Film o vrtnoj željeznici

željko halambek

Veteran foruma
Zeljko,gde bih najblize ja mogao doci da se provozam vrtnom zeleznicom?

Baš kao što je Nik napisao Raka je najbliža:

http://www.malezeljeznice.net/forum/index.php?threads/5-i-7-1-4-gozdna-železnica-raka.7472/

Mi smo na toj pruzi vršili brojna testiranja naših vozila te nakon nekoliko udesa, frustracija, savjeta ljudi koji se u Slo bave sa tim došli smo do zadovljavajučih riješenja.
Raka je inaće vrlo zahvalna za testiranje - ono što može voziti po Raki može i drugdje jer se radi o brdskoj pruzi sa dugačkim uspunima koji su čak jednim dijelom u zavoju:

Evo snimki nekih naših vožnji:



 

milošjocif

Član foruma
Budimpešta bi ti bila slično daleko.U željezničkom muzeju imaju 5 i 7 col kolosek,naši su več vozili tamo (Branko-MOKO i Miha).Inače za koju godinu ili dve biče ti najbliže Lajkovac.Ne znam dokle su stigli,znam samo,da su nabavili šine u Švajcarskoj (isti profil kao na Raki).
LP Miloš
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kad gledam ove Zeljkove snimke mogu samo da zakljucim da ste vi koji se bavite Vrtnom zeleznicom za nijansu veca deca od nas koji smo u H0:hihihi:
Jako zanimljiv fazon voznja ovim modelima ali jaaaakoo zanimljiv!!!:dada:

Milose,kako mogu da stupim u kontakt sa tim kolegama iz Lajkovca? To je udaljeno od mene svega 45km pa bih otisao da ih posetim?
 

milošjocif

Član foruma
Kod ovog bračnog para izgleda da "nema da nema".To me podsječa na rane 80-te,kad smo mi počeli raditi vrtne željeznice.Jedan Njemac je pitao Uroša kad je kupovao prve cilindre i sitne delove u Njemačkoj:gospodine,imate li vi kuču,imate auto,imate vikend,imate čamac,itd?...e sad možete imati i željeznicu.No,mi smo par postavki preskočili i odmah na željeznicu.
LP Miloš
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh