FS stvarčice

Thommo

Osoblje foruma
Kod mene je na "proputovanju" kratko bio jedan Limin FS E vagon. Rekao bih po kopčama, odbojnicima i detaljima kotača da je dosta star, možda čak i neki klasik? :)

Thommo

Osoblje foruma
Ma slušaj ti njega! >:E: >:D:

Ima kotače za H0 tračnice, može se kopčati na bilo koji vagon sa standardnom kopčom. Znači nije igračka. *mudri* :citaj: :D

nik

Veteran foruma
Ne vidi se dobro na slici ali čini mi se da je ovo verzija sa širokim čelom dok su "naše" imale usko a i okretna postolja su ovdje, koliko vidim, "kratka" a trebaju biti "duga"...

Gorchi

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovo je E646.014 i neće biti preradnje :) Inaće je oko za 1 m predugačka, bolja bi bila za 362-1xx seriju. Ali meni je lijepa takva kakva je ;)

Thommo

Osoblje foruma
Za oko mi je nedavno zapela ponuda ovog FS vagona u 1:87 mjerilu.
Neobično je da je proizvođač talijanski Italeri - koji je poznat po kitovima avionima, brodova, vojske itd... - ali ne i željeznice!

http://www.italeri.com/scheda.asp?idPro ... tegoria=39

Po slikama se vidi da je to pravi kit, kojeg treba sklopiti, obojati i dekalirati. Pravi izazov(čić) za hobista koji želi nešto napraviti svojim rukama! ;)

Priloženi decali daju mogućnost finaliziranja vagona u epohi III ili epohi IV, kako tko odluči. Baš bi me zanimalo bi li se ovaj kit moglo koristiti ravnopravno s recimo Roco ili ACME modelima (obje ove firme imaju u ponudi distinktivni špic-krov vagon od FS-a).

crhav

Aktivan član
Da..da..imas pravo! To bi trebalo kostati ne vise od 100-tinjak Eura. Trebalo bi izvidijeti zasto..???. tako skupo.
Velimir

1borna

Veteran foruma
crhav kaže:
Da..da..imas pravo! To bi trebalo kostati ne vise od 100-tinjak Eura. Trebalo bi izvidijeti zasto..???. tako skupo.
Velimir
Ima uvijek pacijenata koji traže nekoliku puta više od normalnog, i kad im naleti kontra-pacijent koji se upeca zadovoljno trljaju ruke. Ja redovno pratim ponudu Maerklina na E-bayu i od 12.000 ponuda koliko ih trenutačno ima barem je 10/100 od početne cijene nerealno!

wiggum

Veteran foruma
1borna kaže:
crhav kaže:
Velimir
Ima uvijek pacijenata koji traže nekoliku puta više od normalnog, i kad im naleti kontra-pacijent koji se upeca zadovoljno trljaju ruke. Ja redovno pratim ponudu Maerklina na E-bayu i od 12.000 ponuda koliko ih trenutačno ima barem je 10/100 od početne cijene nerealno!
Mislim da u ovom slučaju nije bila riječ o početnoj cijeni, već o konačnoj. A početna je mogla biti 1€, 199€ ili 302€, tako je svejedno!

Thommo

Osoblje foruma
Danas sam pred objektivom imao jednu klasičnu 1:87 FS lokomotivu... FS E428, proizvođač Fleischmann, iz 50-tih ili 60-tih godina... Slike će reći više.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh