HŽ (i JŽ) modeli na susretu

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovaj puta je zagrebački susret ljubitelja male željeznice zaista obilovao modelima HŽ, ali i povijesnih JŽ prototipova. Stvarno poslastica za oči prosječnog modelara s ovih prostora! :cool: Pa evo nekoliko fotki vitrina i modula s našim lokomotivama i vagonima...

Najprije, JŽ 731, originalni Jenbach bez kratkog nosića, prekrasan model Dražena Bijelića
2007-11-24_susret59.jpg

2007-11-24_susret44.jpg


S lijeva, JŽ 341 "Moped", JŽ 662 "Nada", i 731. U zavoju je HŽ 2061 (Salatićev model) s SŽ i HŽ modernim putničkim vagonima
2007-11-24_susret35-1.jpg


Moped
2007-11-24_susret43.jpg

2007-11-24_susret42.jpg


G. Dražen je napravio i unikatni primjerak "Plave ptice" (741)
2007-11-24_susret49.jpg


Dražene, FE-NO-ME-NAL-NO!! :>idea:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
ŽES modeli. HŽ 2033
2007-11-24_susret47.jpg


HŽ 2044
2007-11-24_susret46-1.jpg

2007-11-24_susret45.jpg


Iznad je Setra riječkog Autotransa, vjerojatno AWM model.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Model lokomotive HŽ 2041 i par HŽ vagona (Gbs, Hbis, Rils, Eas) bili su voženi i izloženi na simpatičnoj maloj maketi koju su napravili klinci iz škole željezničkog modelarstva:

2007-11-24_susret21.jpg

2007-11-24_susret22.jpg

2007-11-24_susret24.jpg

2007-11-24_susret72.jpg

2007-11-24_susret73.jpg

2007-11-24_susret74.jpg
 

Schigi

Član foruma
Re: Nesto duddy-evog voznog parka (H0)

Mehanotehnika-pokusaj Kenedija
Kao Djuran i Kenedi u pozadini-Mehanotehnika

:crvenilo: sto ne znam sta je Kenedi, jel to neka dizelka iz doba JŽ? Posto ja na toj slici vidim Mehanotehnikine EMD GP 18 (koja je meni jako simpaticna i zeleo bih novu u bojama Burlington Northern-a) i Alco RS2 koju ja imam identicnu samo Santa Fe :) (zasto Djuran- Djurek?? :crvenilo: )
 
A

Anonymous

Guest
Re: Nesto duddy-evog voznog parka (H0)

Evo ukratko, da čovjeku ne upropastimo temu!!!

Prva lokica u jugi s dieselovim motorom je bila JŽ661. Došla je iz EMD-a. Budući da je došla u ondašnju državu u vrijeme kada je J.F.Kennedy bio predjsjednik SAD-a, svi su je prozvali kenedi

Danas na HŽ-u ima oznaku 2061.

http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=19&t=227

Đurek...zato jer je ih je Tvornica Đuro Đaković proizvodila. HŽ2041 i HŽ2042.

DW_070305_dstanicic_1361.jpg


http://www.kzmz.hr/modeli_hz.asp?page_id=modeli_hz
 

Schigi

Član foruma
Re: Nesto duddy-evog voznog parka (H0)

:)
hvala na informacijama nightrain, ja sam dosta mladji pa sam na pruzi kod nas gledao samo elektricne lokomotive koje me bas i ne interesuju...
Nisam ni mogao da pretpostavim da smo mi imali americke dizelke na prugama bivse YUge i da ih i danas ima u HŽ i ŽS...

Sto se modela tice, Mehano je dakle pokusao da sa GP18 imitira EMD-ov izvozni G16 (Kenedi) a sa RS2 Djurin HŽ2041 i HŽ2042 (...ako sam u pravu JŽ642 i JŽ643) :D ...... snalazljivi Slovenci, kad nemas kalup- daj nesto sto najvise lici i oboji u prave boje >:)

Malo sam lutao po netu i gledao kako G16 tako i G26, prave su dizelke i mogu reci da mi se mnogo svidjaju ;)... koliko sam uspeo da procitam na drugim temama, njih nijedna modelarska firma nije pravila... ili gresim??

Nije mi namera da idem offtopic, ja sam postavio autoru pitanje vezano za KATO SD40 pa usput rekoh da pitam ono sto nisam znao :D
 
A

Anonymous

Guest
EDIT
Nema veze. Kad je već krenulo u ovakvome smjeru spajam postove
 
A

Anonymous

Guest
OK. Za one koji ne znaju.

Prva je došla GM EMD G16. Nazvana je JŽ661. Slijedeći redoslijed dolaska lokomotiva ne znam, ali ima ih dovoljno. Malo ćemo onda predstaviti modele!!!!

Slobodno pogledajte KŽMZ

HŽ 2061 (JŽ 661)

Evo jedna od našeg člana Wile E. Kojotija :D

20611ad3.jpg


HŽ 2062 0xx Ličanka
Nisam našao sliku modela. Slobodno nadopunite

HŽ 2062 1xx Turner
Dražen Bjelić ju je izradio
img7408.jpg


HŽ 2063 Karavela
Neka modifikacija Lime. D.Stančić slikao
zx_Modeli_D_Stanicic_HZ_2063_007-5_9574.jpg


HŽ 2043 Kramp
Sve piše na slici
D_Stanicic_HZ_2043_005_4_1093.jpg


HŽ 2044 Mala Karavela
2044_mz_061228_dstanicic_IMG_0429_copy.jpg


HŽ 2041 i HŽ 2042. Jako slične lokice. ĐĐ ih je proizvodio prema licenci
zy_Modeli_D_Stanicic_HZ_2041_001-5_9595.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Prva je došla GM EMD G16. Nazvana je JŽ661

Mala pogreska..... Prve dizellok. koje su pristigle na mrezu JZ su D-66 , kasnije JZ 761- TITOVE lok.
Dinara,Kozara, Sutjeska... 1958 ili 9 ,,,Kenediji su poceli stizati posle 1961 :citaj:
Postojala su jos u kraljevini Jugoslaviji neka DIZEL vozila :prof:
 
A

Anonymous

Guest
U pravu si. Ja sam se nekako orijentirao na RH pa predvidio.

Znači JŽ 761

EVo jedne koju je N amater obojao. Djelo njegovih ruku :palci_gore:

761H0-1.jpg
 

Joshka

Član foruma
Pozdrav svima!
Na početku ove teme u drugom postu medju modelima g. Dragutina Staničića nalaze se i tri plave lepotice (HŽ 2043, 2044 i 2063). Da li su one delo g. Željka Sestrića? Ako jesu, da li on pomenute lokomotice i danas proizvodi, i na kraju, ako proizvodi, kako se može stupit sa njim u kontakt? Unapred hvala i lijep pozdrav!
 

NClight

Hybernated
Žes collection (g. Sestrić, Austrija) radi samo po narudžbi... obustavio je maloserijsku proizvodnju - http://www.zes-collection.at/ njegove su popularne elektre, nešto diesela, itd...

Plavu pticu, 661, Đurane, elektre i još ponešto radio je i g. Dražen Bijelić (Zagreb, inače poznatiji po modelima tramvaja!), njegovih je nekoliko na slikama. Prisutan je na većini foruma (i na ovom) kao drazenb67 <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=219" onclick="window.open(this.href);return false;">memberlist.php?mode=viewprofile&u=219</a>
Moižda ponajbolji maloserijski model 661 u H0 je djelo g. Slavka Jovanovića iz Beograda... kontakt preko kolege asalata (g. Salatić) <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=58" onclick="window.open(this.href);return false;">memberlist.php?mode=viewprofile&u=58</a>

N-ovci imaju nešto veći izbor, iako od manjeg broja modelara.
Naš kolega SHUCA odradio je skoro sve bivše JŽ modele, a kolega Jani iz Slovenije je usavršio neke modele a neke odradio samostalno... i to odlično! Uglavnom, u N-u su skoro svi dieseli u svim varijantama i podvarijantama odrađeni... :arrow: <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=19&t=348" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=348</a>

Za zainteresirane ćemo pokušati napraviti tablični pregled modela (makar je odličan pegled na KŽMZ stranicama za sve kojima slika govori više od riječi :arrow: http://www.kzmz.hr/modeli_katalog.asp

Nadam se da je pomoglo...

EDIT:
Ne valja zaboraviti ni odlične modele parnih lokomotiva još od doba JDŽ/JŽ u etch-tehnici gospodina Crhe, možete ih naći na www.zeljeznice.net u podforumu modelarstvo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh