Figurice, scene i ostala "oprema" na nasim maketama

Martin

Poznati forumaš
Zaprega s konjima

Pozdrav,

tražim već duže vremena po netu gdje bi se moglo nabaviti modele zaprežnih kola s konjima, za prijevoz putnika. Konkretno, kočije ili slična vozila zatvorenog tipa koja su prevozila putnike od željezničkih stanica do udaljenijih mjesta. Govorim o ranim epohama i 1/87.
Ima nešto kod Nocha i Fallera, ali mi to ne odgovara.

Zna li tko?

Hvala!
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Martin kaže:
Pozdrav,

tražim već duže vremena po netu gdje bi se moglo nabaviti modele zaprežnih kola s konjima, za prijevoz putnika. Konkretno, kočije ili slična vozila zatvorenog tipa koja su prevozila putnike od željezničkih stanica do udaljenijih mjesta. Govorim o ranim epohama i 1/87.
Ima nešto kod Nocha i Fallera, ali mi to ne odgovara.

Zna li tko?

Hvala!

Mogoče to http://www.hobbylinc.com/jordan_ho_scal ... d_vehicles

mogoče tudi to http://www.artitec.nl/index.php/en/read ... egory/h0/2

LP
 

Davor

Veteran foruma
Pošto nam je ACME isporučio JŽ spavaća kola, dobili smo odgovarajući vagon za ovu scenu. :D
 

Attachments

  • Unbenannt1.jpg
    Unbenannt1.jpg
    42 KB · Pregleda: 138

nik

Veteran foruma
Re: Zaprega s konjima

Martin kaže:
Pozdrav,

tražim već duže vremena po netu gdje bi se moglo nabaviti modele zaprežnih kola s konjima, za prijevoz putnika. Konkretno, kočije ili slična vozila zatvorenog tipa koja su prevozila putnike od željezničkih stanica do udaljenijih mjesta. Govorim o ranim epohama i 1/87.
Ima nešto kod Nocha i Fallera, ali mi to ne odgovara.

Zna li tko?

Hvala!

Riječ je o konjskom omnibusu. Mislim da to kao model u 1/87 ne radi nitko. Za kasnu epohu I može proći i neki od prvih autobusa. Npr. Rietze model A-U poštanskog autobusa iz 1913.

83000_01.jpg


<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=19059#p19059" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=19059#p19059</a>
 

nik

Veteran foruma
Sjetio sam se da Preiser radi bavarski poštanski omnibus.

24276376.jpg


24276380.jpg


I neki slični u 1:1...

Post_O.jpg


3763042.jpg


U 19. stoljeću (pretežno u drugoj polovici) pojavili su se konjski omnibusi na prostoru Europe i to je bio početak javnog cestovnog prijevoza (a očigledno se to dogodilo istovremeno sa dolaskom željeznice).
 

vule

Poznati forumaš
od slovenskog kolege ,sam maznul ideju:pivo: valjda nebu:spank: .........nekaj mi sličke nejdu!!!???:help:
 

vule

Poznati forumaš
od slovenskog kolege ,sam maznul ideju:pivo: valjda nebu:spank: .........nekaj mi sličke nejdu!!!???:help:
podloga je prastari PIKO,šteta kja mu se karoserija ne skida pa moram sve unutra prtljati
 

Attachments

  • 001.JPG
    001.JPG
    185.1 KB · Pregleda: 78
  • 002.JPG
    002.JPG
    169 KB · Pregleda: 82
  • 003.JPG
    003.JPG
    129.7 KB · Pregleda: 76
  • 004.JPG
    004.JPG
    114.6 KB · Pregleda: 75
  • 005.JPG
    005.JPG
    137 KB · Pregleda: 79
  • 006.JPG
    006.JPG
    109.1 KB · Pregleda: 67

1borna

Veteran foruma
Ja sam davno obojio možda i nekoliko stotina figurica (naravno ne sve odjednom nego po 20-ak otprilike).
Treba biti miran, smiren i koncentriran, bez mogućih smetala....
Pripremio sam više malih i dobrih kistova te razne boje. Najprije sam bojao lica, ruke i noge (ženske hi hi), pa onda sa jednom bojom detalje
na pojedinim figurama (npr.plava za hlače na jednoj, šešir na drugoj, kaput na trećoj itd).
Kad sam tako obojio sve za kraj sam ostavio oči, usta i poneke sitne detalje. Bojao sam Humbrolom...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh