ESU E-lok BR 151

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jao a tek ovo hm nema druge nego podici kredit.... samo u kojoj valuti?

Duzina 213.8 mm
Nema se tu sto puno dodati. Kuciste i sasija od metala. Sitni dijelovi od mesinaga kao i zasbeni od plastike. Kopce prema NEM 652.
Motorizirano spustanje i dizanje pantografa. E sad ....dva zasebna Glockenanker motora s zamasnjacima?!
4 osovine preko kardana i 4 pogonske gumice. Svjetlo u smjeu voznje crveno / bijelo. Osvjetljenje upravljacnice i komande ploce :)
Dekoder ESU-LokSound V4.0 M4 sa kvalitenim zvucnikom. Zvuk prelaska preko tracnica i zavoja.
Naravno Power Pack serijsku ugradjen.

Digitalne funkcije. Originalni zvuk E94 serije, siglana zvizdaljka, paleta svih postojecih zvukova na originlanom modelu itd itd.
Zvuk naglog kocenja sa smiluacijom iskrenja putem LED ugradnjenih ispod kucista :)
Kao i kod predhodnog modela moze se voziti analogno i ima Marklin skiju u standardnom paketu. Skija se samo utakne. Dekoder prepozna sustav i prilagodi se.

Mozda je potrebno naglasiti da dekoder ima senzor koji detektira ulazak lokomotive u zavoj odnosno prelazak preko skretnica (jednako kao i parnjaca 94 model) te koji u tom trenutku izvodi zvuk prolaska korz zavoj (cviljenje).

Uz dokumentaciju dolazi u reprezentativnom pakiranju s hrpom rezervnih dijelova, gumica, itd... :) Hm... pa koliko tek ovo ESU cudo kostati?

Modeli
DB 194 108
DRG E94 035
DB E94 048

upload_2015-1-26_20-58-13.png

upload_2015-1-26_20-58-45.png

upload_2015-1-26_20-59-0.png

Power Pack s dva kondenzarora :)
upload_2015-1-26_20-59-54.png

Dobitna kombinacija
Capture2.JPG
 

romi

Član foruma
Dečki
Kad jednom kupiš njihov model onda si NJIHOV
Ja sama stari vijerni Marklinist no imam dvije ESU lokomotivice ,predu ko mačkice ,pravi užitak za oči no malo manji za đep pa valja šparat .
Pozdrav
Cici
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Izašla je ESU parnjača kao: DR, u nekoliko epoha kao DB, i KPEV itd...
Ovo je sigurno top model po svemu... ali....
E sad cijena je užasnih 529 EUR. Kod Lippea je "samo" 489 EUR
Pitanje je: da li ova loksa vrijedi 500 EUR?
Samo za R3 radius (min. 420mm kaže ESU).
Ima izgleda i sinkronizaciju zvuk-dim uz naravno svu silu efekata ranije navedenih od kojih je zvuk cviljenja kod prolaza kroz zavoj ili preko skretnice po meni najbolji efekt (loksa detektira radijuse) dok su iskre od kočenja sa zvukom na drugom mjestu :)
kako je netko ranije rekao... što reći, koju poruku poslati heheheh :cool_2:

http://www.modellbahnshop-lippe.com...19-0-0-0-3-4-3-0-gatt-gb-p-0/ein_produkt.html
upload_2015-11-4_13-59-31.png
Cijene ostalih ESU loksi nije zdravo za gledati jer su abnormalne :).
 

1borna

Veteran foruma
Tja što reći nego da je nebi radili i prodavali tako skupo da nema kupaca! /isto važi i kod automobila sa cijenom preko 1 mil.Eura/
Radi se o novoj klasi koja se gura između standardnih lok sa cijenama od 250-500 E te onih ipak preskupih od 1.000 i više E
(Marks&Spencer, Fulgurex itd)
Nama za utjehu ostaje činjenica da su modeli niže kategorije iz generacije u generaciju sve detaljniji, sa naprednijim dekoderima i
više funkcija (ali i njima ciijena pomalo raste)
Modeli koji su pred 10-ak godina bili naj danas padaju u početne kategorije sa cijenama od 100-200 Eura.
 

1borna

Veteran foruma
Zaboravio sam dodati- trenutno je najvažnije da se dobro napravi maketa jer modeli bez nje nemaju pravu svrhu osim ukrasne!
Kasnije vremenom i štednjom (ili dobitkom na lotu) možeš kupovati malo-pomalo i dragocjenosti, a do tada će i standardni modeli
biti dovoljno za užitak u igri.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Super su ove ESU loxe nema sta! Za elektronski deo se nebrinem,ali mehanika je pitanje.Dobijaju se rezervni tockovi!?:hihihi: Malo sale nije naodmet.Cenim da ce se uskoro pojaviti i drugi proizvodjaci sa ovakvim funkcijama.Moraju jer ce propasti.Ja sam licno pristalica ovih skupih loxi i pre bih kupio ove sa zvukom i raznim djakonijama,nego tri ili cetiri obicne.Ti efekti im daju zivot.Ali cena im je ipak nerealna.To sve nevredi ni 30 eur sa PDV-om.Dovoljno je da uporedimo samo sa recimo nekim LCD TV/om sta sve dobijemo elektrike,plastike za te novce.:hihihi:Ali konzumenata nema puno i serije su male a mi smo opcinjeni.I tako nas deru.:glup
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Super su ove ESU loxe nema sta! Za elektronski deo se nebrinem,ali mehanika je pitanje.Dobijaju se rezervni tockovi!?:hihihi: Malo sale nije naodmet.Cenim da ce se uskoro pojaviti i drugi proizvodjaci sa ovakvim funkcijama.Moraju jer ce propasti.Ja sam licno pristalica ovih skupih loxi i pre bih kupio ove sa zvukom i raznim djakonijama,nego tri ili cetiri obicne.Ti efekti im daju zivot.Ali cena im je ipak nerealna.To sve nevredi ni 30 eur sa PDV-om.Dovoljno je da uporedimo samo sa recimo nekim LCD TV/om sta sve dobijemo elektrike,plastike za te novce.:hihihi:Ali konzumenata nema puno i serije su male a mi smo opcinjeni.I tako nas deru.:glup
Tocno za taj novac moze se kupiti npr. i laptop :) da ne nabrajam dalje
Da nas deru... Deru nas :)
Svejedno ova loksa je fenomenalna. Spada u sam vrh ovog hobija :)
Pomaknuli su granice :)
Evo vidim ESU radi i vagone?!?!
 

Mmarkkonyy

Član foruma
Supporter (2016)
Izašla je ESU parnjača kao: DR, u nekoliko epoha kao DB, i KPEV itd...
Ovo je sigurno top model po svemu... ali....
E sad cijena je užasnih 529 EUR. Kod Lippea je "samo" 489 EUR
Pitanje je: da li ova loksa vrijedi 500 EUR?
Samo za R3 radius (min. 420mm kaže ESU).
Ima izgleda i sinkronizaciju zvuk-dim uz naravno svu silu efekata ranije navedenih od kojih je zvuk cviljenja kod prolaza kroz zavoj ili preko skretnice po meni najbolji efekt (loksa detektira radijuse) dok su iskre od kočenja sa zvukom na drugom mjestu :)
kako je netko ranije rekao... što reći, koju poruku poslati heheheh :cool_2:

http://www.modellbahnshop-lippe.com...19-0-0-0-3-4-3-0-gatt-gb-p-0/ein_produkt.html
View attachment 67699
Cijene ostalih ESU loksi nije zdravo za gledati jer su abnormalne :).

Da li neko može da okači link sa video demonstracijom ove lok?
 

malimiha

Član foruma
Zanima me da li netko ima bilo koju od super zanimljive 3 lokomotive BR 151 koje je napravio ESU da podijeli iskustva.
View attachment 57259
Osim sto ima 5 polni motor ima i 4 pogonske gumice i tezinu od cak 600g ima ugradjen Power pack i v4.0 sound decoder s 28mm zvucnikom od 4 ohm-a.
Opremljena je cijelom paletom zvukova. Ima mogucnost stavljanja Marklin skije (za veleslalom :) ) bez ikakvih modifikacija. Opremljena je NEM 362 kopcom. Sasija, tijelo i prijenosni zupcanici su napravljeni od metala. Ima mogucnost dizanja i spustanja pantografa preko servo motora uz zvucnu kulisu. Ima simulaciju iskrenja kod naglog kocenja putem LED (naravno uz zvuk kocenja) sto je koliko znam potpuna novost :)
I naravno kolika je stvarna cijena jer cijene variraju od 300 do preko 400 EUR
Po mom mišlenju do sad nije ni jedan napravil tolko na modelima kao ESU. Pa da ne skrenemo, se vratimo kak veli adresa na početku. Na You Tube sem odkucal "ESU Elektrolokomotive BR 151" i imal sem kaj videt:
https://www.youtube.com/results?search_query=ESU+Elektrolokomotive+BR+151 puno zadovoljstva u gledanju videa ;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo nekoliko detalja i utisaka o ovoj lokomotivi :) koja vozi kod Backa kao AC na MFX protokolu

Ova impresivna loksa je imbus vijkom M4 pričvršćena za plastični okvir kutije. Odlično rješenje samo umjesto imbusa bolje bi bilo da su stavili običan vijak ili vijak s križnom glavom.
Problem kod skidanja i stavljanja na prugu su pantografi. Nikako ih se ne smije dirati prstima!!! A ako za nešto zapnu € + € + € itd.
Loksa je metalna i teška
OTvara se s donje strane s dva vijka. E sad... karoseriju treba poažljivo dignuti i ništa ne dirati ako nije potrebno.

Loksa ima dvije štampane pločice između kojih je dekoder. Pločice su povezane pozlaćenim 12 pinskim konektorom.
Na svakoj strani gornje pločice su elektromotori za pantografe s prijenosom. Tu su i 2 snažna elektrolitska kondenzatora te LED rasvjeta.
.
Gornja poločica u karoseriji - pogled odozdo.
ESU 151 - 01.JPG

Na donjoj pločici je dekoder, zvučnik, senzori okretnih postolja, kablovi kontakta i rasvjeta. prilična gužv
Prema motoru (centralni dio slike) idu dvije "jadne" žičice loše zalemljene?!?
Klizači (tkz lijevi odnosno smeđi MM / crni DCC) slični ROCO klizačima. Skija (desni klizač crveni MM / crveni DCC) je standardna skija

loksa je mulitporotokolna tako da zna na kojem je sustavu. Slično našoj forumskoj lokomotivi samo što ova nema prekidač već to odrađuje elektornika.

Donja pločica na šasiji - pogled odozgo
ESU 151 - 02.JPG

Na stranim forumima uz ovu loksu vežu se broji problemi prvenstveno sa zvukom i pantografima. Konkretan problem kod ove lokse je taj što ne vozi. Nakon testiranja dekodera i motora pronašao sam da motor kod napona od par volti vuče preko 1.5A struje .....tako da je motor službeno neispravan i treba ga zamijeniti :).

Da bi se motor zamijenio treba puno strpljenja jer treba dosta žica žica skinuti i paziti na senzore okretnih postolja i ostale žice itd itd.. Zbog kondenzatora rad mora biti pažljiv jer kod ovakvih loksi jedan krivi potez izvijačem odnosno dodir dvije linije i nastane ogromna šteta. Treba raditi u kirurškim rukavicama upravo zbog toga.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
sad još samo slika lokomotive izvana i proizvođač
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
ESU je odlican po pitanju servisa i garancije.
Ja sam kupio jedan od modela koji je dosao neispravan, zvuk nije radio , poslali su mi novu lokomotivu , poslije 14 dana.
Zanimljivo je kako imaju problem prema pisanju po njemackim forumima sa zvukom i pantografima.
Vidjet cemo sto ce biti s loksom kada dodje sa servisa :_)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh