Flexice

nik

Veteran foruma
Anthovlak kaže:
Može li mi netko objasniti zašto bi netko išao onako svijati šinu, kao na prvoj slici ove teme...po meni beskorisno...

Npr. tramvajska pruga...
 

Železničar

Poznati forumaš
torrente kaže:
ma vjeruj mi, nije problem kad je ravna ploca i kad radis sa fabrickim sinama sa pravilnom geometrijom. ali kad se jave nivoi i flexovi, print 1:1 ti spasi jako puno vremena i zivaca.
Pa svejedno i da radis nivoe, prvo uvek na ravnu plocu nacrtas trasu pa je tek na osnovu toga krojis a ne obrnuto? Inace prvo krojis plocu bezveze i onda smisljas da li ces uopste uspeti da na to stavis prugu.
Znas i sam za redosled radova, iako iz iskustva znam da su pojedini modelari (uglavnom novajlije) suvise ambiciozni i ne mogu cekati da zavrse korak 47 pre nego sto pocnu korak 48 ili jos gore korak 51, i vrlo brzo pocinju da se pojavljuju problemi pa tek onda shvate da su previse zurili i na kraju moraju da se pate oko odredjenih stvari koje su mogle biti sprecene postujuci redosled radova. Svaki modelar/maketar je imao to u odredjenoj meri, pa i ja.
 

torrente

Poznati forumaš
izvini molim te, ali ja krojim trasu tacno onako kako mi treba i kako mi je nacrtano u projektu. a ne da poslije kontam da li mi je to ono sto sam htio ili onako kako je ispalo.
ali ti radi kako ti radis a ja cu kako ja i gotova prica.
 

Jevra

Poznati forumaš
Jel mi može neko reći kako odšampati nacrt iz WT u razmeri 1:1,ustvari kako to zapravo uraditi.
 

keko

Poznati forumaš
Ja sam otišao na PRINT (u WTu) i u opcijama promijenio kako hoću da mi isprinta.
Nažalost, kada mi je isprintao 50ak stranica morao sam izrezati rubove jer ne printa od do...
 

torrente

Poznati forumaš
mozes raditi u komadima kao keko ili otici u opremljeniju kopirnicu ili graficki studio sa printerima velikog formata. u sarajevu ih ima skoro na svakom cosku vjerovatno je i u nisu slicno. i to je generalno najeftiniji isprint. trazi samo da ti printaju na 80 gr papiru u roli i kazi da su linije u pitanju da ti ne bi naplatili kao full color. graficarske barabe to vole :)
iz wintracka mozes exportovati projekat kao bmp, jpg, ili cak dxf (najbolje jer je to vektorski format). kad te pita za velicinu pixelima stavi sto vise koliko ti moze comp sazvakati.
dxf ce ti dati pravu velicinu a za bitmape ces morati dotjerati tacnu velicinu u photoshopu ili nekun drugom slicnom programu. ako ti je problem posalji mi projekat pa cu ti ga ja pripremiti za print.

@keko
koji ti je printer? zar nemas u njegovom driveru da ukljucis printanje bez okvira? HP deskjet printeri to svi imaju.
 

Mon

 
Osoblje foruma
U svojoj temi o "Maketi iz Lendave" na strani 18 je mmatja prikazao savijanje flexica jednostavnim alatom:

Citavu tehniku savijanja mozete da prosledite na sledeci link:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=20&t=1943&start=170" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=20&t=1943&start=170</a>
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 83

GP 18

Aktivan član
Da li Peco code 80 fleksica u N merulu može da se savije na R200 (R1)? I da li moze da se kombinuju Peco code80 i Roco treba mi hitan i korektan odgovor zbog nabavke! Hvala unapred
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh