HŽ 7122 "Šveđan" u HO mjerilu

nik

Veteran foruma
Piše na ambalaži modela Diselmotorvagn original version a kutija je naknadna pregradnja.
1980. Automotrice Fiat SJ Y1 (commessa 7243) per la Svezia.
28164810_1559760427454090_4725753350972338506_o.jpg

https://www.facebook.com/centrostor...E8dXWrg-06CWdUJsLmpMo9AWojrqztxIJt-6VERG2UDLA
 

Silvije

Član foruma

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jel ima neki striček kod nas koji bi mogao to pretvorit u HŽ?

Ovo pitanje ne razumijem, barem ne na osnovi onoga što se do sada reklo i moglo viditi, i bez objašnjenja koja bi ispričala cijelu priču.

Inače, za kupljenih cca. 1000 (?) primjeraka svaki bi proizvođač vrlo rado napravio bilo koji natpis na modelima, i ne bi bilo potrebno kasnije ništa prerađivati ...
 

Silvije

Član foruma
Ovo pitanje ne razumijem, barem ne na osnovi onoga što se do sada reklo i moglo viditi, i bez objašnjenja koja bi ispričala cijelu priču.

Inače, za kupljenih cca. 1000 (?) primjeraka svaki bi proizvođač vrlo rado napravio bilo koji natpis na modelima, i ne bi bilo potrebno kasnije ništa prerađivati ...
Koliko sam shvatio bilo bi dovoljno napraviti natpise na hrvatskom. Veli Ingemar da je bio kod nas više puta i da bi rado kasnije napravio naš model ali ja mu ne vjerujem baš. Ja bih mogao kupiti 500njak komada maksimalno ali opet to je samo polovica potrebnog broja...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Silvije, trebate 2D risbu tog motornika (obe strane i čela) onda mora neko napraviti šemu bojanja pa se to šalje nekome u tampo print ili se napravi naljepnice.
 

Silvije

Član foruma
Silvije, trebate 2D risbu tog motornika (obe strane i čela) onda mora neko napraviti šemu bojanja pa se to šalje nekome u tampo print ili se napravi naljepnice.
Ok. Ja sam laik, samo sam se pitao da li postoji netko tko to može napraviti. Koliko razumijem na modelu ne treba raditi neke preinake a već je bilo puno dobrih prerada modela pa valjda to nije toliki problem. Valjda netko ipak planira nabaviti ovaj model...
 

romi

Član foruma
Eto prekrasan model, pogledom na njega vrti mi se opet misao u glavu zašto proizvođači kao što su Piko, Roco no uostalom svi prilikom konstrukcije novih modela koji su sve bolji i bolji ne ne rade opciju postolja za ugradnju AC skija ili kao Mabar i NMJ set za preradu na AC sistem.Bez velikih mudrovanja na radost svih nas koji smo cijeli život na AC sistemu.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ok. Ja sam laik, samo sam se pitao da li postoji netko tko to može napraviti. Koliko razumijem na modelu ne treba raditi neke preinake a već je bilo puno dobrih prerada modela pa valjda to nije toliki problem. Valjda netko ipak planira nabaviti ovaj model...
Na žalost mene model ne interesira pa ne budem ni pokušao pripremiti nešto tako iako pripremam šeme bojanja. Nemam puno ni slobodnog vrijemena ali sigurno imate u Hrvatskoj ljudi, koji to znaju, ne znam ko sve je čak i na forumu (i bio).
 

borna

Član foruma
Bok svima,
NMJ će sigurno raditi HŽ(PP) verzije! Vjerojatno i ostale, no ovisiti će o procjeni tržišta.
Točan datum nije definiran jer prvo trebaju prodati Y1 na svojim tržištima.
Pozdrav
Borna
 

wiggum

Veteran foruma
Bok svima,
NMJ će sigurno raditi HŽ(PP) verzije! Vjerojatno i ostale, no ovisiti će o procjeni tržišta.
Točan datum nije definiran jer prvo trebaju prodati Y1 na svojim tržištima.
Pozdrav
Borna
Nisu li rasprodali gotovo sve modele koje su radili?
To je informacija od njih ili samo nagadanje?
 

Silvije

Član foruma
We need to finish the announced Swedish versions first. Then we will of course look at Hrvatska and other versions. I've been many times to Zagreb and Split and have a few photos of some versions, but it would be really helpful if you (and your local rail community) can help with detailed photos.

Knut Moe, NMJ
 

borna

Član foruma
We need to finish the announced Swedish versions first. Then we will of course look at Hrvatska and other versions. I've been many times to Zagreb and Split and have a few photos of some versions, but it would be really helpful if you (and your local rail community) can help with detailed photos.

Knut Moe, NMJ
Dobio sam sličnu poruku. Tako da da, biti će HŽ(PP)!
 

wiggum

Veteran foruma
Evo ga i u memobi za 250 €.

Dolazi uz lijep opis:
NMJ Topline Modell des SJ Dieseltriebwagens Y1.1308 in der orangenen Farbgebung
Modell mit allen Details am Wagenkasten und mit kompletter Inneneinrichtung, Innenbeleuchtung.
Antrieb auf 2 Achsen mit Schwungmasse. Das Modell wird in der analogen und digitalen Ausführung geliefert.
In der digitalen Variante sind alle Lichtfunktionen schaltbar.
In den 70er Jahren war klar, das die SJ für ihre nicht elektrifizierten Strecken in Schweden einen Ersatz für die Y6, Y7
und Y8 Dieseltriebwagen benötigten.
Nach vielen Testfahrten mit verschiedenen Fahrzeugen fiel die Wahl auf den italienischen Aln 668.
Es wurden insgesamt 787 Fahrzeuge in Italien produziert. Die SJ bestellten 100 Fahrzeuge dieses Typs bei
Fiat in Savigliano in Italien. 30 Stück wurden unter Lizenz von Kalmar Verkstad produziert. 88 Fahrzeuge
wurden in den Jahren 1979-1981 als Y1 und 12 Stück als YF1 geliefert.
Der Y1 war der Triebwagen, der auf den meisten Strecken und Relationen in Schweden zu Hause war.
Die Triebwagen wurden in Mehrfachtraktion mit bis zu 6 Fahrzeugen eingesetzt. Züge mit 4-5 Triebwagen
waren relativ häufig. Die Y1/YF1 zeichneten sich auch auf schlechtem Gleisbett durch gute Laufeigenschaften aus.
Die Y1/YF1 wurden früh an die verschiedenen Länstrafiken abgegeben. Dadurch entstanden eine
Vielzahl von interressanten und schönen Farbvarianten. N.M.J wird einige dieser Varianten herstellen.

Hier einige technischen Daten

Achsfolge (1A)'(A1)'
Länge 24 400 mm
Betriebsgewicht 45 t
Leistung 320 kW (Fiat Motor)
420 kW (Volvo Motor)
Höchstgeschwindigkeit 130 km/h
Hersteller Fiat/Kalmar Verkstads AB
Baujahr 1979-84 (Y1)
1981 (YF1)
Anzahl 88 (Y1) 12 (YF1)
Betriebsnummern 1267-1324, 1337-1366 (Y1)
1325-1336 (YF1)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh