HŽ 2044 - JZ 645

Mon

 
Osoblje foruma
evo borim se sa laptopom.nece da ubaci slike prevelike su pa cu pokusat opet
Kolega Adi, smanji slike na maksimalno 1200 x 1024 piksela i onda ne bi trebalo biti problema da se zakače na Forum.:palac_gore:
.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Meni su kao totalnom nepoznavatelju domacih modela izgledali kao kopije postojecih modela.
I zbog toga se odmah ispricavam ,
ako sam koga uvrijedio sa svojim komentarom na samome susretu dok smo usporedjivali modele,
nadam se da mi nece zamjeriti.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
tomislavm kaže:
Meni su kao totalnom nepoznavatelju domacih modela izgledali kao kopije postojecih modela. I zbog toga se odmah ispricavam , ako sam koga uvrijedio sa svojim komentarom na samome susretu dok smo usporedjivali modele, nadam se da mi nece zamjeriti.
u čemu bi bio problem i da jesu kopije? Ne kužim poantu. Kolega Adi radi izvrsne odlivke karoserija, detalji su vrlo jasni. Sve pohvale!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
hvala na savjetu.pokusat cu sad ponovo

evo jedna slicica.ova na slici ljevo.tu su sve osim karavele i kenedija ali bit ce i od tog slika
Zbog čega ova 2043 ima tako izbačena stepeništa van gabarita lokomotive?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ako misliš na ovu "šetnicu" ispred kraćeg nosa i stepenice koje vode gore sa svake strane, objašnjenje je jednostavno. Serija 2043 nastala je iz serije 2061 (Kennedy). Pri konverziji 2061 u 2043, kraći kraj doživio je priličnu promjenu. Visoki nos 2061 na kraćem kraju je spušten ali i skraćen, dok duljina šasije nije dirana stoga je na kraćem kraju nastala i ova "šetnica"
 

Železničar

Poznati forumaš
Zbog čega ova 2043 ima tako izbačena stepeništa van gabarita lokomotive?
@Wile E Coyote
Pretpostavljam daje Sky mislio na ovo, ista stvar je i meni zapala za oko.
Primetio sam još jednu stvar na 664 (zelena), terasa na dugom kraju je prevelika (previše štrči iznad odbojnika), u stvarnosti je prilično kratka, tek toliko velika da čovek može da prođe, i to na kant.

No, osim gore navedenog, generalno modeli deluju sasvim korektno. Adi-ju svaka čast, uradio je odličan posao :palac_gore:
Mene bi najviše zanimale jedna Osiječka JŽ 645 kao i jedna Vinkovačka JŽ 664. One su nekada bile redovne gošće u Somboru. ;)

IMG_1268.JPG
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Osječke 645 su bile sve neparne osim 001 koja je bila Varaždinska, 664 Osječke su bile 049 do 053, Vinkovačke su se mijenjale tako da ne znam brojeve.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ako misliš na ovu "šetnicu" ispred kraćeg nosa i stepenice koje vode gore sa svake strane, objašnjenje je jednostavno. Serija 2043 nastala je iz serije 2061 (Kennedy). Pri konverziji 2061 u 2043, kraći kraj doživio je priličnu promjenu. Visoki nos 2061 na kraćem kraju je spušten ali i skraćen, dok duljina šasije nije dirana stoga je na kraćem kraju nastala i ova "šetnica"
Ne mislim na to čeono gazište, nego baš na stepenice. Ne djeluju dobro izvedene nit na dužem, niti na kraćem kraju lokomotive.
Na dužem izlaze iz gabarita lokomotive (barem tako djeluju na ovim slikama), a na kraćem ne izgledaju dobro uslijed krivih mjera na gazištu:
IMG_1268[1].JPG

IMG_1266[1].JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nego, prema kojem uzoru (broju lokomotive) je ofarbana ova zelena 2062?
 

adi

Član foruma
Nego, prema kojem uzoru (broju lokomotive) je ofarbana ova zelena 2062?
momci ljep pozdrav od mene.lokomotive su ofarbane samo da se dobije malo bolji dojam kako ce izgledat,a to znaci da sam uzeo neke boje onako od oka.sto se tice stepenica na zagorki one jesu malo van plana i nisu sto posto korektne.posto je to jedna od prvih lokomotiva sto sam radio malo sam se posluzio stepenicama od neke americke lokomotive i tako je ostalo.naravno da moji modeli nisu perfektni ali ja sam to radio cisto iz ljubavi a ne zbog novca.kad dodju na njih decalsi,ograde,odbojnici,bit ce to odmah drugacije
 

adi

Član foruma
Nakon vasi komentara odlucio sam da 2043 ide na remont.stepenice nisu van gabarita vec je ceona ploca malo uza pa djeluje tako ali nece dugo.uvukla se jos jedna greska koju nisam odmah vidio a to je da mi fale 1 vrata nalokomotivi tako da je moram produzit.hvala na pohvalama ali i na kritici jer bez kritike nebi bilo remonta
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nakon vasi komentara odlucio sam da 2043 ide na remont.stepenice nisu van gabarita vec je ceona ploca malo uza pa djeluje tako ali nece dugo.uvukla se jos jedna greska koju nisam odmah vidio a to je da mi fale 1 vrata nalokomotivi tako da je moram produzit.hvala na pohvalama ali i na kritici jer bez kritike nebi bilo remonta
Drago mi je, da se ove kritike sa foruma nisu doživjele kao nešto isključivo negativno, već da su izazvale pozitivan efekt!
Jer, ponavljam, upuštati se u ovakav jedan projekt izrade modela (mastera), u svrhu umnožavanja i prodaje, a da se model radi nekakvim automatizmom i odokativnim metodama
(u tolikoj mjeri da model niti ne odgovara sveukupnoj dužini preko odbojnika), bila bi prava šteta i čisto gubljenje vremena!
Kolega, ispočetka i samo polako...:palac_gore:
 

adi

Član foruma
To je bio prvi model koji sam ja radio pa je bilo svega.malo propusta malo i mog nemara.to je izpocetka radjeno sa namjerom da svi modeli budu za moje potrebe pa me neke stvari nisu puno mucile.ionako nemozes nigdje kupit pa budi sretan da imas i to.tako je razmisljanje bilo.sad je stvar malo drugacija jer ima ljudi koj me pitaju za modele pa se zbog toga moram malo potrudit.na neke normalne kritike se covjek nemoze ni ljutit.zbog takih stvari je forum tu da mozemo respravljat.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
To je bio prvi model koji sam ja radio pa je bilo svega.malo propusta malo i mog nemara.to je izpocetka radjeno sa namjerom da svi modeli budu za moje potrebe pa me neke stvari nisu puno mucile.ionako nemozes nigdje kupit pa budi sretan da imas i to.tako je razmisljanje bilo.sad je stvar malo drugacija jer ima ljudi koj me pitaju za modele pa se zbog toga moram malo potrudit.na neke normalne kritike se covjek nemoze ni ljutit.zbog takih stvari je forum tu da mozemo respravljat.
Potpuno se slažem sa ovom konstatacijom, kolega adi! Samo naprijed!:palac_gore:
 

adi

Član foruma
Evo napokon je i mala karavela zavrsena.nisam bio zadovoljan nekim detaljima pa sam radio ponovo.sad je spremna za odljevanje.spremio sam i kenedija a i zagorka je produzena i stepenice su korigirane.imam nekih tehnicki problema pa nisam slike stavio.zamolio sam jednog momka sa foruma da postavi slike pa se nadam da ce uspit postavit.
 

adi

Član foruma
Momci odluka je pala.mala karavela ce bit u voznom stanju do sajma.necu uspit postavit dekale jer je to prototip ali zelio bi da je ljudi vide u voznji.licanka ce bit u svim verzijama sa dekalima.takodjer i karavela u 2 verzije sa dekalima i u voznom stanju.upravo je sasija namontirana i postolja.kolega wilie e coyote radi marljivo svoj poso a i ja nespavam.do sajma ce bit puno stvari spremno.ogradice stakla i malo cu testirat lokomotive.a kad vi to dobro pregledate onda cemo razgovarat malo ozbiljnije.pozdrav andrija
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Bravo, vjerujem da uz toliko truda i vremena cijele ekipe mora ispast nešto dobro
 

1borna

Veteran foruma
Vjerujem da će KŽMZ na burzi staviti neku svoju maketu ili module pa će biti prilike za vožnje i testiranja!
 
  • Like
Reactions: adi

adi

Član foruma
Vjerujem da će KŽMZ na burzi staviti neku svoju maketu ili module pa će biti prilike za vožnje i testiranja!
E to bi bila dobra stvar.odmah jedan test pred publikom.tako da neke eventualne nedostatke mozemo popravit.ako nebude slozit ce mo nabrzinu neki krug.mislim da nam tracnica i transformatora nece falit na sajmu
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh