Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Koliko su rijetke ove cisterne... Ali zanimljivo, više manje sve ove sa ljestvama na čelu su prerađene iz ovih sa stranskim ljestvama. Na slikama koje sam video se sa strane vide ostatci tih ljestvi. Dečki, držite palčeve, AM razmišlja da naprave još jednu HŽ cisternu :) Moje lobiranje je izgleda uspješno ;) I upravo sam saznao da će sljedeča runda cisterni - sa ispravkama! - doći u početku novembra.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovaj mjesec je pri kraju i pitao sam se što se desilo da cisterna još nema. :hmmm:

Kada sam vidio sliku, odma mi je jasan razlog kašnjenja - neki unfall se desio, pa kasne.
View attachment 116316
Zagreb GLK, V/'11.

Šalu na stranu, kada dolaze cisterne?
Zanimljiva slika, izgleda da kod praznjenja cisterne nisu otvorili poklopac na vrhu na vrijeme :)
Oko cisterni ja imam informaciju da dolaze novembra. Za koji tjedan će se znati koje cisterne će doći u sljedećoj seriji i opet biće nešto iz ex Jugoslavije. ;)
 
Last edited:

Mon

 
Osoblje foruma
Zanimljiva slika, izgleda da kod praznjenja cisterne nisu otvorili poklopac na vrhu na vrijeme :)
Oko cisterni ja imam informaciju da dolaze novembra. Za koji tjedan će se znati koje cisterne će doći u sljedećoj seriji i opet biće nešto iz ex Jugoslavije. ;)
Neki novi info, Gorchi?
Jel da očekujemo "nešto" pre Nove godine ili?
Prvenstveno mislim na JŽ ali se pitanje odnosi i na ostale najavljene modele cisterni...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ništa novog za sad. Kinezi, koronavirus i proizvodnja nisu baš dobra kombinacija.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ja sam u međuvremenu (dok ne dođu nove serije), krenuo u sanaciju onog svog problematično sklopljenog:

20200919_234530.jpg

Krenuo sam od sanacije na postoljima (dosjedi na fremu za oba postolja, kao i osloncima samo na jednom postolju), te podmazivanje osovina, pa ćemo vidjeti u kojoj mjeri smo poboljšali performanse, nakon što se model sklopi:

20201115_215736.jpg

20201118_144950.jpg

Gotovo postolje:
20201117_131454.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jeste, čekam na Naumanna da mi dobavi naručenu količinu, koja mi fali.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh