HŽ 2141/"Plava ptica"

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Bok ljudi.
Htio bih napraviti maketu Plave ptice, ali nema previše slika na netu pa bih molio da sve koji imaju kakvu sliku koja dosad nije obavljena neka je stave tu :))

Našao sam neke slike na forumu željeznice.net, ali bi htio vidjeti još koju >:D:
 

wiggum

Veteran foruma
nickname25 kaže:
Bok ljudi.
Htio bih napraviti maketu Plave ptice, ali nema previše slika na netu pa bih molio da sve koji imaju kakvu sliku koja dosad nije obavljena neka je stave tu :))

Našao sam neke slike na forumu željeznice.net, ali bi htio vidjeti još koju >:D:

Ta loksa je kratko na HŽ-u bila i prodana je tak da teško da budeš našel puno novih fotki...
Probaj tražiti u Italiji za fotke, barem da vidiš konstrukciju lokse bolje.
 

Davor

Veteran foruma
Evo nesto od mene:


;)
 

Attachments

  • 743_001.jpg
    743_001.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 276
  • DD-DHL-JZ-743-001HZ-2141-001.jpg
    DD-DHL-JZ-743-001HZ-2141-001.jpg
    89.5 KB · Pregleda: 275

NClight

Hybernated
Je, osim što je "Plava" još je i rijetka... foto-materijal je opskuran, nacrti teško dobavljivi, a modela je napravljeno svega 2-3 i to sve od reda samogradnje od praktički nule. Možda bi kolega nik mogao biti od pomoći... Koliko znam, do sada je Plavu ptičicu pokazao g. Dražen Bijelić (član KŽMZ) na nekoliko susreta... možda bi i on mogao biti od pomoći :hmmm
 

Vladimir S.

Član foruma
Evo je, plavi se ispred lokošupe.

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=34&t=1865&hilit=k%C5%BEmz&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=34&t=1865&hilit=k%C5%BEmz&start=10</a>

(slika ispod naše vojne policije u Afganistanu)
 

wiggum

Veteran foruma
NClight kaže:
Je, osim što je "Plava" još je i rijetka... foto-materijal je opskuran, nacrti teško dobavljivi, a modela je napravljeno svega 2-3 i to sve od reda samogradnje od praktički nule. Možda bi kolega nik mogao biti od pomoći... Koliko znam, do sada je Plavu ptičicu pokazao g. Dražen Bijelić (član KŽMZ) na nekoliko susreta... možda bi i on mogao biti od pomoći :hmmm
Jedan komad je bil napravljen, i sve je stalo na tome prototipu.

A kak to da baš tu loksu želiš napraviti, em je bila jedna, em je više nema? Ne interesiraju te lokse tipa 2044 ili 2062?
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
wiggum kaže:
Jedan komad je bil napravljen, i sve je stalo na tome prototipu.

A kak to da baš tu loksu želiš napraviti, em je bila jedna, em je više nema? Ne interesiraju te lokse tipa 2044 ili 2062?

Upravo bi je zbog toga htio napraviti,što je jedinstvena i ima mi zanimljiv izgleda, a usto je čisti RH proizvod našeg Đure Đ :D Proučio sam sve što je dostupno na netu (nekih slika i polu nacrta), vidio sam i talijansku preradu, ali tu sam otvorio temu da se još malo posavjetujem i vidim kakvih sjoš slika ima. Još kada bi netko i nacrt uspio iskopati bilo bi idealno :D
Za sada jedino što sam vidio su dužina i širina pa sam u Corelu uspio nekako postaviti sliku u HO mjerilu, ali htio bih malo vidjeti i detaljniji nacrt ;)

Naravno da me i druge interesiraju, ali nekako bih ovu htio prvu ;)
Ona sa X. susreta mi dobro izgleda, samo da je malo iz bližeg slikano >:)

NClight Znači predlažeš da se njemu javim (nik)?

Hvala na sllikama do sada :)
 

nik

Veteran foruma
Da, 'pristojan' nacrt sa mjerama postoji i više je nego dovoljan za samogradnju u H0. Prema njemu je model radio i Dražen. Samo treba ga pronaći u hrpi papira koju imam... :S:

ĐĐ je u osnovi licencna i 'presvučena' ÖBB 2043 koju je u originalu radio JW pa postolja manje-više odgovaraju sa modela austrijske lokomotive.

Ro68885.jpg


63900-1024.jpg


OBB2043_019-5_b.jpg
 

Vedi

Član foruma
Moj skromni doprinos temi:

Željezničar/lipanj/1995.

Tema premještena iz podforuma "Modeli"!
 

Attachments

  • IMG_0002.jpg
    IMG_0002.jpg
    1.6 MB · Pregleda: 217

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Hvala na slikama :) bit će od pomoći. Samo da se ova od Vedia bolje vidi (inače je fenomenalna slika) :D Nedostaje samo slika iz ptičje perspektive.
Bit će nešto od ovoga. Ima volje i materijala samo treba početi :razz:
Nik, kada nađeš nacrte pošalji mi PP.

ÖBB 2043 proizvodio je samo Roco, Lima ili? Koliko me pamćenje služi, možda sam u krivu. Nisam naletio na nekog drugog proizvođača.

Nadam se da netko ima stari neispravni model pa da ga iskoristim :) Ostavit ću poruku na burzi.

Hvala svima na doprinosima.
 

Vedi

Član foruma
nickname25 kaže:
Samo da se ova od Vedia bolje vidi (inače je fenomenalna slika) :D

Nije do skenera, i u časopisu je nacrt dosta blijed (dimenzije se jedva vide).
Stavil sam prvenstveno radi podataka o lokomotivi. ;)
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Vedi kaže:
nickname25 kaže:
Samo da se ova od Vedia bolje vidi (inače je fenomenalna slika) :D

Nije do skenera, i u časopisu je nacrt dosta blijed (dimenzije se jedva vide).
Stavil sam prvenstveno radi podataka o lokomotivi. ;)

Ne moraš se izvlačiti, sigurno je do tebe, nisi se dovoljno potrudio :D :D :D :D Šalim se ;)
Znam da nije do tebe. ;) Slika je skoro savršena, vidio sam kako pišu i dimenziije ispod slike samo što je presitno, pa ne mogu razaznati što piše. Nadam se da će nik uspjeti nešto iskopati. :palci_gore:
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Pa baš ne vjerujem da bi samo tako dali svoje intelektualno vlasništvo.
MIsliš da bi uspio? Pokušat ću, valjda se neću osramotiti.

Materijal je skoro spreman, još samo da riješim problem postolja, to ću vjerojatno kod frenda tokariti, a motor će biti od Mehano stare lokomotive.

S druge strane se bojim malo i početi da mi faks ne pati >:D: >:D:
 

MrVirus

Poznati forumaš
mislim da oni tu ne mogu apsolutno ništa izgubiti, već samo dobiti. pa, nećeš ti tu lokomotivu proizvoditi za tržište, već samo pokušati napraviti model. ne trebaju ti podaci o motoru, elektrifikaciji unutar lokomotive, već samo vanjski gabariti. držim ti fige i u komunikaciji s njima i u samom radu. bit će mi drago vidjeti napredak u izradi...
 

kiler

Član foruma
nasao sa neke slike pa mozda pomogne
 

Attachments

  • JŽ_743_locomotive_drawing.png
    JŽ_743_locomotive_drawing.png
    17.8 KB · Pregleda: 98

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
imam hrpu slika, između ostalog i tu, tako da se ne brini ;)
Svejedno hvala

Sada čekam odgovor iz ĐĐ-a, pa ćemo vidjeti :molitva
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
nakon mjesec dana čekanja dobio sam odgovor ĐĐ-a koji glasi ovako:

"Poštovani g. Vido,
nažalost, nismo vam u stanju dati tražene crteže.
Marketing
DURO DAKOVIC Specijalna vozila d.d."

Nažalost moje :molitva se nisu isplatile.
Sada olovku u ruke i napraviti skicu :ples :ples
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh