s 28mm zvucnikom od 4 ohm-a.
Opremljena je cijelom paletom zvukova. Ima mogucnost stavljanja Marklin skije (za veleslalom :) ) bez ikakvih modifikacija. Opremljena je NEM 362 kopcom. Sasija, tijelo i prijenosni zupcanici su napravljeni od metala. Ima mogucnost dizanja i spustanja pantografa preko servo motora uz zvucnu kulisu. Ima simulaciju iskrenja kod naglog kocenja putem LED (naravno uz zvuk kocenja) sto je koliko znam potpuna novost :)
I naravno kolika je stvarna cijena jer cijene variraju od 300 do preko 400 EUR
 

1borna

Veteran foruma
Pogledajte svakako na http://www.esu.eu/startseite/
Esu je zakoračio velikim koracima u proizvodnju visoko-kvalitetnih lokomotiva!
title_EEE_BRV60-815.jpg
title_EEE_BR261-082.jpg
title_EEE_BR245_31090_01.jpg
title_EEE_31080_V200_01.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
ESU Engineering edition su bez sumlje Rolls Royce medju model lokomotivama.
Kvalitetni zvukovi motora, kocnica, svaki pokret je sinkronizovan 100% za zvukovima. Jako fino su uradjeni svi detalji, cak ima svjetlost na komandnoj tabli unutar lokomotive.
Njemacki engineering , tesko je pronaci minus :)
Nisu jeftine ali su vrjedne za svaki Evro koji se plate..
LOKESU2.jpg

 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
ESU Engineering edition su bez sumlje Rolls Royce medju model lokomotivama.
Kvalitetni zvukovi motora, kocnica, svaki pokret je sinkronizovan 100% za zvukovima. Jako fino su uradjeni svi detalji, cak ima svjetlost na komandnoj tabli unutar lokomotive.
Njemacki engineering , tesko je pronaci minus :)
Kolika joj je cijena? Ovo na slici je tvoj primjerak?
 

marinac

Član foruma
ESU 31031 - prava ubica od lokomotive :)
Pored svih navedenih stvarčica ima još par "sitnica" kao što su svetlo u mašinskom prostoru, feder-odbojnici, straaašno pakovanje u kojem se između ostalog dobija i 2 rezervna seta točkova...
Cena je prava katastrofa(kod mene je 420 EUR), ali mislim da "zapadni svet" neće toliko žaliti lovu, a čujem i da prodaja tamo ide sasvim solidno s' obzirom na cenu.
Sve u svemu, kao što neko reče, ovo je pravi Rolls-Royce među modelima :)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Koliko se da vidjeti ESU definitivno grabi naprijed i diže letvicu. Jedna stvar mi ipak na class 66 nekako ne boguje. Ovaj dim. Nekako mi je uistinu pre-umjetan i jednostavno mi ne spada, takav kakav jest, na tako dobar model. Kao da gledam dizelku s parnim kotlom...Da bi se na modelu uspješno replicirao dim motora s unutarnjim izgaranjem trebat će još puno na tome raditi. Ovo nije dobro.
 

1borna

Veteran foruma
Točno, dokle god koriste isti destilat koji daje bijeli dim to neće biti vjerodostojno. Kemičari trebaju sada izmisliti nešto što će dimiti
crno ali da ne začađi cijelu maketu (ili čak sobu). U svakom slučaju dima je ipak previše!
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Sto se tice sinkronizacije dima , tu je samo Märklin donekle uspjeo sa skala 1 parnim lokomotivama.


Skala H0 to Roco 62191 & 68191 ima jedan model koji je trenutno rasprodan , ali navodno imaju novu seriju u planu..


ESU inzinjeri ima jos da rade oko dinamike i sinkronizacije dok modeli sa dimom budu savrseni...
 

Bosphorus

Član foruma
Dim nije savršen, ali je fora za vidjeti uživo. Bile su BR151, V200 i Class 66 na ESU štandu u Beču jesenas.
Kako V200 ima 2 diesel motora, pale se jedan za drugim i svaki dimi na svoj auspuh kada treba ;)
Na tom štandu sam potrošio najviše sline... :slinim::crazy:
 

romi

Član foruma
Dobro veče
Moje iskustvo govori -ESU lokomotive se isplate svaki Eurić koji ste platili za njih ,morate samo malo pošnjofati po inrenetu pa se može ušapart i do 50 eura )Clasa 66 je definitivno mrak .Ja sam Marklinist i kod mene vozi ko po putru.
Za ovu godinu Esu nam donosi legendarnu njemačku kokodrilku E 94 i parnjaču DB 93.Po najavama oba dva modela bit če više nego "bomboška" ujedno to je i prva parnjača koju ESU radi.
Dečki počnite stavljat lovu u čarapu pa možda i uspijete do dolaska Djed Mrazića !!!!!!!!!
Pozdrav
Cici
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za ovu godinu Esu nam donosi legendarnu njemačku kokodrilku E 94

Cici

Tek ova će vjerojatno imati prave proporcije srednjeg kućišta (kako se to ružno vidi kod Roco ÖBB 1020 crvenog modela gdje bijele crte na lijevom i desnom nosu nisu na istoj visini sa bijelom crtom na srednjem kućištu kao što je to na originalu).
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
uh bolje da ovo nisam ni gledao :cool_2: ESU DB BR 94 - ovi iz ESU su podigli letvicu - pravi Rolls Royce :) samo da takva ne bude i cijena

Duzina modela 145.5 mm. Svi dijelovi od kucista i sasije od metala. Svi manji dijelovi od mesinga i plastike zasebno odliveni (sto god to znacilo hehe). Odbojnici s oprugama. Automatski kuplung NEM 652. Glockenanker motor s zamasnjakom. 5 osovina s dvije gumice. Svijetlo u smjeru voznje bijelo/crveno. Fenjeri koji se mogu odvojiti. Posebno osvjetljenje kabine i (pazi sada) loziste lokomotive s imitacijom vatre. Zvuk - ESU-LokSound V4.0 M4 Decoder sa visokokvalitetnim zvucnikom i originalnim zvukom 94.5 serije. Serijski ugradjen PowerPack za neprekidno napajanje kod prelaska preko skretnica, izoliranih odsjeka itd. Generator pare s tri funkcije imitacije parnog pogona uz prateci zvuk sa sinkronizacijom dima. Kuplung/kopca za automatsko ranziranje (sto god to znacilo)?!?! Sto se tice digitalnog dijela to je tesko za shvatiti uglavnom zvucna kulisa svih operacija lokomotive u kombinaciji s rasvjetom (npr osvjetljenje kod ranziranja). Zvuk zvona. Zvuk pare s sinkronizoranim ispustanjem pare. Citava paleta zvukova od skirpanja i cviljenja pri prelasko preko skretnica/krizanja. Ima i neku funkciju "fire shooting light" ma sto god to bilo. Prema onom sto pise Izgleda da ce paru ispustati i na cilidnrima. Opremljena je temperaturnom sondom odnosno kontrolom?!?!
Naravno dolazi u reprezentativnom pakiranju s hrpom rezervnih dijelova, gumica, pipetom te destilatom za paru. Naravno svi modeli mogu se voziti analogno. Svi modeli imaju zmisku opermu odnosno dolaze serijski sa skijom za Marklin :) Hm... pa koliko ce ovo kostati?

Izlaze modeli
DR 94 1292
DB 94 1243
DB 094 652-5
KPEV 8158 Essen
DRG 94 535
OBB 694 126

Evo par slicica tog modela kao DB 94 1243.
upload_2015-1-26_20-26-0.png

upload_2015-1-26_20-30-8.png

upload_2015-1-26_20-31-7.png

upload_2015-1-26_20-31-51.png

upload_2015-1-26_20-34-1.png
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh