GOŠA Y: A, AB i B vagoni

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Došao je prvi paket sa tim vagonima iz prednarudžbe i svakog sam pogledao. Koliko izgleda su vagoni napravljeni u novoj tvornici i nisam video nikakvih defekata. Okviri prozora na stranicama vagona su obojani u srebrno, natpisi izgledaju korektno i su čitljivi, nema ništa slomljenog. Jedino sam kod dva ABl vagona zapazio da su zaboravili zaljepiti jedan mini rezervoarčič ali sam i to ispravio. Nadam se da budu sve mušterije zadovoljne sa ovim lijepim vagončičima!
 

nik

Veteran foruma
Došao je prvi paket sa tim vagonima iz prednarudžbe i svakog sam pogledao. Koliko izgleda su vagoni napravljeni u novoj tvornici i nisam video nikakvih defekata. Okviri prozora na stranicama vagona su obojani u srebrno, natpisi izgledaju korektno i su čitljivi, nema ništa slomljenog. Jedino sam kod dva ABl vagona zapazio da su zaboravili zaljepiti jedan mini rezervoarčič ali sam i to ispravio. Nadam se da budu sve mušterije zadovoljne sa ovim lijepim vagončičima!
I prije je bilo dijelova koji uopće nisu ili su loše zalijepljeni tako da ni to nije neka novost.
 

Izidor

Član foruma
Ima jedna novost Nik kod nove produkcije naših Y vagona. ;-)
Ako ste primjetili na gornjim slikama iz Memobinog sajta, novo odrađeni vagoni nemaju više ofarbanih bjelih rubova stepenica.
Razlog toga nije poznat (moguči dodatan rad), pa treba sada, da svaki vlasnik uzme odgovarajuču boju i ofarba taj dio sam...:wc:
 

nik

Veteran foruma
I Jugoslavija Express 4 ima ofarbane okvire prozora...

:)

(znam da ovo nije tema za kušete ali stavio sam sve na hrpi zbog rasprave o prozorima)

ACME_90139-1_Bc_Seite1.jpg

ACME_90139-1_Bc_Seite2.jpg

ACME_90139-1_Detail.jpg

ACME_90139-1_Detail1.jpg

ACME_90139-1_Detail2.jpg
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ima jedna novost Nik kod nove produkcije naših Y vagona. ;-)
Ako ste primjetili na gornjim slikama iz Memobinog sajta, novo odrađeni vagoni nemaju više ofarbanih bjelih rubova stepenica.
Razlog toga nije poznat (moguči dodatan rad), pa treba sada, da svaki vlasnik uzme odgovarajuču boju i ofarba taj dio sam...:wc:

Također vidim, da niti za postolja tipa MD52, više ne montiraju kablove na ležištima osovina,
(ti kablovi trebaju biti dio spare parts bag-ova), a što je u ovom našem slučaju zapravo dobro!:palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Izgleda, jedan veliki pomak unaprijed, glede ACME proizvodnje naših modela,
iza FS kušeta , Goša Y stara isčekivana AB verzija vagona:

Samo, zašto im je krov sive boje?

P_20180131_120228_LL_ – kopija.jpg
 

nik

Veteran foruma

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh