GOŠA Z1 ŽS vagoni

nik

Veteran foruma
Poznata je mislim svima ona Teslina izjava o njegovoj domovini i nacionalnosti, ali mislim da se Srbija puno vise ponosi njime od Hrvatske (novčanica, zračna luka, sad ovo...) i često to istiću za razliku od nas koji ga se sjetimo samo na njegov rođendan i možda još jednom godišnje. :fp:
Kad je neka glupost u pitanju ipak ga se i u Hrvatskoj sjete.
620_400_1368457253tehniaki_muzej.jpg

Nedavno preimenovanje Tehničog muzeja Zagreb u Tehnički muzej Nikola Tesla.
tehnicki_muzej_neon.jpg

I to nakon skoro 60 godina postojanja pod 'starim' imenom.:fp:
 

Martin

Poznati forumaš
Hm, nekad se Radio klub u Ogulinu zvao Nikola Tesla. Čime je to dotični zaslužio da ga se makne, nisam znao ni onda, ne znam ni sada......
 

Davor

Veteran foruma
Poznata je mislim svima ona Teslina izjava o njegovoj domovini i nacionalnosti, ali mislim da se Srbija puno vise ponosi njime od Hrvatske (novčanica, zračna luka, sad ovo...) i često to istiću za razliku od nas koji ga se sjetimo samo na njegov rođendan i možda još jednom godišnje. :fp:

Nažalost, nema veze sa pravim Teslom.
Kompanija ComTrade ovako reklamira svoj brend "Tesla". Srbija Voz je omogućio reklamiranje na svojim vagonima i elektro i dizel motornim garniturama.
http://tesla.info/sr/
 

Martin

Poznati forumaš
Nažalost, nema veze sa pravim Teslom.
Kompanija ComTrade ovako reklamira svoj brend "Tesla". Srbija Voz je omogućio reklamiranje na svojim vagonima i elektro i dizel motornim garniturama.
http://tesla.info/sr/
Dapače, rekao bih, naprotiv; trostruka korist; ŽS su za to nešto dobile, firma koja se reklamira ima reklamu, a uspomena na jednog od najvećih znanstvenika modernog doba se evocira. Ne, to nije loše!
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Prije tri tjedana sam uhvatio RCC / ÖBB 1116 023 sa zanimljivom kompozicijom teretnog vlaka sa dva Beelmt Z1 vagona Srbija Voza u kompoziciji.
Osim što su Srpski Z1 vagoni sada raritet u Hrvatskoj, ovaj intermodalac je imao sve kontejnere od Triton Internationala, bez ijednog drugog.
Lijepo ih je vidjeti opet u Hrvatskoj. :palac_gore:
rcc27102023.jpg
Vinkovci 27.10.2023 12:13h

Vagoni su:
61 72 SRB-SV 20-70 607 - 2 Beelmt
61 72 SRB-SV 20-70 008 - 3 Beelmt
rcc27102023_1.jpg

rcc27102023_2.jpg

....dok sam ja dotrčao na kolodvor da ih pofotkam s druge strane, taman sam došao do njih kad se upalilo zeleno svijetlo na signalu pa je vlak ošao dalje za Šid u 12:37h
rcc27102023_3.jpg

E sad pošto sam ja neupućen u putničke vagone i pošto su 'zasrani do neprepoznatljivosti :fp::mamurluk:' prvi vagon nosi broj 607 a drugi 008, koje su fore s tim numeracijama između 000 i 600?
Predpostavljam da je 600 stara JŽ / ŽS numeracija, također i 'suknje' vagona su drugačije, 607 ima samo ravnu suknju s ručicama za kočnice dok 008 isto al sa rešetkastim rupama na srednje dijelu suknje.
607 ima i veliki ventilacijski otvor na samoj sredini vagona dok 008 nema.
 

nik

Veteran foruma
Prije tri tjedana sam uhvatio RCC / ÖBB 1116 023 sa zanimljivom kompozicijom teretnog vlaka sa dva Beelmt Z1 vagona Srbija Voza u kompoziciji.
Osim što su Srpski Z1 vagoni sada raritet u Hrvatskoj, ovaj intermodalac je imao sve kontejnere od Triton Internationala, bez ijednog drugog.
Lijepo ih je vidjeti opet u Hrvatskoj. :palac_gore:
View attachment 127162
Vinkovci 27.10.2023 12:13h

Vagoni su:
61 72 SRB-SV 20-70 607 - 2 Beelmt
61 72 SRB-SV 20-70 008 - 3 Beelmt
View attachment 127163

View attachment 127164

....dok sam ja dotrčao na kolodvor da ih pofotkam s druge strane, taman sam došao do njih kad se upalilo zeleno svijetlo na signalu pa je vlak ošao dalje za Šid u 12:37h
View attachment 127165

E sad pošto sam ja neupućen u putničke vagone i pošto su 'zasrani do neprepoznatljivosti :fp::mamurluk:' prvi vagon nosi broj 607 a drugi 008, koje su fore s tim numeracijama između 000 i 600?
Predpostavljam da je 600 stara JŽ / ŽS numeracija, također i 'suknje' vagona su drugačije, 607 ima samo ravnu suknju s ručicama za kočnice dok 008 isto al sa rešetkastim rupama na srednje dijelu suknje.
607 ima i veliki ventilacijski otvor na samoj sredini vagona dok 008 nema.
To su dva ista vagona samo su okrenuti na različite strane.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh