Ex220/221 Simplon Express

borna

Član foruma
Bok svima,
imam pitanje oko FS UIC X vagonima na Simplonu Express.
ACME je najavio ova dva seta:
1. SET 1 (BR + B + B)
2. SET 2 (D + A + B)
Siguran sam da ovaj BR iz prvog seta nije dolazio u naše krajeve. Što kažete na ostale?
Hvala.
Pozdrav
Borna
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Mislim da čisti A razred nikako nije dolazio, a u setu gdje su 3B - to mi je malo previše FS kurseva da su dolazili do nas u istoj kompoziciji. Setovi su nabildani više za unutar FS područje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovaj prtljažni vagon ACME je napravio već i prije, gotovo identičan u setu 55210, radi se čak o istom broju vagona (?).
Prtljažna kola gradnje 1972-73., kao tip kola dolazila kod nas jesu, ali više u formi koju je napravio Rivarossi (novi okviri prozora, eloksirana vrata). Pisali smo u temi o tom vagonu, ima ga ovdje gore u videu (post #401).
 

nik

Veteran foruma
Bok svima,
imam pitanje oko FS UIC X vagonima na Simplonu Express.
ACME je najavio ova dva seta:
1. SET 1 (BR + B + B)
2. SET 2 (D + A + B)
Siguran sam da ovaj BR iz prvog seta nije dolazio u naše krajeve. Što kažete na ostale?
Hvala.
Pozdrav
Borna
U setu 55251 su i A i B sa klimom a to ne odgovara za nas.
http://www.reisezugwagen.eu/?p=39036

U setu 55252 je BR koji nije dolazio ovamo.
http://www.reisezugwagen.eu/?p=39049

Znači rješenje je kupiti oba seta pa onda u jednu kutiju strpati BR i klimatizirane A i B pa to prodati dalje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovaj prtljažni vagon ACME je napravio već i prije, gotovo identičan u setu 55210, radi se čak o istom broju vagona (?).
Prtljažna kola gradnje 1972-73., kao tip kola dolazila kod nas jesu, ali više u formi koju je napravio Rivarossi (novi okviri prozora, eloksirana vrata). Pisali smo u temi o tom vagonu, ima ga ovdje gore u videu (post #401).

Ukoliko ACME ne izbaci prije ovu verziju, Rivarossi HR4122, ako se negdje uspije nabaviti:
hr4122-1-0000a.jpg

hr4122-2-0000a.jpg

hr4122-3-0000a.jpg

Slike preuzete sa : https://www.trenietreni.it/pp6499/rivarossi-hr4122-carrozze
 

nik

Veteran foruma
Autobusni kolodvor Zagreb.
zagreb simplon express.jpg
SNCF UIC-Y B5D i A4B5 u C160 shemi.

Ova dva vagona imamo u ACME Simplon Express setovima III i I (modeli su Ree).

55178
ACME_55178-1_BD_Seite2.jpg

http://www.reisezugwagen.eu/?p=31441

55176
ACME_55176-2_AB_Seite1.jpg

http://www.reisezugwagen.eu/?p=31419
 
Last edited:

Mon

 
Osoblje foruma
INFO:
Samo da se potsetimo da ukoliko postirane fotografije nisu naše vlastite,
poželjno je da se za iste postavi link ka strani odakle smo ih preuzeli ili info ko je vlasnik/fotograf istih.

:fotic:
 

nik

Veteran foruma
INFO:
Samo da se potsetimo da ukoliko postirane fotografije nisu naše vlastite,
poželjno je da se za iste postavi link ka strani odakle smo ih preuzeli ili info ko je vlasnik/fotograf istih.

:fotic:
Autor nepoznat.
 

damir661

Veteran foruma
221 Simplon Ex, snimljen 20.04.1984. na lokaciji Lieusaint-Moissy (Francuska), vuče ga BB7266. Grupa za Jugoslaviju nalazi se na začelju kompozicije (cca od sredine vlaka pa nadalje, po prilici gdje se nalazi ovaj francuski mix furgon):

View attachment 121855

Link na izvor slike (www.rail4402.fr), sa podacima o Simplonu :
To znači da je i te kako bilo SNCF A4B5 Y vagona na Simplonu i to u beogradskoj grupi kola?!
Koji bi mogao biti zadnji vagon? Predzadnji vagon, bi trebao biti zagrebačka klasa, a do njega, nešto što liči na CAF JŽ Spavaći?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
To znači da je i te kako bilo SNCF A4B5 Y vagona na Simplonu i to u beogradskoj grupi kola?!
Koji bi mogao biti zadnji vagon? Predzadnji vagon, bi trebao biti zagrebačka klasa, a do njega, nešto što liči na CAF JŽ Spavaći?
Treća kola odozada su francuska.
Predzadnji vagon: Zagrebački Bllm (Wegmann serija)
Zadnji vagon: francuski Bar Corail (Paris-Dole), poslikat ću ga sutra.
 

Globetrotter335

Novi član
Zanimljivo, ovo je sken mojeg kalendara (točnije slike sa kalendara), kojeg sam objavil na zeljeznice.net. :D

Inače, evo malo i ovog kad si već nik otvoril temu:

Zanimljivo, ovo je sken mojeg kalendara (točnije slike sa kalendara), kojeg sam objavil na zeljeznice.net. :D

Inače, evo malo i ovog kad si već nik otvoril temu:
Zanima me na koji vozni red (STU) se odnose dvije kompozicije Simplon Expressa, Pariz - Beograd i Beograd - Pariz. Hvala vam.

I would like to know to which timetable year refer the two Simplon Express compositions published as attachments Paris - Beograd and Beograd - Paris. Thank you very much.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh