Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

nik

Veteran foruma
Tko kaže da neće i modeli u ep. IV izaći? I s Petrol, Ina logom? Model je tu, mora ga se reciklirati u što je više moguće varijanti. Nije li bolje izbaciti prvo modele za koje se misli da će se teže prodati? Ili se takve stavi u set, koji se onda prvi izbaci, prije singl modela.

Jedino je pitanje kada će to biti, jer tempo kojim Albert izbacuje nove sheme svojih vagona, potrajat će možda godinama... :help:
Kako god okreneš JŽ iz epohe V odnosno druge polovice 90-ih je suvišan. A ako povučemo paralelu sa Herisovim Gbs vagonom onda JŽ iz epohe IV nikada neće izaći. Osim toga iz opisa modela se vidi da je namjera bila napraviti epohu IV pa je netko zabrljao. :fp:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ja moram priznati, da sam ugodno iznenađen što dobivamo još jedan HŽ model, i to odmah u prvom laufu....:respect:
Ova anketica iznad, odradila je svoje!:aplauz:
Pokazali smo interes, evo nam vagona!:pivo:
Naravno, da nam prije toga isprave ove greške oko označavanja vagona!:spank:
 

nik

Veteran foruma
Pa, možda je i taj u planu.....:neznam:
Možda. Ali ovaj iz '97. je i dalje suvišan. JŽ vagona iz epohe IV nikad dosta. A isto tako tržište imaju i oni iz epohe V, ali 'pravi' (sa SŽ, HŽ, JIr itd. logom).
Osim toga, ponavljam, ovaj iz '97. je najavljen kao epoha IV; znači nije bila namjera raditi JŽ iz krnje Jugoslavije.

JŽ vagon sa revizijom iz '90. može isti biti i 96. ali onaj sa revizijom iz '96. nikako ne može postojati u '90. pa zato smatram da su JŽ modeli sa revizijama iza '91. besmisleni; 'kvare' kolekciju 80-ih dok se oni sa revizijama do '90. lijepo uklapaju i u 80-e i u 90-e. Moje mišljenje...:dada:

BTW zašto biti prisiljen kupovati model sa štipaljkom na nosu kada to nije nužno?
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,
malo kasno ali ipak. Onaj feler s kodom države za HŽ bude ispravljen. Hvala Skyu što mi je slao mejl pa sam odmah reagovao i javio AlbertModellu. Oko JŽ verzije, ona je ekskluzivna serija za poznatog kupca/dućana pa neće biti odmah u svim dućanima nego mjesec ili dva kasnije (i kod mene). Napominjem, ja nisam ovdje lobirao za tu verziju ali sam za HŽ. Predviđen datum dolaska u dućane je u junu.
 

nik

Veteran foruma
Zdravo svima,
malo kasno ali ipak. Onaj feler s kodom države za HŽ bude ispravljen. Hvala Skyu što mi je slao mejl pa sam odmah reagovao i javio AlbertModellu. Oko JŽ verzije, ona je ekskluzivna serija za poznatog kupca/dućana pa neće biti odmah u svim dućanima nego mjesec ili dva kasnije (i kod mene). Napominjem, ja nisam ovdje lobirao za tu verziju ali sam za HŽ. Predviđen datum dolaska u dućane je u junu.
Nije samo kod države pogrešan nego nema podvučeno HR u slovnoj oznaci...:usklicnik
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Zdravo svima,
Napominjem, ja nisam ovdje lobirao za tu verziju ali sam za HŽ. Predviđen datum dolaska u dućane je u junu.
Ne treba se nitko sramiti ako ima korona-virozu, korona-fasung pive ili lobira za JŽ-brojček!

A sad moje uozbiljeno pitanje: bu bilo IVa epohe JŽ?
 

nik

Veteran foruma
Ne treba se nitko sramiti ako ima korona-virozu, korona-fasung pive ili lobira za JŽ-brojček!

A sad moje uozbiljeno pitanje: bu bilo IVa epohe JŽ?
Vjerojatno je tu jedini problem naći kvalitetnu fotografiju kao predložak za model, epohe IVb i IVc su kao JŽ još dugo 'postojale' na sporednim kolosjecima prepuštene zubu vremena ali takvih iz IVa je jako malo a pogotovo ne tako novih vagona.

Ja sam početkom veljače ove godine u Ogulinu stajao pokraj JŽ cisterne iz epohe IVa koja ima oznake kočnica na uglovima i zadnju reviziju 70 i neke ali to je vagon građen u epohi I.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Hmm, ova baš nije Gošina cisterna ali mislim, da postoji i takav model. Barem izdaleka... To je za novu temu onda ;)
 

nik

Veteran foruma
Hmm, ova baš nije Gošina cisterna ali mislim, da postoji i takav model. Barem izdaleka... To je za novu temu onda ;)
To je bila samo ilustracija toga da se prastarih tipova vagona još nađe sa IVa oznakama ali novijih baš i ne.
Meni nije poznato da bi postojao model ovog tipa cisterne pa onda ni tema o tome nema smisla.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh