GOŠA Z1 ŽS vagoni

nik

Veteran foruma
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

Sky kaže:
nik kaže:
Bilo bi zgodno da ovo gore netko prebaci u odgovarajuću temu...

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=2792&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=2792&start=30</a>
Teme spojene! Nastavljamo sa ŽS Z1 vagonima i modelima!

nik, vidim da si ti to fino poslikao vagone sa 'Zurichsee' vlaka s početka prošlog desetljeća , imaš li još toga?

Eh... pomalo i ponešto; tada nije bilo digitalije a filmovi su 'kratko trajali'... :S:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

tram kaže:
bok
moij priatelij roby je uredio jedan ŽS Z1 vagon v ho za moju kolekciju moze da ima nekih grešaka...........
Ovo je prva prerada rađena na bazi novog ACME modela, koju sam vidio! ;)

Zanimljivo, da su vrata na ovom Aeelmt 601-7 vagonu (po kojem je rađena prerada), bila baš naglašeno tamno sive boje u odnosu na sive linije sanduka!
U principu, trebala bi biti istog RAL-a kao i donja najtaminja siva linija sanduka!
Ovdje kod 601-7 vagona vjerojatno je u pitanju bio isti RAL, samo što je sanduk toliko apšisao, a vrata su imala novu farbu!

Aeelmt 601-7, 18 sep 2006 (photo: Daniel Daraban):
 

Attachments

  • JZ_Aeelmt_WienWestbf[1].jpg
    JZ_Aeelmt_WienWestbf[1].jpg
    66.1 KB · Pregleda: 228

wiggum

Veteran foruma
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

Sky kaže:
tram kaže:
bok
moij priatelij roby je uredio jedan ŽS Z1 vagon v ho za moju kolekciju moze da ima nekih grešaka...........
Ovo je prva prerada rađena na bazi novog ACME modela, koju sam vidio! ;)

Prerada je obuhvatila samo bojanje sanduka i piktograme na tom novom sivom bojanju, a svi ostali piktogrami su ostali od SŽ vagona kolko se može vidjeti.
Na slici u kompozciji vlaka izgleda jako dobro. Dobra ideja s uzimanjem ACME vagona.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

wiggum kaže:
Prerada je obuhvatila samo bojanje sanduka i piktograme na tom novom sivom bojanju, a svi ostali piktogrami su ostali od SŽ vagona kolko se može vidjeti.
Istina. Sigurno zbog problema sa bijelim tiskom!
 

nik

Veteran foruma
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

wiggum kaže:
Prerada je obuhvatila samo bojanje sanduka i piktograme na tom novom sivom bojanju, a svi ostali piktogrami su ostali od SŽ vagona kolko se može vidjeti.
Na slici u kompozciji vlaka izgleda jako dobro. Dobra ideja s uzimanjem ACME vagona.

Misliš ljubljanskog JŽ vagona...
 

wiggum

Veteran foruma
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

nik kaže:
wiggum kaže:
Prerada je obuhvatila samo bojanje sanduka i piktograme na tom novom sivom bojanju, a svi ostali piktogrami su ostali od SŽ vagona kolko se može vidjeti.
Na slici u kompozciji vlaka izgleda jako dobro. Dobra ideja s uzimanjem ACME vagona.

Misliš ljubljanskog JŽ vagona...

Istina - ŽG Lb. Hvala na ispravku.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: SRB-ŽS Beelmt v ho by tram

wiggum kaže:
Istina - ŽG Lb. Hvala na ispravku.
nik je mislio na JŽ vagon zbog crne suknjice i grede, te bijelog tiska. SŽ vagoni nemaju bijeli tisak na gredi, a niti crnu suknjicu.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ŽS Beelmt 61 72 20-70 608-0, valjalo bi još na krajevima vagona smontirati el. kablove:
 

Attachments

  • P1010022 (2).JPG
    P1010022 (2).JPG
    120.3 KB · Pregleda: 95
  • P1010025 (2).JPG
    P1010025 (2).JPG
    107.8 KB · Pregleda: 95

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
asalat kaže:
I dobro, sad na kraju: za koliko novca bi primili narudžbu za ovakav vagon?
:hmmm Možda Coyote bude nešto više znao...
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Mogu primiti narudžbu, ali o cijeni preko PP-a, jer previše stvari je varijabilnih da bi istresao cijenu ovako. Mislim, mogao bih, ali onda će krenut javna rasprava da je ovo moglo ovako napraviti, ono onako, a toga mi nije sila, razumjet ćete me. Tko je ozbiljno zainteresiran za model takav kakav radim i pojedinosti, sa zadovoljstvom ću primiti narudžbu na PP.
Bacite oko ovdje i vidjet ćete koju su cijenu postigli ti vagoni s puno manje detalja. Ja sam ispod te cijene.
http://www.ebay.de/itm/Eigenbau-H0-4-ac ... 3a64084917
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Evo sam zaboravio, tri komada u akciji tijekom Susreta u Zagrebu.
sz1.png
 

Mon

 
Osoblje foruma
Coyotini vagoni su vredni novca!

Mislim da je isuvisno pitati ali ipak hocu Coyote: jel imas u programu neki vagon iz ranijih vremena JZ (pre 1990)?
 

wiggum

Veteran foruma
Poznata je mislim svima ona Teslina izjava o njegovoj domovini i nacionalnosti, ali mislim da se Srbija puno vise ponosi njime od Hrvatske (novčanica, zračna luka, sad ovo...) i često to istiću za razliku od nas koji ga se sjetimo samo na njegov rođendan i možda još jednom godišnje. :fp:
 

Martin

Poznati forumaš
Ovakvi vagoni će sigurno svuda privlačiti pozornost. Ima na zeljeznice.net slike iz blizine, odlično izgledaju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh