Ex262/263 Venezia express (Athenes - Venezia S.L.)

Davor

Veteran foruma
Dakle voz je prerađivan tako da su se SŽD i MAV kola vraćala odvojenim sastavima istim prevoznim putem.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ja sam se ubio tražeći neku fotku ovog "Sk-plavca" ali bez rezulata... retka neka zverka... :sef:
.
Ma, to ti je isti ovakav Goša X vagon kao i ovaj na Hellasu iz 1977. godine:
1977-07-27125obb1042_pjk5n[1].jpg


Inače, u sastavu Venezie, sasvim izgledno da je to ovaj kušet :
'Bcm (JŽ-Sk 59-40 801, 803, 804) WN 252, Venezia – Skopje'
(podatak iz prvog posta ove teme):
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Taj Rivarossi je 'Tipo 1959' a ja sam spomenuo 'Tipo 1955' koji je, kao što se vidi na slikama, na 'Veneciji' vozio i 1990.
Miješate prtljažne i poštanske vagone! Rivarossi model spada u poštanske vagone!
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Izgleda da je neka greška i kod oznake, taj prtljažni bi prema Voltan-u trebao biti Tipo 1964 a ne 1955.
 
  • Like
Reactions: Sky

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Izgleda da je neka greška i kod oznake, taj prtljažni bi prema Voltan-u trebao biti Tipo 1964 a ne 1955.
Baš upravo tako! Taj prtljažni bi trebao biti tipo 1964! Njega, kao što je već poznato, u modelu zasad nemamo!
Za one koji bi si ipak u sastav htjeli kompromisno staviti neku zamjenu za stari prtljažni vagon,
postoji relativno sličan vagon, tipo 1946. koji u modelu postoji od ACME-a.

ACME tipo 1946 (acme 50232):
acme50232[1].jpg


Razlika između tipo 1946 i 1964 ima podosta: tip postolja, dužina vagona (razlika kojih cca 1m), konstrukcija samog interijera
(položaj prolaznog hodnika i sl.),i još ponekih detalja, ali vizualno može poslužiti svrsi za one koji ne traže čisto prototipski sastav.

Još jedan detalj kod tih modela je taj, što imaju režim razmjene '50' (tipo1964 vagona je bilo u režimu 50 i 51)
No, koliko mi je poznato i ovi u režimu razmjene 50 su imali autorizaciju prometovanja u zapadnoeuropskim državama:
Austrija, Švicarska, Njemačka, Francuska, Belgija, Danska....

Kome treba, ovdje ima podosta podataka o starim tipovima FS prtljažnih vagona:
http://www.leferrovie.it/leferrovie/wiki/doku.php?id=app:censimento:bag

tipo 1946:
Picture1.jpg

tipo 1964:
1964.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Mene jedino zanima, nemam zasad još podatak, da li je tada u drugoj polovici '80, u sastavu Venezije, uz ovaj stari tip, išao katkad možda i koji noviji,
pa da se možda njega uzme za model.......
 

damir661

Veteran foruma
Ispade da nam na kraju pored FS prtljažnog nedostaje i barem jedan zeleni beogradski AB, za koji još uvek nema alata. Tu mislim i na GošaX ABm
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
U HŽ voznom redu za 1992 navodi se saobraćanje na relaciji Vinkovci-Venecija, a stvarno od Zagreba, a u 1993./93. je i napisano da vozi od Zagreba do Venecije. Koji bi bio sastav te kompozicije po vagonima? Vezano i za zelene ACME SŽ vagone koji uprawo izlaze iz proizvodnje.
Opaska za talijanski sastav, kušet nije kasnije bio u službenom niti talijanskom ( o tome su napomenuli na talijanskom forumu gdje sam to i našao) niti HŽ redu vožnje, iako se ovdje spominje, možda i zato jer već štampanjem HŽ 1992/93 je u knjižicu umetnut i letak koji od datuma važenja napominje da su zbog rata pruge u prekidu, pa tako i relacija preko Zagreb-Okučani-Vinkovci.
Venecija exp. 1992.jpgVenecija express 1992-93.jpgVenezia express 1993-94.jpg
 
  • Like
Reactions: Mon

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh