Film o vrtnoj željeznici

željko halambek

Veteran foruma
Kod ovog bračnog para izgleda da "nema da nema".To me podsječa na rane 80-te,kad smo mi počeli raditi vrtne željeznice.Jedan Njemac je pitao Uroša kad je kupovao prve cilindre i sitne delove u Njemačkoj:gospodine,imate li vi kuču,imate auto,imate vikend,imate čamac,itd?...e sad možete imati i željeznicu.No,mi smo par postavki preskočili i odmah na željeznicu.
LP Miloš

Dobro pitanje :) Nažalost na ovim prostorima moramo preskočiti sve te faze.
 

željko halambek

Veteran foruma
Više o ferrleo se može naći ovdje:

https://www.facebook.com/ferrleopark/?fref=ts

http://www.ferrleo.blogspot.hr/

http://www.varaldiverso.com.br/edit...6525&fb_action_types=og.comments#.U3PSXvldUxh

10552376_674633279282849_7111517629782784774_n.jpg


1920004_611873555558822_8648397_n.jpg


10012605_611881205558057_1219522468_n.jpg


Postolje lokomotive GE G - Brazil

DSC03642.JPG


 
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jbt koji detalji na ovim grdosijama..:palci_gore: sve se vidi znaci sve kao na pravim modelima:yes
Kako bih voleo da imam jednu Americku lok u ovoj vrtnoj razmeri..Zeljko,da li znas koliko mi treba para za tako nesto? Polovna da bude naravno..:dada:
 

nik

Veteran foruma
Jbt koji detalji na ovim grdosijama..:palci_gore: sve se vidi znaci sve kao na pravim modelima:yes
Kako bih voleo da imam jednu Americku lok u ovoj vrtnoj razmeri..Zeljko,da li znas koliko mi treba para za tako nesto? Polovna da bude naravno..:dada:
Više nego da kupiš polovnu od ŽS ili TENT.:D
 

željko halambek

Veteran foruma
Aajoj..onda bolje da je pocnem sam praviti! Recimo sd40-2 BN haha samo ne znam odakle pare za to sve!:D

Zato u večini slučaja ljudi po malo sami rade ili kupuju neke već gotove komponente pa dalje rade svoju nadogradnju.

Ono što je kod EMD lokomotiva najvažnije su postolja. Neki rade komplicirana postolja koja funkcioniraju kao prava dok drugi rade pojednostavljena postolja koje imaju maske (slično kao na H0 modelima ). I tu može biti velika razlika u cijeni.

Dražen i ja pokušat će mo napraviti jeftinu verziju neke od domačih EMD lokomotiva. Dražen trenutno radi na razradi postolja i pogona.

Evo jedan Americki link sa polovnim vrtnim lokomotivama: http://discoverlivesteam.com/discoverforsale/locomotive.html
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kao prvo : da bih ovako nesto samo pomislio da pravim moram prvo da napravim dete:party:ili decu! Naravno da bih imao izgovor za ovako nesto..kao njima da pravim zeleznicu u dvoristu!

Zatim trebam uhvatiti jednog strugara kako vara zenu:fotic:te ga ucenjivati u zamenu za njegove usluge:hihihi:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
To je to..definitivno razmisljam o izradi jedne Amerikanske dizelke kad vec imam dje da je vozim;)
Zeljko..trebace mi tvoja strucna pomoc oko nekih pitanja koje imam vezano za dimenzije i razna pravila sto se tice ovih zveri!;)
 

željko halambek

Veteran foruma
To je to..definitivno razmisljam o izradi jedne Amerikanske dizelke kad vec imam dje da je vozim;)
Zeljko..trebace mi tvoja strucna pomoc oko nekih pitanja koje imam vezano za dimenzije i razna pravila sto se tice ovih zveri!;)

Drago mi je da si se odlučio da kreneš u svijet vrtne željeznice. :).
Na sva pitanja pomoći ću ti ja ili Dražen. Ali ima još kolega sa ovih prostora kao što je @Miliš koji će ti također pomoći oko svih pitanja. :)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Stvarno sam resio da napravim jednu lok tih dimenzija! To me jako privlaci a posto se razumem u mehaniku bice mi jako zadovoljstvo da se bacim u izradu svega a ponajvise motora!

Trenutno razmisljam kako bih najpribliznije mogao odraditi motor a da ima zvuk jedne dizelke!
Imam dosta delova od skutera raznih kosacica agregata pa cu pogledati sta bi tu najvise odgovaralo da se napravi jedan dobar motor ili cak spoji vise motora iskljucivo radi realnijeg zvuka!

Pogotovo sad kad vidim da tu lok imam gde voziti i drzati a da mi ne stoji u garazi onako bez veze;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh