Gredelj Y: Bt, D i Post vagoni

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

Thommo

 
Osoblje foruma
Stigla HŽ pošta i meni. I odmah u promet! :cool_2:

Jedan savjet vlasnicima - primijetio sam da poluga koja drži utor za kopču vrlo lako ispadne iz ležišta. Kad se vagon rastavi (dosta lako se rastavlja!), na mom primjerku svjetlo siva plastika koja drži poluge kopči nije bila umetnuta do kraja pa su kopče jako lako ispadale iz ležišta. Malo sam utisnuo do kraja i čini se puno stabilnije.

Inače je vagon solidno napravljen i vrlo lijepo se kotrlja, postolja ne zapinju nigdje i sve funkcionira OK (ugodno iznenađenje nakon hrpice Albert modela i poneke Igre cisterne koji vole zafrkavati u vožnji). Dosta se ljulja bočno, ali kod vožnje to nema nekog utjecaja. Možda dodati par grama utega i bit će to i bolje.

2024-03-23 (3).JPG2024-03-23 (4).JPG2024-03-23 (5).JPG2024-03-23 (6).JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Koliko sam uspio kod rastavljanja vidjeti, ta kopča iskače iz ležišta na dijelu gdje je najkraće stepenište, jer mu ona diktiraju max kut zakretanja, a na toj strani nema graničnik, pa ako se previše zakrene, iskoči van (barem je tako kod mojeg modela), jer ta kopča u suprotnom smjeru, a i ova na drugom kraju vagona funkcioniraju normalno.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Lippe je dobar sa cijenom (kada im opet bude na lageru):palac_gore:
Da da.. meni je Lipoe nekako bolji od sviju..

i najbolje je Lippe lupit preorder/rezervaciju kad najave model..
Cini mi se da sam.ja svoj 10ak EUR povoljnije dobio nego sto im je prodajna po izlasku bila..

Al stavio sam preorder/rezervaciju cini mi se u ljeto 2023
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Najveća šteta je da ACME produkcija je potpuno zanemarila HŽ asortiman istog bojanja i uopće nema naznake kad bi se prihvatili toga, jer za međunarodne vlakove skupa idu sa velikom ponudom SŽ bojanja za Y vagone. zato sma i odustao od tog doba kad je bio kod nas mnogo nevjerojatno intenzivniji međunarodni sastavi.. sada bijedna Sava Vinkovci-Villach.
 

Krtica

Novi član
Najveća šteta je da ACME produkcija je potpuno zanemarila HŽ asortiman istog bojanja i uopće nema naznake kad bi se prihvatili toga, jer za međunarodne vlakove skupa idu sa velikom ponudom SŽ bojanja za Y vagone. zato sma i odustao od tog doba kad je bio kod nas mnogo nevjerojatno intenzivniji međunarodni sastavi.. sada bijedna Sava Vinkovci-Villach.
Ja sam sebi isto priuštio ovaj vagon i općenito sam zadovoljan s njim. Makar mi se kvaliteta izrade Tilliga ne čini na nivou od ACME-a ili L.S. Modela. Priznajem da sam ga primarno nabavio i zbog podrške da je neki proizvođač izdao HŽ-ov vagon. Iskreno i ne znam u koju od planiranih kompozicija bi ga mogao smjestiti. No, meni se isto ova varijanta bojanja sviđa i nažalost, osim ACME 52842 vagona s ležajevima, je nema iz tvorničke produkcije. Mogli bi se reći da je ACME odnosno Memoba IC Croatia bila slična varijanta s JŽ oznakama. Priznajem da ne znam jesu li boje stvarno identične sa kasnijom HŽ šemom kao kod ovog poštanskog.
Preostaje jedino nada da će onaj davno najavljeni Memoba 24600 ipak jednoga dana osvanuti. U biti mogu i uzeti IC Croatia set i izdati ga u HŽ bojanju. Kako god, ipak Tilligu svaka čast na ovome modelu. U biti je to jedan od rijetkih modela koji me od svih novosti najavljeni za ovu godinu zanima.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo jedna fotografija, uskoro punih 20 godina stara, autor Sinkec.
Žutka 104 vuče IC501 Rijeka-Zagreb.
Vrata, 18.05.2004

Vagon br.7 je HŽ Post, neki dosta sličan Tilligovom modelu. Tih godina putnički vagoni HŽ-a bili su dosta "šareni", svakakvih se kombinacija dalo vidjeti na riječkoj pruzi.

2004-05-18_IC501_Vrata.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh