GOŠA Y: A, AB i B vagoni

damir661

Veteran foruma
Nije problem jedino što ga ne mogu predočiti. Fali odgovarajućih slika odnosno ja ih nisam uspio vidjeti. Ali to onda također može biti i zagrebački kušet u ranoj epohi 4b.

Nešto ne vidim plave fremove, a fotka je navodno iz 1986.
297.JPG
 

nik

Veteran foruma
Graz 1989.
index.php

https://schienenweg.at/index.php?thread/4993-aus-den-archivkisterl-1989/
 

wiggum

Veteran foruma
Da li su oba bojanja (ACME 55181 plavi i ACME 52803+ACME 52523 zeleni) prestala biti u upotrebi oko 2005. godine?
Kada se pojavilo Pohorje bojanje?
 

damir661

Veteran foruma
Mislim da se Pohorje pojavilo ranije.
2005. se recimo moglo još uvek videti bojanje kao 55181.
 

nik

Veteran foruma
Oko 2005. se pojavilo aktuelno farbanje a ona stara su nestala početkom 2000-ih.
 

wiggum

Veteran foruma
Sliku u Pohorje bojanju imamo i iz 2000. Tamo se vidi i plavo bojanje vagona.
Zeleno je dakle prvo nestalo ili je i ono nestalo zajedno s plavim?
 

nik

Veteran foruma
Zajedno sa plavim ili malo ranije ali tu negdje.
Pohorje se pojavilo još prije polovice 90-ih a traje i danas.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dvije slike iz 2005. Vagoni čekaju na prepravku ali ovaj zeleni ima puno bolju boju nego plavo-tirkizni. Slike su iz stranice www.vlaki.com, točnije ovdje: http://vlaki.com/index.php?/category/2827/start-200

Vjerojatno su ova dva vagona poslijedna u tom bojanju i vjerojatno koji tjedan ili mjesec van prometa.

Koliko su mi poznati ovi vagoni stacionirani tada u Ptuju, plavo-tirkizni ima lošiju boju zato što je u trenutku slikanja (6. mjesec 2005. godine) bio već van prometa dobre dvije godine, tako da taj ABl ne bi bio posljednji od te sheme bojanja, posljednji primjerci vagona u toj shemi kod nas su se mogli vidjeti i tijekom gotovo čitave 2005. godine. Za razliku od tog plavo-tirkiznog sa slike, zeleni vagon je vozio nešto duže, 2004. godine je još bio u prometu. Te 2004. godine je i jedan službeni Dls još uvijek bio u prometu u toj staroj zelenoj shemi, a vozio je i onaj u dvije nijanse zelene..
 

nik

Veteran foruma
Zdravo svima iz mog godišnjeg,
Malo pre što sam otišao na more čuo sam da se intenzivno radi na tom vlaku kod ACME i vjerojatno u jeseni dolazi u dućane. I još jedna mala novost, biće 3 seta.
Tri seta? Znači još jedan dodatni set? Recimo sa Spalnikom zadnje generacije (sa MD52)... Ili?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Više o tome kad če ACME slati oficijelnu najavu. Sigurno budem dao na mejling pa kasnije i ovdje.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh