Ex590/591 Ohrid

Stanley

Poznati forumaš
Kad je tema već aktualizirana budi mi dopuštena jedna mala digresija vezana uz vlak Ohrid.
U lipnju 1986. vraćali smo se iz Ohrida, vagonom za spavanje od Bitole do Beograda. Tokom noći probudio sam se i primijetio da vlak stoji na otvorenoj pruzi negdje oko Leskovca. Stajanje se odužilo pa sam se raspitao što se dogodilo i saznao da smo pokupili automobil u kojem su poginula četiri čovjeka.
U Beograd smo stigli s četiri sata zakašnjenja, što mi je dobro došlo da se pošteno naspavam.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Koliko vidim 1978. je počeo da vozi Ohrid Ljubljane za Bitolu, a na Simplon-expressu od tada izostaje kursna grupa koja prelazi u sastav produljene trase Ohrida. Vozili su bliske termine od npr. Ljubljane.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kompozicija prikazana na 17:20 bi mogla biti "Ohrid" na ulasku u Bitolj?
Reportaža je napravljena te 1978. godine i šteta što je snimak u "-4K" ali se ipak mogu razaznati neki vagoni, posebno 1., 2. i 3..
:palac_gore:
Vrlo vjerojatno jest. Ako se ne varam, vlak je u Bitolj stizao nešto iza 10 sati ujutro, a i po sastavu bi sasvim odgovarao: Ds + WL + AB.....
 

nik

Veteran foruma
Kompozicija prikazana na 17:20 bi mogla biti "Ohrid" na ulasku u Bitolj?
Reportaža je napravljena te 1978. godine i šteta što je snimak u "-4K" ali se ipak mogu razaznati neki vagoni, posebno 1., 2. i 3..
:palac_gore:
Koji je to prevoznik iz Bitole (gornji bočni natpis na Mercedes autobusu)?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh