HŽ 2044 - JZ 645

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: HŽ 2044 - ŽES

wiggum kaže:
jel ima ko fotke 2044 od ZES-a?
koji je model osnova za to ili je kompletna samoizrada?
Evo jedne starije fotke:
Ovaj model je izrađen iz rezina.
Nije mi poznato kojom ih tehnikom ŽES sada izrađuje...
 

Attachments

  • IMG_7114[1].jpg
    IMG_7114[1].jpg
    88.2 KB · Pregleda: 486

Ivan

Član foruma
Re: HŽ 2044 - ŽES

Skupa je lokomotiva U ZESa HŽ 180 eura bolje mije uzet u Atlasa ili Athearna tamo su jeftine ali nisu HŽ i SŽ
 

Železničar

Poznati forumaš
Re: HŽ 2044 - ŽES

Ivan kaže:
Skupa je lokomotiva U ZESa HŽ 180 eura bolje mije uzet u Atlasa ili Athearna tamo su jeftine ali nisu HŽ i SŽ
...niti se mogu porediti sa GT22HCW, jedva se mogu koristiti kao osnova ako hoces da pregradjujes, jer farbanje ne zadovoljava!
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
2044

Pozdrav ljudi :)

Pitanje jedno, dali je ovo podoban model za praviti naše 2044?
 

Attachments

  • Picture 2044.jpg
    Picture 2044.jpg
    17.4 KB · Pregleda: 661

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Re: 2044

Dakle radi se o Frateschi GM G22-CU može se kupiti bez bojanja?
 

damir661

Veteran foruma
Re: 2044

Po meni ovde je situacija ista kao i u odnosu Obb1043 sa JZ 441, imalo bi dosta toga da se radi.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: 2044

Da, od svih postojećih EMD modela koji su na tržištu ovo bi bio najpodobniji model za preradu u HŽ 2044. Doduše, trebalo bi tu poprilično raditi.
 

Železničar

Poznati forumaš
Re: 2044

Sanduk ovog modela najblizi je lokomotivi 644, maltene cela duga strana je skroz ista kao i na 644. Pa cak je i kabina korisna u izradi 644. Postolja (pa i pogon) su dobra za sve lokomotive eto osim 644 jer je ona jedina imala drugacija postolja od ostalih JZ EMD mashina, uz neke modifikacije.
 

Anthovlak

Član foruma
Lokomotiva HŽ 2044

Dakle, zanima me koja lokomotiva na tržištu koja se relativno da nabaviti, bi se mogla pretvoriti u ovo
 

Attachments

  • HŽ_2044_008_-_2044_006.jpg
    HŽ_2044_008_-_2044_006.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 305

Železničar

Poznati forumaš
Re: Lokomotiva HŽ 2044

Zapravo nijedna.
Pomaze samo samogradnja. Postoji nekoliko relativno uspesnih pokusaja, mislim da sam jednom i otvorio temu o 645 (2044).
Sto se tice samogradnje postoje pojedini delovi koji bi mogli biti korisni. Majstor Slavko Jovanovic koji radi modele 661, 663 i 666 vec ima postolja i pogon koji bi mogao da se integrise u nov model serije 645. Maska postolja livena je od resina a mehanizam je plasticni Mehano sa zupcanicima. Takodje tu je i Mehano motor, mada moze da se uglavi i neki drugi kao Mashima ili Maxon. Ali odprilike sve ostalo bi trebalo da se radi od nule.
Vrlo je bitno da se shasija uradi dobro i da se ucvrsti mozda sa nekom metalnom plocicom jer kod vecine dosadasnjih hand-made modela shasija se oklembesila na sredini lokomotive tako da ima lufta izmedju shasije i karoserije/sanduka sto bode u oci i nije nimalo lepo za videti.
Mozda bi mogla da se koristi kaputaza od neke americke lokomotive ali problem je da su one vidno veceg gabarita dakle duze, sire i vislje tako da se sve mora smanjivati sto je ogroman posao pa je mozda cak bolje ipak od nule raditi.
Najbolja metoda bi bila da se lokomotiva nacrta u nekom programu i da se pojedini delovi iseku iz hartije plastike ploterom i da se lepe i modeliraju. Kada se dobije zeljeni rezultat, treba da se uradi kalup i na kraju u taj kalup se lije resin. To je pouzdanije a verovatno i lakse nego modifikovati neki postojeci model. Inace imam crteze za 645 tako da ako je neko zeljan da crta na nekom programu mogu da ih saljem, samo treba da se skeniraju.
 

Anthovlak

Član foruma
Re: 2044

Model iz Draženovog posta ne bi odgovarao jer 2044 imaju malo uzdignut zadnji dio i vidim da rezervoar ne bi odgovarao jer je na loksama oblika kvadra. Inače moglo bi se improvizirat, sam opet...šteta da ne postoji nijedan približan model, no ja ću se još oko 2044 zanimati a kad bude vremena pokušati ću neš napraviti, tako da će sigurno biti još puno pitanja. I da kako da dođem do odgovarajućeg frema?
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Re: 2044

Ako pitaš mene nisam je nabavio samo sam pitao jel podobna, neisplati mi se uzimat ispod 4.kom jer ako uzmem četiri onda nebi platio dostovu!
 

MrVirus

Poznati forumaš
Re: 2044

ok, ali svejedno nisi naveo cijenu. možda bi se još netko javio pa bi ti bilo lakše...
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
Re: 2044

ja još sam još uvijek zainteresiran za jednu takvu, pa kad ih dobaviš turpijat ćemo po njima dok nebudu izgledale kao 2044 :zvizdi:
 

markez

Član foruma
Re: 2044

Mozda bih vam mogao pomoci. Kazite koliko komada vam treba, to se lako moze naruciti. Ja bih mozda vec pocetkom novembra prolazio kroz ZG i nebi mi bio problem da vam modele ponesem.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh