HŽ 7122 "Šveđan" u HO mjerilu

Mon

 
Osoblje foruma
Misliš? Ja sam pitao koliko bi bila cijena da ga ja prodajem i konačna cijena za kupca je bila 400 EUR. Govorio sam ove godine u Nürnbergu i jasno sam im rekao da sam iz Slovenije.
Jesi li im napomenuo da će prodaja ići preko tvoje firme a ne preko tebe kao osobu?
Evo ovdje i najave u švedskim krunama.
https://www.tagcentralen.com/produkter/nmj/y1
SEK/EUR je cca 10:1 tako da je to otprilike isto.
Ovo su maloprodažne cene ukoliko modele kupimo kao persone sa web strane.
Kad bi neka firma naručila modele direktno od proizvoditelja onda bi cene trebale biti niže pošto bi se od cene oduzeo porez (VAT, ili MOMS na švedskom) koji u Švedskoj i Norveškoj iznosi 25%.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Šveđani su ovdje došli jer su se za povoljne novce htjeli ih riješiti, a za kupiti model je kupnja ko da zeljeznica kupuje novi vlak. To je preskupo a usko vezano za period iza 1991.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dakle za jedan takav model (prema ponudi koju sam dobio prije nekoliko dana) u seriji od 500 komda potrebno je uložiti 105.000 USD što po modelu iznosi 210 USD proizvodnih troškova. Za 1000 komda ta se cijena spušta na 120 USD po komadu. I trbea čekati oko 8 - 12mj. Na to onda ide sve ostalo. Tako da cijene koje su napisane ranije su jako korektne.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jesi li im napomenuo da će prodaja ići preko tvoje firme a ne preko tebe kao osobu?
Da, pitao sam ih za prodaju preko PeGo model-a.

Ovo su maloprodažne cene ukoliko modele kupimo kao persone sa web strane.
Kad bi neka firma naručila modele direktno od proizvoditelja onda bi cene trebale biti niže pošto bi se od cene oduzeo porez (VAT, ili MOMS na švedskom) koji u Švedskoj i Norveškoj iznosi 25%.
Tako bi recimo MoKo mogao kupovati, ja (PeGo model) trebam dobiti račune od firmi sa uključenim porezom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh