Ex220/221 Simplon Express

nik

Veteran foruma
Ovdje su oba SŽ vagona bijelo-zelena.
This is a short clip of the Simplon Express at Geneva Station in the ealy morning in February 1993.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovdje su oba SŽ vagona bijelo-zelena.
This is a short clip of the Simplon Express at Geneva Station in the ealy morning in February 1993.
Pa imaš ih i na prvoj strani ove teme, slika iz Divače, May 1993!
Ponavljam tu sliku (alessandro61 'ferrovie.it'):
Simplon Express [1].jpg
 

nik

Veteran foruma
Pa imaš ih i na prvoj strani ove teme, slika iz Divače, May 1993!
Ponavljam tu sliku (alessandro61 'ferrovie.it'):
View attachment 72943
Negdje sam napisao da se ta kombinacija nalazi samo na navedenom videu? Nisam. Prema tome opet je riječ o potpuno nekonstruktivnom postu čiji je jedini cilj napisati nešto kontra meni...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Negdje sam napisao da se ta kombinacija nalazi samo na navedenom videu?
Ma jok, zar ne vidiš da zajedničkim snagama (foto/video dokumentacijom), podižemo tim 'bijelo-zelenim' vagonima vrijednost na tržištu, prije nego se pojave u prodaji!:cool1: Fakat su vozili na Simplonu...:)
 

nik

Veteran foruma
To ti je taj 104-0 sa slika iz posta iznad.
file.php

A također odgovara i VB-071 SNCF B10 51 87 20-71 684-5.
file.php

http://forums.lrpresse.fr/trains/vi...10a79d4ae922bc8a42d5208d5f&start=840#p1869469
 
Last edited:

damir661

Veteran foruma
Jedna fotka Simplona, mislim da je nismo imali do sad.
Negde u Sloveniji, ne znam godinu.
10420063_568977083208079_5127950300646488304_n.jpg

Da li je ono SNCF zeleni Bc9 kušet?
Roco 44608
24951.2.jpeg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
I ja sam gledao ovu sliku gdje točno je. Sjećam se tih burobrana iz kamenja ali u memoriji imam da bi to moralo biti tamo u okolini Divače. No geografija na tim djelovima se dosta promjenila poslije izgradnje autocijeste Postojna-Koper pa ne mogu utvrditi gdje bi to bilo. Ali bih se mogao složiti da vlak ide iz Italije prema Ljubljani.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nisam siguran, ali ovo mi jako lici na deonicu Divaca-Pivka, oko Kosane.
Tu su na severnoj strani pruge onako visoki burobrani,a onaj vrh bi mogao biti Nanos.:neznam:
Voz 221 ide ka Ljubljani.... Ili se varam ???

Jedino kaj sam ja pronašao u vezi odgovarajuće lokacije bi bio poslednji zavoj ispred kolodvora Divača u smjeru Italije (na fotografiji označeno zelenom točkom):

PISO_karta 2.jpeg

Na parceli broj 108/7 k. o. Dolnje Ležeče još je nacrtana linija siluete kuće koje sada nema više, ali je u godini 1993 još postojala, iako je već bila bez krova:

PISO_karta 1.jpeg

A to znači da planina koju se može vidjeti u pozadini ne može biti Nanos nego Slavnik, i da se vlak kreće u smjeru Italije.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Jedino kaj sam ja pronašao u vezi odgovarajuće lokacije bi bio poslednji zavoj ispred kolodvora Divača

Idemo u OFF :sutim, ali pogledajte poziciju Sunca, t.j. ugao senki na stolpima i sinama.
Na fotosu je Sunce desno te pravi leve sene...
Tako sto je nemoguce na krivini kod Dolnje Lezece.
Kod Divace "Simplon" prodje oko 12h i oko 17h...

Trazena krivina treba biti u smeru Istok-jug, ako posmatramo senke i pretpostavimo da je oko podneva,a Sunce tamo gde treba i biti...:neznam: Ugao senki daje odgovor ...
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Idemo u OFF :sutim, ali pogledajte poziciju Sunca, t.j. ugao senki na stolpima i sinama.
Na fotosu je Sunce desno te pravi leve sene...
Tako sto je nemoguce na krivini kod Dolnje Lezece.
Kod Divace "Simplon" prodje oko 12h i oko 17h...

Trazena krivina treba biti u smeru Istok-jug, ako posmatramo senke i pretpostavimo da je oko podneva,a Sunce tamo gde treba i biti...:neznam: Ugao senki daje odgovor ...

Virtualno sam prošao cijelu prugu:

https://www.bahnorama.com/shop/index.php/id,906,Suedbahn_Wien-Triest_Teil_5_Bluray

i nisam pronašao nikakve druge lokacije. Na žalost na računalu nemam Bluray-a pa ne mogu staviti koje slike.
 

4w4

Član foruma
Posto niko ne reaguje...a mislim da je bilo rijeci o tome...a ja nisam uvijek prisutan na tri zeljeznicka foruma na kojima ponekad nesto napisem...Wl i Bc(ovaj sa bijelom prugom) Zagreb-Paris su na celu kompozicije kada ova ide ka Italiji...i na zacelju iz suprotnog smjera...davno sam negdje vidio ovaj foto...i koliko me sjecanje sluzi on je iz 1984...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Posto niko ne reaguje...a ja nisam uvijek prisutan na tri zeljeznicka foruma na kojima ponekad nesto napisem......
Reagovali bi mi sigurno ukoliko nešto znamo (ja bar) kolega 4x4, ali...:neznam: Zato ti slobodno "ispucaj" tvoja sećanja; kad-tad, nikad neće biti kasno! :palac_gore:
.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Idemo u OFF :sutim, ali pogledajte poziciju Sunca, t.j. ugao senki na stolpima i sinama.
Na fotosu je Sunce desno te pravi leve sene...
Tako sto je nemoguce na krivini kod Dolnje Lezece.
Kod Divace "Simplon" prodje oko 12h i oko 17h...

Trazena krivina treba biti u smeru Istok-jug, ako posmatramo senke i pretpostavimo da je oko podneva,a Sunce tamo gde treba i biti...:neznam: Ugao senki daje odgovor ...

I još odgovor u vezi sjena.

Logično je da na toj lokaciji takve sjene mogu biti samo u kasnim popodnevnim satima u kratkom dijelu godine, negdje oko ljetnog suncostaja ili solsticija, dakle oko 22. lipnja / junija / juna, a tome pridonosi i ljetno vrijeme (u Jugoslaviji je bilo uvedeno ljetno računanje vremena u godini 1983).

Solarni kalkulator sam dakle, podesio na 1. 7. 1984 godine (ako je fotografija stvarno iz te godine) na 17 15 sati (pretpostavimo da je vlak tada bio na toj lokaciji), i rezultat je sljedeći:

Kopija od Senca Dolnje Ležeče 1. 7. 1984, 17 15 ura.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh