Greške na modelima

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jel nije bilo priče da se ovaj vagon može preraditi u neki od JŽ vagona!? Gde li sam to pročit'o...:hmmm:
.
Bilo je davno nekih ideja, da se takav model eventualno proba preraditi u Goša Z2 kola Blm/Bclm.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Proizvođač je LIMA, model je putnički vagon 1. razreda DB, mjerilo je N.
Zanimljivo je da ovaj model nema kataloški broj. Stupio sam u vezu s vlasnikom internetske stranice gdje ima najviše informacija o modelima LIMA u N mjerilu (http://lima-n-scale-complete-catalogue.webnode.cz/). On prvi puta vidi takav model. Ponudio mi je da otkupi od mene vagon, ali sam odlučio zadržeti ga ako je jedini takav. Radi se o najgornjem vagonu na slici:

xfsytw.jpg


v7sh7m.jpg


LIMA je radila vagon 1. razreda sa kataloškim brojem 320 338 i vagon 2. razreda sa kataloškim brojem 320339. Ovaj vagon sam nabavio preko oglasa. Po tipu vagona bi trebao biti 2. razred.


Sa velikim zakasnjenjem da pomognem u razjasnjavanju navedenih "gresaka" na modelu RSD-15,
proizvodu "Mehanotehnika" MRC....
---Ovo nije greska proizvodjaca, vec "inovativni rad" neznanog junaka !
Neko je tu petljao i prepravljao blendu drehgestela... To brizga jedan jedini alat ,skupa sa nosacem kvacila, tako da je nemoguce da se kvacilo nadje na suprotnoj strani blende... Evo original dela..
IMG_2107.JPG
Mehanotehnika je imala ranije akcije rasprodaje "B" robe i srota, na kilogram, tako da tu treba traziti uzore.:hahahaha: Lepo se vidi "rad" na srednjoj osi...

Sto se tice vagona LIMA, cela diskusija je iluzorna...
To NISU MODELI vec imaginacije-ti vagoni nemaju uporiste u stvarnosti.:wc:
Isti taj odlivak se da naci u hiljadu varijacija uprava, boja, klasa i samo su licili na uzorke...
Nista lakse no promeniti deo sita za print, i nastane od 2. - 1. klasa...:hahahaha:
DB "X" vagon sa FS drehgestelima :hahahaha::harakiri
 

rlov83

Član foruma
Opet imam jedan vagon s greškom. Proizvođač je Mehanotehnika za Lufe Like. Na slici desno je normalan vagon, a lijevo je sa greškom. Jednaki su prednji i stražnji dio vagona.

2ird4n.jpg


20zphsl.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh