GOŠA Z2 vagon

nik

Veteran foruma
Dosad su iz 80-ih viđene slike beogradskog i skopskog ABlm vagona a ovo je novosadski.

http://www.bahnbilder.de/bild/Jugos...enwagen/677191/ablm-51-72-30-70-500-9-jz.html

ABlm 51 72 30-70 500-9 JZ Bf.München Hbf. Sommer 1988.

ablm-51-72-30-70-500-9-677191.jpg


ablm-51-72-30-70-500-9-677190.jpg


Prema reviziji na vagonu očigledno je greška u godini kod opisa slike...
 

damir661

Veteran foruma
Nadam se da će ACME u dogledno vreme, posvetiti svoju pažnju i alatu za Z2 vagone sa 11 prozora,odnosno odeljaka Blm/Bclm.
Moglo bi se dobiti oko desetak modela:

Za početak dva najlepša i najvažanija
1. JŽ-Sk Bclm - svetlo plavi
2. JŽ-Sa Blm - metalik-plavi

Onda dalje:

3. MŽ Bc(l)m - novo bojenje (belo-svetlo plavo) bez naptisa Optima express (neka kao ep VI)
4. MŽ Bc(l)m - novo bojenje (belo-svetlo plavo) sa natpisom Optima express crni natpis
5. MŽ Bc(l)m - novo bojenje (belo-svetlo plavo) sa natpisom Optima express (žuti logo)
6. MŽ Bc(l)m - staro bojenje (svetlo plavo) sa naptisom Optima express (žuti logo)
7. ŽFBH Blm - sivo-plavo-žuti
8. JŽ/ŽS Blm - papagaj
9. JŽ-Pr Blm - plavi
10. MŽ B(l)m - crveno-žuti

Ovi sa natpisom Optima express mogu doći u jednom trodelnom setu, dok ovaj bez kao singl model.
 

nik

Veteran foruma
Zaboravio si JŽ Blm u originalnom narančastom bojenju sa tankom bijelom crtom preko prozora (ep.IVc). Papagaj može biti JŽ-JIR.
 

damir661

Veteran foruma
Zaboravio si JŽ Blm u originalnom narančastom bojenju sa tankom bijelom crtom preko prozora (ep.IVc). Papagaj može biti JŽ-JIR.
Da, to svakako, samo iskreno nisam video nijednu njegovu sliku, jer znam da ih sada ima svega tri.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Damire, gledaj malo gore, slike od Vedija...
 

Davor

Veteran foruma
Nik ovo je fantastičan materijal. Ovo su mi veoma lepi i dragi vagoni kojima sam se poprilično naputovao.
O tome da li ćemo ih ikada videti u 1:87 ne bih...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh