HŽ Cisterne - H0

Domagoj Vu

Aktivan član
Cisterna 'predpostavljam kraljevačke proizvodnje' od Centra za kombinirani Transport Zagreb (CKTZ), slikao Dragutin S.
Ja sam ju dvaput vidio tokom 2014 godine i nikad više, imali podatak gdje je ta cisterna završila? Predpostavljam da je CKTZ od plavih imao samo ovu jednu jedinu?

Kako nema nikakvih slika, bojim se da je nažalost izrezana.

33 78 HR-CKTZ 7963 000 - 8 Zas
FB_IMG_1684960980975.jpg

FB_IMG_1684961120034.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
33 78 HR-CKTZ 7963 000 - 8 Zas
View attachment 126027
Nije izrezana, prodana polovicom / krajem 2014 godine poljskom Tankwagonu iz Szczezina.
Zas_L75-HR8.jpg

Nije ta od CKTZ-a jedina, ima ih još....

Tankwagon ju navodi kao Zaes-z ali sam poprilično siguran da se radi o Cargovim 7950 Zas cisternana, s obzirom da su neke također prodane Českom Railcou.
Brojeve cisterni koje su prodane TWGu nemam.

Nažalost budučnost od Carga nema a sve više vagona raznih serija nestaje s naših pruga. :fp::mamurluk:

l77-hr8-o.png
 

Domagoj Vu

Aktivan član

Domagoj Vu

Aktivan član
Fotkano prošlo ljeto, cisterne registrirane kao Hrvatske 'HR-TWG', iza loga Tankwagona se vidi preobojano, imali tko podatak čije su to cisterne bile? Da nisu u kojem slučaju bivše CKTZ-ove?
Tražio sam ikakve fotke po forumima, ali nema ništa....
hrtwg.jpg

Iste je imao i Energopetrol, al njih je preuzeo Millet.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Šandor kod Subotice uz Bratsvo, po okruglom plavom logu na ovim plinskim hrđavim cisternama Đuro Đakovićeve proizvodnje bi se reklo da je logo u pitanju 'INA' Trgovina Zagreb, s obzirom da je snimak iz 2013 godine, a gledajući po Googlu Earthu, nema ih već godinama. Očito su izrezane.
IMG-20240210-WA0044.jpg

IMG-20240210-WA0045.jpg

IMG-20240210-WA0043.jpg
Autor filma: JagaFoto / Velimir Jagodić

....ovako su izgledale nove iz ĐĐ-a:
https://flic.kr/p/pUnF6y
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh