GOŠA Y kola za spavanje

nik

Veteran foruma
Zagrebački Velesajam.
index.php
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Fantastiča slika Nik. Vjerojatno malo pre isporuke 1974?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ako su podaci autora točni, ta slika je nastala u utorak popodne..
 

nik

Veteran foruma
Okviri na čeonim vratima se nisu farbali?
Ne, kao što nisu uklonjeni niti suvišni lufteri na krovu. Ja sam, uz jedan izuzetak*, prošle godine iz svoje kolekcije izbacio epohu 5 (i iza). Ovo je model od frendice koji sam malo sredio ali bez krupnih zahvata.

*) Ostali su mi po jedan HŽ Aeelmt, Beelmt i WReelmt jer su lijepo napravljeni i bilo bi mi žao nemati ih više a JŽ varijanta je u pogrešnoj boji pa mi je neupotrebljiva.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Postavio bih jedno pitanje, onaj dobro znani SPLANIK JŽ model, koje to godište spavaćih kola predstavlja, prema natpisu Splanik i obrtnim postoljima (bez obzira na datum revizije na tom modelu)?
 
  • Like
Reactions: Mon

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zglajzan, natpis je SPALNIK ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Postavio bih jedno pitanje, onaj dobro znani SPLANIK JŽ model, koje to godište spavaćih kola predstavlja, prema natpisu Splanik i obrtnim postoljima (bez obzira na datum revizije na tom modelu)?
Gledajući samu konstrukciju modela, to bi išlo od 1983. pa nadalje, iako je natpis Spalnik postojal i prije toga..
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
I još jedno pitanje, kad su fronte zagrebačkih "spalnika" dobile svijetlo obojenje? Dal nakon 5-godišnje eksploatacije na srednjem ili velikom popravku ili kasnije...?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh