GP 18- N Modeli

GP 18

Aktivan član
Izgleda da u nasem hobiju nije sve crno u zadje vreme. Posle vise od godinu dana oglasavanja. Maketa koju prodajem je nasla novog vlasnika. Nekoga ko je odavno imao zelju za maketom ali nije imao dovoljno vremena i strpljenja da je uradi tako da je ovim sto je nasao na mojoj maketi prezadovoljan. Cak ima i zelju da je dogradi i prosiri u buducnosti naravno u mojoj reziji jer sam ispekao zanat radeci vec dve do sada. Ovim se otvara i mogucnost da se kupi i nesto novo cime bi se moja kolekcija jos dodatno uvecala. Ovo su poslednje slike makete koja je nekada krasila moj dom i u kojoj sam bezgranicno uzivao tako da ih zelim podeliti sa vama kako bi ostale zapisane u vremenu. A i otvoricu temu kako je tekla njena izgradnja kako bi neke nase nove kolege dobile ideju i uvedele moje greske pri izradi kako se njima takve stari ne bi desavale.
20170707_182008.jpg20170707_184135.jpg20170707_183904.jpg20170707_183407.jpg20170707_183359.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Drago mi je da si uspio (konačno) prodati maketu, dali to znači da će započeti izrada nove?
 

SHUCA

Poznati forumaš
Rasna crnka-nema zbora..

Nego, cujem da si postao razvratnik...
Jeli tacno da se spremas dovesti kuci jednu plavusu ???:palac_gore:
 

GP 18

Aktivan član
Kupim ja kao ful ispravnu bez ostecenja minitrix BR44 artikal 12609
12609--2.jpg

i radujem se taman dolazi na celo jedne DB kompozicije koja ceka nesto ovako vec duzi niz godina. Kad oces vraga, stigne loksa ali ima defekt ja pozeleneo. Svaba uredno sikao loksu sa jedne strane i nije prijavio defekt na polugama sa druge. Najebao sam mu se majke za svaki cent. A kako je izgledalo evo vidite
20190628_185303.jpg
20190628_185253.jpg
Jos frajer zalepio polugu za kompresore pa sam rodio mecku dok sam odlepio i skinuo lepak sa poluge. Konsultujem ja naseg majstora za sve defekte u N razmeri majstor Sucu i on kaze ima leka da nadogradimo deo koji nedostaje i da se lokomotivi vrati pravi sjaj. Ili ako to neuspe da eventualno iskoristimo neki od tih plasticnih delova iz njegove bogate riznice rezervnih delova. Ubedjuje tako on mene da probam ja da nadogradim to sto fali. Ali meni nesto govori da ja to ne mogu. I kaze Suca uredu posalji to meni pa cu ja to da ti napravim ovako ili onako. Nego oces vraga ne da meni djavo mira kad sam se smirio od ljutnje ocu ja da probam da to napravim pa sta mu Bog da. Zezao sam se vise od tri sata da to uradim kako treba. Malo muke malo Balkanske sirotinjske dovitljivosti i rezultat je pred vama. Posto sam zavrsio sinoc oko 1h po ponoci poslao sam slike Suci na reviziju i strucnu ocenu te ovo pisem bez njegove recenzije. Nadam se da nece biti velikih kritika. A rezultata evo pa prosudite i vi sta sam uradio.
20190629_005407.jpg20190629_005419.jpg
I na kraju lokomotiva je zauzela mesto u vitrini na celu garniture koja ju je tako dugo cekala
 

1borna

Veteran foruma
Preporuka za kupnju je da model bude slikan sa obadvije strane!
Ovako se prevaranti provuku sakrivši mane na jednoj strani.
Ako ti je za utjehu i meni se nekoliko puta desilo slično, izgleda da je uvijek pokvarena ona
strana koja se ne vidi u originalnoj ambalaži? :vrag:
 

vlatx

Član foruma
Ako si je uzeo preko ebay-a i placao preko paypala možeš jos uvijek doći do svojih novaca. Napišeš službeni mail preko eBay solution centra i naznačio da nisi dobio što si kupio, čekaš odgovor i moguc dogovor s prodavačem. Na kraju prodavača ocjenis negativno uz opis i srušis mu ocjene na što su prodavači jako osjetljivi i uvijek traže rješenje da se to ne dogodi. Na žalost cijeli proces je spor ali se uvijek nešto riješi.
Sretno s drugim kupovina.
 

GP 18

Aktivan član
Kupujem na ebay vec godinama i nikad se nije desili da prodavac ne stavi ovakav defekt. Kupovao sam ja i lose opisane parnjace ali sa slikama sa svih strana. Kupovao sam i lokomotive gde je odslikana samo jedna stana ali onda stoji detaljan opis ili tekst da je koriscena bez vizuelnih nedostataka a znao sam i kupiti loksu sa manjim defektom pa to popraviti ali sam znao sta kupujem i cena je mnogostruko manja u tom slucaju. Nema veze znam da se mozes preko ebay dopisivati i tuziti ali nalog sa koga kupujem nije moj vec su mi ga ustupili prijatelji zato i ne mogu da ih maltretiram da se natezu sa raznim budalama. Dovoljno je sto docekuju pakete i preuzimaju posiljke posto nismo EU. U svakom slucaju hvala na savetima i preporukama.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Dobro si uradio glavcinu sa excentrom-no,u ovom slucaju, estetika je platila..
POMOC STIZE...!
Sa prilozenog seta razvodnog poluzja, treba pazljivo odvojiti glavcinu sa ekscentrom gegenkurble.
Najbolje je proci svrdlom 1mm, kroz zakovicu..
No, kako je kasnije spojiti sa ostatkom poluga ???
Tu treba biti zakovica, nitna-ali tako natisnuta da zglob nesmetano radi...
IMG-984a36ea0614a891c34478aef4fa6d17-V.jpg
Ovaj set stoji kod mene preko 20 godina i tek sada je nasao svoju primenu..
Verujem da ce mladji kolega , kao masinski ing, -naci resenje..:palac_gore:
 

GP 18

Aktivan član
Dobro jutro drugari. Da obogatim subotnje jutro necim novim. Nista gore nego kad covek udje u zelenu fazu. Kad sam usao u hobi bili su mi fuj a sad sam se navukao na njih ko kreten. Nisam verovao da cu ih ikad skuplajti a vidi me sad. Sve vise obozavam prvu epohu kako se kolekcija tih lepotana uvecava.
20190727_091327.jpg20190727_091335.jpg20190727_091346.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh