FAP + TAM

SHUCA

Poznati forumaš
:palci_gore: :palci_gore: Čestitam na Novim radnim pobedama :!:
Evo o čemu piče Čola:
Rakovica 1936.....Kamioni PRAGA, kasnije TAM PIONIR
 

Attachments

  • Kamion Praga pravljen u Rakovickoj fabrici motora. Arhiv Jovanovic Milorad-+áuca..jpg
    Kamion Praga pravljen u Rakovickoj fabrici motora. Arhiv Jovanovic Milorad-+áuca..jpg
    52.9 KB · Pregleda: 233

Thommo

 
Osoblje foruma
Neki Tamovi, istina iz modernih vremena...

2008-09-02_TAM_Dira_2.jpg


2008-09-04_Tamic.jpg


IMG_1210.jpg

Foto: Tomek

I još jedan vitalni starčić:

pa274005omau8.jpg


Slike su sa: http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/t1117-k ... asih-cesta
 

Mon

 
Osoblje foruma
markez kaže:
Verovatno ce se "prvi macici u vodu baciti" ...

Ajme Markez, umesto da ih bacis u vodu ubaci ih u kutijicu s mojom adresom i pravac posta! :D

Nego, daj ti meni zavrsi JZ661 pa se posle toga baci na kamioncice, jel' vazi?
:molitva :molitva :molitva
 

markez

Član foruma
Hvala svima. Nacice se sigurno jos nesto sto bi bas odgovaralo ovim modelima.


Damire, imas li mozda prospekt ovog FAP-a? Koliko vidim, tek sto je izasao iz Fabrike i to jos sa reklamom. Odlicna fotka. :palci_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
markez kaže:
Hvala svima. Nacice se sigurno jos nesto sto bi bas odgovaralo ovim modelima.


Damire, imas li mozda prospekt ovog FAP-a? Koliko vidim, tek sto je izasao iz Fabrike i to jos sa reklamom. Odlicna fotka. :palci_gore:



Nemam prika,ali potrudit ću se nešto saznati o njemu :palac_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Kada vec stavljamo fotose, evo jos jedne arhivske.....Rakovica 193 ??? i neke???
Kontigent PRAGA spreman za isporuku kupcima.
Za mlađe info---Po nalogu NOVIH vlasti 1947, kompletna fabrika i uređaji se sele u Maribor te tako nastaje T.A.M. :D
Proizvodnja motora i menjača za sve modele TAM-a ,ostaje u Rakovici IMR.
Markez ce prepoznati objekte,a zanimljivost je desni donji ugao gde se vidi dekovilski kolosek za
potrebe Fabrike Aeroplanskih motora i kamiona. Kasnije ce imati veze sa Pionirskom prugom :shock:
Nadam se da nije velik O.T. :hmmm
Rakovica IMR.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo prijatelju iskopao ja! FAP-bombarder,prvi je izašao iz tvornice 61,god imao je licencirani leylandov motor koji je dobio na osnovi uvoza 150 autobusa Leylanda. Treba istaknuti da u ono vrijeme Fap 18B prestavlja prvu konstrukciju domaćeg teškog kamiona! Vozači su ga obožavali (šatro) :hmmm: jer je pun ili prazan,uz brdo ili niz brdo išao 50 km/h. Eto toliko! A,ovo je FAP 1313!
fap8.jpg fap7.jpg
 

colicdusan325

Novi član
damire,od sutra cu urgirati od nadleznih da ti vise ne dozvole da pridjes lokomotivama,jer pocinjes preobuku za dajca ,fapa,i legendarnog dzemsa.ako i to ne savladas negine ti moped.naravno salim se. pokusaj na forumu fap-priboj,ima zanimljivih slika,pa neka g-din markes napravi jos neki model.
 

Damir

 
Osoblje foruma
colicdusan325 kaže:
damire,od sutra cu urgirati od nadleznih da ti vise ne dozvole da pridjes lokomotivama,jer pocinjes preobuku za dajca ,fapa,i legendarnog dzemsa.ako i to ne savladas negine ti moped.naravno salim se. pokusaj na forumu fap-priboj,ima zanimljivih slika,pa neka g-din markes napravi jos neki model.


Radio sam na takvom radnom mjestu gdije sam se svakakvih kamiona nagledao,a i ćaća mi je šofer bio 40 god,pa je to valjda u genima :)
 

mr.0

Član foruma
ispričavam se za off-topic, al ovo bi moglo biti veliko otkriće :palci_gore:
ovaj autobus na kojeg slići je legendarna "Raketa" proizvodila ga je Autokaroserija-Zagreb na Fapovoj šasiji. Manje je poznato da su oni tada proizvodili i kamione, ali nažalost o tome se jako malo zna, a slika gotovo da i nema
 

nik

Veteran foruma

Thommo

 
Osoblje foruma
Brekina ima model Magirusa vrlo sličan prvim TAM 'Dajcevima':

Brekina_46018.jpg
1982_bild118vp.jpg

Jasno trebalo bi srediti masku, maknuti Magirus 'raketu'. Mislim da ovi raniji Dajcevi sa farovima na peteljkama nisu imali logo nego im je koso pisalo TAM 5500.
Kasnije su se farovi preselili u branik i na masku je stigao TAM logo s tri polukruga.

untitled.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh