GOŠA Y kola sa ležajima

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
15.07.2012. prednaročilo ACME 52841 HŽ TIRKIZNI Bcl - 46,90 EUR.
19.07.2014. prednaročilo ACME 52842 HŽ PLAVI Bcl - 54,90 EUR.

Za 2 godine cijena porasla čak 8 EUR ili skoro +20%. Cijene modela jesu skočile gore kod proizvođača, ali za 20% sigurno ne. Samo naprijed Moko, prije bih naručivao po 2 modela, ali uz 20% skuplju cijenu neću nijednog! Ja se pljačkati neću dati. :palac_dolje:

i ne samo to, prije je pored cijene prednaročila pisalo koliko će koštati kasnije.... sad to ne piše, jer je razlika cijene vjerovatno 2-3 eura.
 

nik

Veteran foruma
Dobro se vidi kako je širina plave bočne trake korigirana u odnosu na preširoku tirkiznu prethodnog modela.
ACME_52841_Bcm_Gangseite.jpg

http://www.reisezugwagen.eu
foto_lb_52842sbieg.jpg

Također se vide i ostali dodani detalji (lufter, krovni senzor, kutija za boce) a i priključci za vodu su konačno žute boje.
 

nik

Veteran foruma
15.07.2012. prednaročilo ACME 52841 HŽ TIRKIZNI Bcl - 46,90 EUR.
19.07.2014. prednaročilo ACME 52842 HŽ PLAVI Bcl - 54,90 EUR.

Za 2 godine cijena porasla čak 8 EUR ili skoro +20%. Cijene modela jesu skočile gore kod proizvođača, ali za 20% sigurno ne. Samo naprijed Moko, prije bih naručivao po 2 modela, ali uz 20% skuplju cijenu neću nijednog! Ja se pljačkati neću dati. :palac_dolje:
Tu si u krivu; i dalje Moko ima 2-5 eura niže cijene od talijanskih i njemačkih dućana. Ne zaboravi i da ovaj sivi kušet ima hrpu dijelova koji su na tirkiznom bili 'zaboravljeni' što već samo po sebi opravdava pola ovog poskupljenja (a druga polovica ide na skuplju radnu snagu). K tome su ACME JŽ/HŽ/itd. vagoni u principu jeftiniji od ACME/LS talijanskih, njemačkih, austrijskih itd.
Pogledaj cijenu u trenietreni.it i vidjeti ćeš da je 57 eura (sa uključenim 'popustom')...
 

damir661

Veteran foruma
Ne sjećam se da li sam žlajfera u ovoj boji uopće vidio u Zagrebu ikad.
BTW čiji je to vagon u originalu uopće bio? Da nije novosadski? Ne sjećam se baš da je Bg imao Bc žlajfere sa niskim krovom a da nisu oni prve serije sa uglatim bridovima čela.
Ja znam samo za ovaj jedan i da mu je dom.stanica Novi Sad, ne znam da li ih je ranije bilo više.
Mislim da ima broj 7xx, proveriću.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ja znam samo za ovaj jedan i da mu je dom.stanica Novi Sad, ne znam da li ih je ranije bilo više.
Mislim da ima broj 7xx, proveriću.
Ako je broj 700 , onda je to jedan jedini koji je u pocetku bio pod KSR-om.
 

damir661

Veteran foruma
ŽS? Još ne. Dosad su ŽS bili samo B, WL i 2xABm i to svi bijelo-sivi.
A on realno ima i najviše predispozicija za model, jer vozio i do Villaha, Venecije,Budimpešte,Sofije,Soluna,Crne Gore, za razliku od ŽS WLB vagona.
I to se može napraviti u dve verzije, kao ŽS zeleni sa starom numeracijom, i ŽS sivo-beli sa novom numracijom
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Šteta što je na HŽ kušetu revizija tako kasna a ne oko 2000. ili čak ranije...
Ma, nema uopće veze što ima tu reviziju, na njemu se ionako nije ništa mijenjalo kroz sve te godine.
Vidiš, da je čak zadržao i originalnu JŽ zelenu boju ležajeva! :palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
Ma, nema uopće veze što ima tu reviziju, na njemu se ionako nije ništa mijenjalo kroz sve te godine.
Vidiš, da je čak zadržao i originalnu JŽ zelenu boju ležajeva! :palac_gore:
Da, kao što sam napisao u temi o spavaćim vagonima uvijek zaboravim da su na Lisinskom kroz Njemačku i Austriju u sezoni išla po dva HŽ kušeta i spavaća tako da je onda ovaj par HŽ kušeta u različitoj boji ali iz istog vremena u principu OK (iako bi opet bilo bolje da su revizije bar malo ranije kako bi vagoni bolje pasali uz stare WLl vagone a ne uz WLee61 kojih u modelu nema).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh